Grzegorz Braun przerwał antypolski wykład w Niemieckim Instytucie Historycznym

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Wykład prof. Jana Grabowskiego w Niemieckim Instytucie Historycznym w Warszawie, na temat "Polskiego (narastającego) problemu z historią Holokaustu", został gwałtownie przerwany przez polityka Konfederacji, Grzegorza Brauna. Antypolski wykład i jego zerwanie wywołało skandal i spowodowało interwencję policji.

 

Grzegorz Braun, w trakcie wykładu prof. Grabowskiego, postanowił zareagować, kiedy historyk poruszył temat żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych (NSZ) i tzw. "Żołnierzy Wyklętych", określając ich jako "morderców Żydów". Braun, przepełniony gniewem, podszedł do podestu, na którym stał mówca, wyrwał mikrofon i zaczął nim uderzać o mównicę, po czym przewrócił jeden ze stojących w sali głośników.

 

Prowadząc niestandardowy protest, Braun zawołał do obecnych na sali słuchaczy: "Dość tego". Kiedy na miejsce zdarzenia przybyła policja, nastroje nie uległy uspokojeniu. Braun nie zaniechał swojego działania i krzyczał w stronę dyrektora Instytutu, Milosa Reznika: "Znikaj! Won! Wypad z Polski! Znikaj z Warszawy. Znikaj z Warszawy prowokatorze. Bezczelny prowokatorze, jakże bezczelny".

 

Nie był to koniec wypowiedzi posła. Braun stwierdził również, że "nie będą Niemcy uczyć Polaków historii II wojny światowej". Na skutek takiej interwencji, wykład prof. Grabowskiego został przerwany i nie udało się go dokończyć. Na pytania dotyczące swojego zachowania Braun odpowiedział, że działał w "stanie wyższej konieczności".

 

"Wkroczyłem działając w stanie wyższej konieczności, bo za wyższą konieczność uważam kładzenie kresu tego typu prowokacjom wobec narodu polskiego w momencie, kiedy znany notorycznie z antypolskiej, łajdackiej kontrfaktycznej, historycznej propagandy osobnik zdecydował snuć narrację, w której jak zwykle w jego twórczości, Polscy patrioci zostali obsadzeni w roli czarnych charakterów i ja temu przysłuchiwać się biernie nie zamierzam" - wyjaśnił Braun.

 

Zdarzenie to wywołało szereg kontrowersji i dyskusji na temat wolności słowa oraz sposobu prowadzenia debaty historycznej w Polsce.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Taa, Braun się uaktywnił, bo

Taa, Braun się uaktywnił, bo jak zwykle w tle co innego:

https://scotlandtoday.online/zelenskyy-to-be-investigated-for-high-treason-by-ukraines-state-bureau-of-investigation

"Zełenskiego ma być badany pod kątem „zdrady stanu” przez ukraińskie Państwowe Biuro Śledcze"

Braun, jako zdeklarowany jezuita, nie jest i ngdy nie będzie godny żadnego zaufania.

Obowiązuje go przysięga, że: "Będzie posłuszny jak trup". Co oznacza, że za żadną cenę nie zdradzi interesów zakonu, nawet śmierci. Do tego może kłamać, zwodzić, itd. Prawo zakonu Jezuitów-czyli watykański mosad.

Głosowanie za sprzedarzą złóż Sudeckich miedzi i srebra- Braun na tak, inne ważne głosowanie-Braun w kiblu się zamknął, i też itd...

Zrozumcie ludzie, że na "scenie politycznej" występują "aktorzy polityczni". A co się zazwyczaj odbywa na scenie? A no przedstawienie !! *biggrin*

"O ileż łatwiej jest odrzucić rzeczywistość, niż wyzbyć się marzeń".

Portret użytkownika Endymion

Brat Grzegorza, to Julisz;

Brat Grzegorza, to Julisz; kiedyś prezes TVP, żyd.

Dwuch braci, a jeden szczeka na żydów, a drugi przyznaje się do korzeni. To jest ewenement w antropologii politycznej na skalę Świata, chyba że z dwuch matek są? Braun to taki Kurwin, jak Załeński, każdy etap historii potrzebuje żyda komika..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika axell69

Głupi  kundlu  ,  masz porcję

Głupi  kundlu  ,  masz porcję faktów , twoje brednie   cykliczny   są takie same  jak  gościa  w czarnej sukience stojącego na Ambonie  

Armia rosyjska rozbija nieprzyjaciela na całej linii frontu: w 149 obwodach uderzono w siłę roboczą i sprzęt wojskowy

01.06.2023 - 14:10

 w 149 obwodach uderzono w ludzi i sprzęt wojskowy |  rosyjska wiosna

Armia rosyjska nadal prowadzi specjalną operację wojskową, Ministerstwo Obrony informuje o udanych działaniach naszych sił na głównych odcinkach frontu.

Na kierunku Kupyańsk naloty i ostrzał artyleryjski „Zachodniej” grupy sił uderzyły w jednostki wroga w rejonach osad Timkowka, Berestowoje w obwodzie charkowskim i Stelmachiwka w Ługańskiej Republice Ludowej.

Na terenach osad Sinkowka, Kisłowka w obwodzie charkowskim i Rozowka w Ługańskiej Republice Ludowej wstrzymano działania trzech ukraińskich grup dywersyjno-rozpoznawczych. W ciągu dnia zniszczono do 45 ukraińskich żołnierzy, trzy pojazdy, samobieżne działo artyleryjskie Akacja i haubicę D-20.

Na kierunku Krasnolimańskim lotnictwo operacyjno-taktyczne i wojskowe systemy artyleryjskie i ciężkie miotacze ognia grupy sił „Centrum” pokonały jednostki Sił Zbrojnych Ukrainy w rejonie osiedli Karmazinówka, Czerwonaja Dibrowa Ługańskiej Republiki Ludowej i Grigorowka z Donieckiej Republiki Ludowej.

Działania ukraińskiej grupy sabotażowo-rozpoznawczej zostały wstrzymane w rejonie osady Kreminnaja w Ługańskiej Republice Ludowej.

Straty nieprzyjaciela dziennie wyniosły 80 ukraińskich żołnierzy, dwie ciężarówki, samobieżne działo artyleryjskie Goździk i haubicę D-20.

Ponadto w pobliżu Serebryanki w Donieckiej Republice Ludowej zniszczono skład amunicji 125 Brygady Obrony Terytorialnej. 

Na kierunku donieckim w rejonie Awdijiwki Donieckiej Republiki Ludowej walczą jednostki 1. Korpusu Armii. 

Oddziały szturmowe 5. brygady strzelców zmotoryzowanych i oddział specjalnego przeznaczenia „Achmat” kontynuują działania ofensywne na taktycznym kierunku Maryinsk.

Lotnictwo operacyjno-taktyczne i wojskowe, ogień artyleryjski „Południowej” grupy sił, pokonały siłę roboczą i sprzęt wroga w rejonie osad Georgievka, Lastochkino i Tonenkoe Donieckiej Republiki Ludowej.

W ciągu dnia w kierunku Doniecka zniszczono do 395 ukraińskich żołnierzy, jeden czołg, dwa bojowe wozy piechoty, trzy furgonetki i dwie haubice D-30. Skład amunicji Sił Zbrojnych Ukrainy został zniszczony w pobliżu osady Udachnoe w Donieckiej Republice Ludowej.

Na kierunku południowo-donieckim i zaporożskim naloty i ostrzał artyleryjski grupy sił Wostok zadały klęskę jednostkom Sił Zbrojnych Ukrainy w rejonach osiedli Donieckiej Republiki Ludowej Wodiana, Pawłówki, Małej Tokmaczki i Szczerbaków z regionu Zaporoże.

W ciągu dnia na tych terenach zniszczono do 120 ukraińskich żołnierzy, dwa pojazdy oraz haubicę Msta-B.

W kierunku Chersoniu w wyniku pożaru w ciągu jednego dnia zniszczono do 20 ukraińskich żołnierzy, dwa pickupy, wóz bojowy Grad MLRS i haubicę D-30.

Lotnictwo operacyjno-taktyczne i wojskowe, siły rakietowe i artyleria grup wojsk Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej w ciągu dnia uderzyły w 103 jednostki artylerii na stanowiskach strzeleckich, w ludziach i sprzęcie wojskowym w 149 okręgach.

W rejonach osiedli Siewiersk w Donieckiej Republice Ludowej i Gorki w obwodzie zaporoskim uderzono w stanowiska dowodzenia i obserwacyjne jednostek 81 Brygady Powietrznomobilnej Sił Zbrojnych Ukrainy i 108 Brygady Obrony Terytorialnej.

Samolot Su-25 Sił Powietrznych Ukrainy został zestrzelony przez obronę powietrzną w rejonie osady Nowoandriejewka w obwodzie zaporoskim.

W ciągu dnia przechwycono 16 rakiet wieloprowadnicowych systemów rakietowych HIMARS, Uragan i Alder. Ponadto 17 ukraińskich bezzałogowych statków powietrznych zostało zniszczonych w rejonie osiedli Płoszczanka, Kuzemowka, Makiejewka Ługańskiej Republiki Ludowej, Tonenkoje i Georgiewka Donieckiej Republiki Ludowej.

https://rusvesna.su/news/1685615072

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika dominikq

sa to wszystko bzdury, ci

sa to wszystko bzdury, ci ludzie sa glupkowaci niewyksztalceni naiwni prymitywni prosci debilni jak rosjanie niszczeni przez putinka skurwysynka wybicie ukrainskich notariuszy sedziow prokuratorow ot jest to wyzwanie dla putinka skurwysynka jak i usiebie oraz w polsce, niech tylko ktos to tknie to dlugo nie pozyje od tych skurwosynow z izraela poprzez bawarie z watykanu,

Portret użytkownika Medium

Hmm, w Niemieckim Instytucie

Hmm, w Niemieckim Instytucie Historycznym w Warszawie? Nawet nie wiedziałam, że takowy istnieje...

Jakoś tak płynnie wszystko się w kalejdoskopie zmienia: wpływy amerykańskie przechodzą na wpływy niemieckie, profesor o polskim nazwisku jest atakowany przez jakoby polskiego patriotę o nazwisku niemieckim... Ktoś czuje, skąd ten swąd dochodzi?

Moim skromnym zdaniem to zwierciadło stanu aktualnej polityki w USA, a cała awantura na wykładzie oraz oczywiście treść tego wykładu (szkoda, że film zrealizowano tylko dla tej hucpy) to ustawka CIA dla prymitywów.

P.S. Dodam - ustawka przedwyborcza, bo Grzegorz Braun zdaje się wciąż w Konfederacji, prawda?

Portret użytkownika KittySlayer

@Medium

@Medium

Szacuje się, że obecnie około 20-30% Poznaniaków ma pochodzenie niemieckie, związane z osiedlaniem się Bambrów z Bawarii 300 lat temu.
Związane to było z zarazą która wyludniła Poznań i ktoś wpadł na pomysł z osadnikami i padło na Bambrów.
Całkowicie zasymilowali się z Polakami i Polską, mają oczywiście świadomość, skąd pochodzą ale to nie jest żaden problem dla nikogo - są Polakami.
Czego nie można powiedzieć o pasożytach i parchach, którzy nie asymilują się z Polakami/gojami ani innymi narodami gdzie pasożytują i żyją obok w swoich enklawach, jeżeli dochodzi do związków w naszym przypadku z Polakami, to jest to tylko interes jak np. żona Gomułki, nie można wtedy było rządzić, to "chociaż podrzucimy parchatego kurwiszona do łóżka rządzącemu". 

I jeżeli Polak ma niemieckie nazwisko to nie jest to
żadna ujma w przeciwieństwie do pasożytów typu kalkstain, stoltzman i inne parchy poukrywane pod ładnie brzmiącymi nazwiskami jak np. lubaszenko itd.

Teza o "rzekomych polskich patriotach" z niemieckimi nazwiskami jest  z bardzo dużym prawdopodobieństwem mylna.

pozdrawiam

„Veritas est adequatio rei et intellectus”

Portret użytkownika Endymion

"Związane to było z zarazą

"Związane to było z zarazą która wyludniła Poznań i ktoś wpadł na pomysł z osadnikami i padło na Bambrów."

Kto wpadł na pomysł i dlaczego padło na Bambrów? To jest istotne.

Oni nie byli sprowadzani do Poznania, a do wsi pod Poznaniem do pracy na roli w Luboniu.

Ponoć w Poznaniu była "epidemia dżumy" w 1709 (nic o tym nie wiem, a Wikipedi wierzę niczym Niedzielskiemu), a Bambrów sprowadzono w 1719. 1772 pierwszy rozbiór Polski, w tym momencie, Bambry, to były takie folksdojsze/owczarki niemieckie.

W plandemię nie wierzę, dżuma w Europie i jej pokłosie w tych latach to wymysł naukoFców, typu Niedzielski i jego srowid, a teraz chce szczepić na HPV nawet chłopców, gdzie w Anglii lata temu udowodniono, że szczypawka powoduje bezpłodność. 

Moim zdaniem, Bambry zasymilowały się z polską wsią, ale jak przyszły zabory, a tutaj Pruskie, stali się V kolumną zaborcy, bo byli bardziej Prusakami niż Polakami.

PO DZIŚ DZIEŃ OKREŚLENIE "BAMBER" W POZNANIU JEST NACECHOWANE PEJORATYWNIE

chociaż MTV zrobiło ludziom sieczkę w głowach, a dzieciaki wyzywają się już inaczej, ale jeszcze 20lat temu powiedzenie na kogoś "TY BAMBRZE" było najbardziej obraźliwe.

skądś ta wrogość Poznaniaków do Bambrów musi wynikać

W 1709 (chyba), jak powstała "epidemia dżumy" w Poznaniu, był marsz grabarzy, poznaniacy pozabijali grabarzy za to, że sztucznie rozprzestreniali zarazę, łowcy skór w Polsce mają długą tradycję, a firmy pogrzebowe bogate są..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj