Gry online zastępują nastolatkom prawdziwy świat

Kategorie: 

easyegaming.com

Jeszcze kilkanaście lat temu młodzież spędzała większość czasu poza domem. Kwitło życie towarzyskie, place zabaw tętniły życiem. Dzisiaj przypominają pustynie a dzieci pojawiają się tam okazjonalnie i do pewnego wieku. Barierą jest moment, gdy młody człowiek nauczy się korzystać z komputera.

 

Komputeryzacja przeryła stosunki społeczne powodując fundamentalne zmiany w ludzkich zachowaniach. Na Ziemi mieszkać będzie coraz mniej ludzi pamiętających jak przyjemne i satysfakcjonujące były czasy, gdy nie było Internetu, telefonii komórkowej a komputer pozostawał nieosiągalnym marzeniem.

 

Jednak samo pojawienie się komputerów było tylko zwiastunem zmian, jakie wprowadził Internet. Dzięki globalnej sieci nastąpiła eksplozja popularności gier online czy portali społecznościach i to one powodują te gwałtowne przeorganizowanie sposobu funkcjonowania społeczeństwa. Świat wirtualny staje się realnym i młodzież coraz częściej ma problemy w odróżnianiu iluzji od rzeczywistości.

 

Młodzi argumentują, że gry online to nie tylko gry to poczucie wspólnoty. Rzeczywiści przyjaciele zmieniają się w przyjaciół wirtualnych, których często nigdy nie spotkaliśmy w realnym świecie. Jaki wpływ dla psychiki człowieka ma taka fundamentalna zmiana sposobu życia? Psychologowie dopiero dotykają tego zagadnienia, ale już teraz można stwierdzić, że wpływ na ludzkość będzie raczej niszczący i to zarówno w sferze psychicznej jak i w sferze fizycznej, bo długotrwałe przesiadywanie przy komputerze skutkuje chorobami krążenia i otyłością.

 

Komputer to też złodziej czasu a im więcej go spędzamy przed ekranem tym większa agresja kumuluje się w nas ze względu na brak ruchu oraz nagromadzenie emocji, jakie towarzysza wspólnym wirtualnym bitwom na wyimaginowanych polach walki.

 

Żyjemy w czasach, kiedy zakaz wychodzenia na przysłowiowe "podwórko" nie robi na młodzieży żadnego wrażenia. Ewentualną sankcją jest pozbawienie dostępu do sieci i do komputera. Czy można coś zrobić, aby dzieci zrozumiały, że świat realny jest dużo bardziej ciekawy i satysfakcjonujący niż złudzenia generowane komputerowo? Miejmy nadzieje, że nie jest jeszcze na to za późno.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika ELF

na szczęście pamięam czasy

na szczęście pamięam czasy kiedy to nie miałem komputera i komórki, a gdy już rodzice kupili komputer nie przesiadywałem na nim za długo bo nie było co robić na nim za bardzo, teraz jest inaczej internet jakość hd świetna grafika animacje i informacje na każdy temat. ale to co się stało z ludzi w przeciągu tych zmian ok 10 lat to aż strach pomyśleć jakie będzie to społeczeństwo za 10 lat.  

"Człowiek całe życie się uczy, a i tak umiera głupi"
http://atmospheric-phenomena.blogspot.com/
 

Portret użytkownika t00m

Moja kuzynka od 9 roku zycia

Moja kuzynka od 9 roku zycia ma stycznosc z komputerem. Teraz ma 16 i jest calkowicie odizolowana. Ciagle siedzi w domu, nie spotyka sie praktycznie z nikim, a rozmowa z nia ograniczona jest do jej muczenia, a odpowiedzi jej to max: nie; przestań; daj mi spokoj; spadaj; a co cie to itp. Rozmowa jest praktycznie nie mozliwa. Jak juz wyjdzie z pokoju, to mowi: mamowychodzi dialog:mama- co?ona- nic (lub) co z tym (pokazujac na przedmioty)Jej pustosc jest zatrwazajaca.

Wolność polega na tym, że ludzie nie boją się śmierci. Ani w ogóle niczego.

Portret użytkownika Rasta4Peace

Dzięki wojennym grom młodzież

Dzięki wojennym grom młodzież jest znieczulana co do tematu wojen realnych, jest to dlanich nawet normalność, niektórzy zażarci gracze nawet chcą na takową wojne ruszać, biedni nie zdają sobie z granicy wojny wirtualnej a prawdziwej, nie zdają sobie sprawy z koszmaru jaki się tam odbywa, sam byłem zażartym graczem gier typu Lineage 2, counter-strike, lecz gdy nawiedziały mnie codziennie bóle głowy, poprostu jakby mi ją rozsadzało od srodka przerwałem z grami komputerowymi i bardzo się teraz ciesze lecz i tak za dużo przed tym komputerem siedze. Pamiętajmy że takie urządzenia jak komputery czy telefony komórkowe destabilizują nasze naturalne pole-magnetyczne, aure która nas otacza, aure o wielu pięknych kolorach które zmieniają się w raz z naszymi emocjami, tzw torus, który jak i wokół planety tak i wokół nas istnieje. Nadchodzi lato, wszystkim polecałbym plenerowe wycieczki z najbliższymi, las,park, jeziorko, wszystko co nam mama natura daje, samopoczucie później jest kosmiczne :)Pozdrawiam

Thrive - Wzrost napisy PL - 
ViP  ~~ Victoria is Peace ~~

Portret użytkownika DasendrijeW

Zamiencie moich znajomych z

Zamiencie moich znajomych z komputerowych - gierkowych maniaków na ludzi lubiących wychodzić z domu, ale lubiących tak szczerze z serca, a nie tylko tak mówiących. Wszyscy znajomi mówią, że nie lubią siedzieć w domu, a tym bardziej przy komputerze, a wyjść to nie ma komu i paradoksalnie każdy siedzi przed komputerem, dziewczyny na facebooku, a chłopaki przy grach, o których mi opowiadają, a ja nic nie rozumiem, bo nie gram w nic... Jedynie naj***ć się wyjdą, to jeszcze ich satysfakcjonuje. A wogóle to teraz ludzie rozmawiać nie umieją, nie wiedzą o czym, bo umiejętnosci interpesonalne zanikają - trenują niegadanie, poprzez siedzenie samemu w domu. A jeszcze na początku XXI wieku siedziałem z kolegami i koleżankami na murkach, bawiłem się chowanego, berka, grałem w piłkę na ulicy i rozbieraną butelkę... Gdzie te czasy, gdzie każdy prosił mamę o jeszcze godzinkę na podwórku - ,,Jeszcze godzinkę, do 21h, mamo, proszę'' :) Dlatego chcę, żeby słońce pierdyknęło i pozbawiło świat elektryczności. Chociaż wiem, że wiązałoby się to z drastycznymi skutkami. Bo inaczej to nie wiem co to może zatrzymać. Może niedługo wszystko będziemy robić z domu, lekcje szkolne poprzez video, zakupy przez internet, rachunki już mamy przez internet, rozmowy też przez internet.W sumie szkoła i praca pozostają teraz niemal jedynymi ośrodkami łączącymi i integrującymi ludzi. Co by się stało bez nich...

Portret użytkownika Joenna

Ja urodzilam sie w 88 i cale

Ja urodzilam sie w 88 i cale dziecinstwo spedzilam przed domem z innymi dzieci badz na wsi u babci....i zawsze bylo zajecie. Po zabawie kolacja i o 7 Dobranocka i spac. Tesknie za tym czasem. Ale moj 7 letni synek ani mysli o wychodzeniu, po szkole siedzi przed komputerema na dworze po prostu twierdzi, ze nudzi mu sie. I nie ma silnych,zeby cos zmienic.  Najgorsze jest to,ze jest malo gier, ktor emaja pozytywny wplyw na czlowieka, szczegolnie mlodego, ktory ksztaltuje sowj swiatopoglad. ehhh

Strony

Skomentuj