Grupa posłów litewskich proponuje, aby 9 maja uczynić Dniem Pamięci Ludobójstwa na Ukrainie”

Kategorie: 

Źródło: tg

Grupa litewskich parlamentarzystów proponuje, aby 9 maja na Litwie uczynić nie tylko Dniem Europy, ale także Dniem Pamięci Ofiar ludobójstwa na Ukrainie. Odpowiednią nowelizację ustawy o pamiętnych datach zarejestrowało 16 posłów należących zarówno do partii rządzących, jak i opozycji.

 

Wśród autorów projektu są marszałek Sejmu Viktorija Cmilyte-Nielsen, ministrowie spraw zagranicznych i sprawiedliwości, a główny inicjator i organizator akcji to wicemarszałek Sejmu Paulius Saudargas.

 

„9 maja obchodzony jest w Federacji Rosyjskiej jako Dzień Zwycięstwa w II wojnie światowej, ale jednocześnie wyciszane są zbrodnie wojenne i represje Związku Radzieckiego wobec całych narodów krwawej epoki stalinowskiej. Litwa, Ukraina i część Europy nie miały szans cieszyć się zwycięstwem nad nazistowskimi Niemcami, ponieważ jedno mocarstwo okupacyjne zostało zastąpione przez drugie, które również popełniało zbrodnie przeciwko ludzkości” – czytamy w uzasadnieniu projektu.

 

„Dziś świat przeżywa ludobójstwo na Ukrainie dokonane przez Rosję Putina, która jest reinkarnacją Związku Radzieckiego. Tym samym ten dzień połączyłby tragedie doświadczane przez Ukraińców wtedy i teraz, czyli Hołodomor zorganizowany przez Związek Sowiecki, masakry, deportacje i eksterminacje ludności cywilnej w systemie Gułag oraz zbrodnie wojenne popełnione dziś przez rosyjskie wojsko” –  tłumaczą inicjatorzy projektu.

 

9 maja obchodzony jest na Litwie jako Dzień Europy.

 

Podobną decyzję podjął łotewski parlament, który 9 maja ogłosił Dniem Pamięci Ofiar Wojny na Ukrainie. W tym dniu imprezy masowe są również zabronione na Łotwie.

 

Rosjanie zwykle świętują 9 maja jako dzień zwycięstwa nad nazistowskimi Niemcami. Podczas gdy świat zachodni oznacza koniec II wojny światowej w Europie dniem 8 maja.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika znawca

250 czołgów Abrams typu - CIA

250 czołgów Abrams typu - CIA z Warszawy, które nigdy nie zostaną wykorzystane do relokacji szans dla Narodu Polskiego.

Nasz wspaniały Świat NATO uczynił sobie z Polski pole ćwiczebne, do konfrontacji zbrojnej całego liczonego politycznie tzw. Zachodu, ze wzrastającą potęgą sojuszu geopolitycznego, opartego o zasoby technologiczne armii rosyjskiej i globalne możliwości penetracji ekonomicznej, chińskich bezpośrednich inwestycji zagranicznych.

Te wszystkie karły CIA (od Czecho-Słowaków i również Węgrów, aż po Bałtów i Rumunów - na czele z banderowską Ukrainą), rozlokowane dookoła Polski, będą teraz wymyślać najróżniejsze inicjatywy - takie, które zawsze posłużą do tego aby Sprawę Polską - wmieszać w ich brudne interesy pro-syjonistyczno-pro-amerykańskie.

Wystarczy postawić pytanie typu otwartego - czego boją się PiS-owskie (c*py ?) kochasie USA typu sozialstaat z NATO, rządzące obecnie Naszym Krajem ?

Wystarczy te, 250 wspomnianych czołgów wysłać do Wilna i Lwowa (teraz !!!), aby *Wszech-Pajaców* z EU-NATO-WSI+SB - ustawić należycie do wykonywania agenturalnych zadań geopolitycznych, prawda - jakie to by było proste, gdyby rząd jedności narodowej składającej się z Prawa i Sprawiedliwości, mógł w ramach posługi dla CIA zrobić - cokolwiek pro-polskiego ?

Litwa to jest kraj całkowicie anty-polski, oni nie chcą niczego, co mogłoby czynić tak, żeby trudna historia, była zamazywana poprzez wspólny pryzmat obustronnych interesów bilateralnych. Litwa to jest typowy podżegacz amerykański, w celu wywołania konfliktu światowego. To jest marionetkowe państwo NATO, które posługuje się obcymi zasobami, w celach - własnych prywatnych (np. polskie F-16 Jastrząb prawie, że w wersji F-16 C/D, patrolują bałtycką przestrzeń powietrzną, a zapominają o tym, że jeden SU-35 S może zniszczyć w tym czasie całą starówkę w W-wie lub w K-wie i to w parę sekund).

To są oczywiście inicjatywy wspierane przez Amerykanów (a nie żadne pomysły stricte litewskie), którzy już i tak sporo namieszali w naszym regionie Europy, i tym samym - zawsze Polska będzie zakładnikiem w przysłowiowym kontakcie między młotem, a kowadłem. Tam gdzie zawsze będzie inspirowany jakikolwiek interes USA w naszym regionie świata, tam zawsze - CIA największą ofiarę będzie upatrywać w celach realizacji pomysłu w pierwszej kolejności wśród baranów (idących na rzeź) z Polski.

"Poland, first to fight", to jest jedyna dewiza polityczna z USA, kierowana w Naszą stronę, oczywiście należy się jej należycie oprzeć - najlepiej poprzez anty-socjalistyczny pol-exit, połączony z wyjściem RP ze struktur politycznych i wojskowych NATO, oczywiście w połączeniu całego zestawu narzędzi geopolitycznych z podstawowym rozstrzygnięciem wewnątrz politycznym - czyli odsunięciu całej łże-elity politycznej post-solidarnościowo-post-komunistycznej ze sterów władzy, na zawsze i konkretnie, proporcjonalnie jakościowo w celu ustanowienia nowych standardów politycznych zarządzania Państwem Narodowym, czyli w skrócie - likwidacji układu politycznego z Okrągłego Stołu z 1989 r.

Internet nie służy do inwigilacji, a jeśli to prawda, że nie da się tego osiągnąć, to wolę by był on dostępny tylko z urzędu, w środowisku pracy oraz w biznesie.

Portret użytkownika sekator

A iluż to banderowców,

A iluż to banderowców, wyzionęło ducha z rąk putinowskich bandytów?Dzień ludobójstwa? A co z prawdziwymi ofiarami ludobójstwa na skalę przemysłową na Wołyniu? Z naszymi braćmi i krewniakami. Ich było 300 tysięcy! Zbyt mało? Zbyt dawno? Kto będzie płakał, po kilkuset banderowskich psubratach?

Portret użytkownika Poeta

Ludobujstwa na Wołyniu nie

Ludobujstwa na Wołyniu nie uznali jako ludobujstwa. Tylko czystka etniczna.... Prawie 300 tyś ofiar. 

Ale już kłamać zaczynają. Jedni się klucą o Wołyń i mówią o tylko dziesiątkach tys. ofiar  i z kilkuset poległych na Ukrainie, robią setki tysięcy. 

....... 

Chazarskie przybłędy dopinają swego.. Za aprobatą Polaków. 

Do tego dochodzi trolownia w Google Polska gdzie będą o zgrozo, ukry pilnować Nas Polaków w internecie, czy czasem nie mówimy źle o nich i czy nie podajemy prawdy, która jest nie zgodna z jedną "właściwą" informacją..

Dlatego życzę każdemu wyznawcy bandery, połamania nóg na ziemi Polskiej i żeby im każda złotówka zabrana Polskiej rodzinie, w gardle stanęła kółkiem..

Takie moje życzenia na tą kościelną wielką noc. Kolejny kabaret z zabijaniem i cczeniem śmierci. Ale kto to widzi.. Drama.. 

Portret użytkownika Ar

8 maja czy 9 maja. Chodzi o

8 maja czy 9 maja. Chodzi o zwykly zegar. Gdy w Berlinie bylo jeszcze 8 to na wiekzzosci terenu Zwiazku Radzieckiego bylo juz 9 maja. To tak jak z witaniem N9wego Roku na lanecie Ziemia. Zaczyna sie gdzies na Samoa gdy u nas dopiero poludnie w sylwestra. A co maja niby swietowac Estonczycy Lotysze i Litwini czy Ukraincy? Przeciez oni byli po stronie Hitlera czyli wojne przegrali

Portret użytkownika Dokładnie tak

Ludobójstwo to jest wtedy,

Ludobójstwo to jest wtedy, gdy bogacze dla zwiekszenia swoich majątków wypuszczają na ludzi wirusy wyhodowane w laboratoriach wojskowych a potem sprzedają na to szczepionki i wręcz zmuszają do ich przyjmowania. Tutaj widzę obronę Rosji przed nachalną ekspansją USA, ciągle przsuwającymi granice swojej strefy wpływów. Poza tym większość tych strasznych przypadków to inscenizacje teatralne spreparowane przez jakże ochydną w swej działalności propagandę USA. Trzeba przyznać że mają w tym niesamowite doświadczenie, tak kłamali w wielu przypadkach napaści na inne kraje pod pozorem "wprowadzania demokracji" Żeby nie być jednostronnym, rosyjska propaganda też stara się jak może

Strony

Skomentuj