Grupa plam 1618 grozi silnymi rozbłyskami słonecznymi

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Na tarczy słonecznej pojawiła się całkiem spora grupa plam oznaczona numerem 1618. Jest to region, który w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin znacznie się zwiększył. NOAA doceniła jego potencjał sugerując, że jego usytuowanie i dotychczasową aktywność można uznać za potencjalnie niepokojącą.

 

Plama 1618 od momentu, gdy pojawiła się na widocznej części tarczy słonecznej wzrosła już ponad dziesięciokrotnie. Teraz obszar ten znajduje się bezpośredni na przeciwko Ziemi i jakakolwiek aktywność jest bezpośrednio wycelowana w Ziemię. Wciąż dochodzi do rozbłysków klasy M. Dzisiaj były już rozbłyski M1.4 i M3.5 a to z pewnością nie koniec

Konfiguracja magnetyczna tego regionu to Beta-Gamma a to oznacza, że kolejna aktywność z tej plamy jest bardziej niż prawdopodobna. NOAA uważa, że szansa na powstanie rozbłysku klasy M sięga 70% a klasy X nawet 30%.

Dotychczasowej aktywności słonecznej towarzyszyły wyrzuty plazmy, które powinny zacząć docierać do Ziemi w ciągu najbliższych 24 godzin. Spodziewane jest wystąpienie burzy magnetycznej o sile od G1 do G2. Indeks planetarnych fluktuacji może dojść nawet do poziomu Kp 6 a to oznacza, że zorze polarne będą obserwowane znacznie dalej niż zwykle. Kto wie być może zawitają również do Polski.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Perezking111

oj tam spoko.....ja jestem

oj tam spoko.....ja jestem juz przygotowany na koniec 20 grudnia zaczynam....Zgrzewa browara,dobra prostytutka i aromat zioła w powietrzu....na szyji różaniec ...czego można chcieć więcej na zakończenie czasu.....zamiast mulić się ludziska...i dołować tym czy tez nie dołować....może pomyślcie o jakimś prezencie dla żony czy kochanki,dziewczyny....tak na 21 ot tak od siebie ,,,,nie zapomnijmy zrobić czegos dobrego ...nie zapomnijmy spęłnić najskrytszego marzenia w łózku....bo kto wie czy bedzie kiedyś jeszcze okazja na To ....Nie Zapomnijmy o Bogu...i ludziach.....Amen

Portret użytkownika wodnik_elf

Przeczytajcie uważnie! Znana

Przeczytajcie uważnie!
Znana „Wyrocznia Szambali” – Lama z zakonu Giandrek pod Kajłasem poinformował o możliwym bliskim przejściu Ziemi przez galaktyczne „pasmo zerowe”.

1.. Jesień i zima 2012/2013 w Tybecie i na całej północnej półkuli będą ciepłe. Od 21.12.2012 Ziemia, razem z systemem słonecznym, możliwe, że zacznie przechodzić przez galaktyczne „pasmo zerowe”. Jest to stan przestrzeni, gdzie zanikają i nie mogą się rozprzestrzeniać żadne energie, gdzie nieobecne są elektromagnetyczne pola we wszystkich obiektach.
2.. Praktycznie na całej Ziemi, kilka minut przed godziną 10 rano wg czasu moskiewskiego (3 godz różnicy, czyli o 7czasu naszego) nastąpi pełna ciemność i cisza. Ani światło, prąd, łączność, nawet dźwięki nie mogą istnieć.
3.. Ciemności tej będą towarzyszyć kosmiczne błyski, iluzoryczne wybuchy światła i trwać to będzie kilka dni, jakieś 3 – 4 dni. Nie należy się bać ani denerwować.
4.. Później światło słoneczne znowu się pojawi. Świat znowu będzie widziany. Zwierzęta ziemskie zawczasu poczują nadejście „ciemności kosmicznych” i pochowają się do nor. Ludzie w miastach nie poczują, dlatego będą ofiary i tracenie zmysłów. Może zginąć 10 % ludności Ziemi.
5.. Musicie wcześniej przygotować się do tej zmiany cykli, zakończyć wszystkie prace tego roku 2012, nie rozpoczynać nowych, oddać długi.
6.. 20.12.2012 wziąć swoje dzieci, dokumenty, gotówkę i wyjechać z miast na przyrodę. Przygotować zapas produktów na 2 miesiące, gdyż sieci energetyczne będą naprawiane długo. Trzeba mieć w domu zapas wody, drewna do ogrzewania i świec do oświetlania. Trzeba mieć w domu piec, gdyż energetyki nie będzie od 21.12.2012. Łączność i telewizja zostaną przerwane. W „dniach ciemności” okna zasłonić ciemnymi materiałami, nie patrzeć przez nie, nie wierzyć swoim oczom ani uszom, nie wychodzić na ulicę. Lepiej medytować, modlić się i wzmacniać siebie, położyć się spać. Jeśli będzie konieczność wyjścia na ulicę, nie odchodzić daleko. Można zagubić się, gdyż z powodu braku światła od lamp i innych obiektów, straci się orientację i nie będzie widać nawet własnej ręki. Lękać się tego nie trzeba.
7.. Gdy pojawi się światło, nie spieszcie się z powrotem do miast, lepiej jest do wiosny żyć na przyrodzie. Pełne wyjście Ziemi z „pasma zerowego” oczekiwane jest dnia 7 lutego 2013. Nastąpi częściowe przywrócenie elektryczności, komunikacji. Do końca marca świat odbuduje się całkowicie i znowu będą latać samoloty i kursować pociągi.
8.. Państwa na Ziemi już otrzymały ostrzeżenia o „paśmie zerowym” z różnych źródeł, ale nie zechcą pomóc swoim obywatelom, albo nie będą mogły. Systemy obrony cywilnej i ewakuacji nie sprawdzą się z powodu braku światła, łączności, elektryczności, transportu. Polegajcie tylko na sobie.
9.. Po przejściu Ziemi przez „ galaktyczne pasmo zerowe” oczyszczą się światopogląd i życie ludzi , które stanie się bardziej uduchowione. Ludzie bardziej będą myśleć o wartościach wiecznych. W krajach rozwiniętych i rozwijających się rozwiną się różne teorie naukowo-duchowe, systemy rozwoju osobowości i zdrowia. Będzie to najbardziej rozwijającym się kierunkiem postępu ludzkości na długie lata.

Portret użytkownika Golia

Łoo matko! Takich głupot i

Łoo matko! Takich głupot i steku bzdur dawno nie było! Już pierwsze, samo rzucające się w oczy jest paradoksalne stwierdzenie, że:
"Ani światło, prąd, łączność, nawet dźwięki nie mogą istnieć."
(przez 2 miesiące - podkreślam)
oraz
"Lękać się tego nie trzeba."
Na Boga! Czy ten wizjoner przewidział konsekwencje elektrowni i innych punktów opierających się na energetyce? Co za absurdy!

Portret użytkownika Cosiek

,,W zasadzie cykl trwa około

,,W zasadzie cykl trwa około 22 lat. Dzisiaj wiadomo już bowiem, że plamy słoneczne pojawiają się po następnych 11± 3 latach niemal dokładnie w tych samych obszarach tarczy słonecznej, lecz mają zmienioną biegunowość elektro-magnetyczną.''
 
,,Słońce zmienia cyklicznie swoją aktywność nie tylko co 22 lata, ale i także w dłuższych okresach, rzędu kilkuset lat i kilku tysięcy lat. Już w czasach kiedy dokonywano dokładnych obserwacji astronomicznych, tzn. w latach 1645-1715, odnotowano okres “milczenia Słońca”. Jest to ogólnie znane.''
 
Zmiany aktywności słonecznej w ciągu 400 lat:
http://priveee.dyndns.org/Kippin/136-Nadchodzi%20sztorm%20słoneczny/136-pix/136-01a.jpeg
 
,,Otóż wydaje się nam, że sztorm geomagnetyczny powoduje następujące zmiany:

(1) Każdy z nas jest skłonny wyprowadzić swoją wewnętrzną prawdę.

(2) Stajemy się wtedy bardziej agresywni (w sensie psycho-logicznym).

(3) Przeprowadzamy (realizujemy) więcej “swojego”.''

Portret użytkownika noc44

5.39..."CYRK"...zwany naszym

5.39..."CYRK"...zwany naszym życiem na Ziemi zdaje się zupełnym chaosem,gdzie niepodzielnie rządzi ...PRZYPADEK .
 Otóż nic bardziej mylnego !
   Art.o SUN więc popatrzcie na to:
   Na str.npn.org.pl znalazłem art.z 31.1.10 r o...niespodziewanym GIGA się wybudzaniu SUN z 2 l niemal zupełnego uśpienia !
 "Eksperci alarmują-pasma tak olbrzymich erupcji nie notowano od dawna.
Do szeregu eksplozji doszło 19.1.2010 r.
...
 Pierwszy rozbłysk zanotowano ok.10 rano...: C4.9...! Potem 5.2...a na koniec dnia M 1.7..."
?????????????????????????????????????
  Nagle ?Przypadkowo ?
Na moim blogu..."przypadkiem"...tego właśnie dnia: 19.1.10 r...
 zacząłem pisać o 6.00...nadając tytuł wpisowi:
   SUNa:Śzee:...123..
A po 1 zdaniu wstępu...zacytowałem przesłanie od...HELIOSA( !!!)...ze str.
http://mirasz.w.interia.pl
 z 13.5.05 r ...
 
   Nadal myślicie o przypadku,chaosie...???
 
Moje nazwisko zaczyna się jak ?
 ŚWIT...=znaczy SUN poskramiające mroki NO CY...RK,czy nie ???
 Ps:
      Ów Helios mówi:
    Że...MY...mieszkamy na...SUN...i TO MY...DECYDUJEMY o losie...
 WSZYSTKICH PLANET !

Strony

Skomentuj