Grupa kilkutonowych orek utknęła na argentyńskiej plaży

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Do nietypowego zdarzenia doszło w pobliżu argentyńskiego kurortu Mar del Plata. Na plaży odnaleziono 7 orek, dużych drapieżników morskich. Jedno ze zwierząt nie przeżyło.

Przez jakiś czas trwała akcja ratunkowa w której brali udział specjaliści i wolontariusze. Wiadomo tylko tyle że przynajmniej dwie orki udało się uratować i dostały się z powrotem do morza. 

 

Relokacja kilkutonowych drapieżników z plaży do wody nie jest rzeczą prostą. Nie wystarczy przenieść ich nieco bardziej w stronę morza bo fale ponownie przesuną je nie na plażę. Jedyna możliwość to przeniesienie tych morskich ssaków głębiej, gdzie będą mogły odpłynąć. To powoduje, że robi się to spora operacja logistyczna, a zwierzęta nie mają dużo czasu.

 

Nie są jeszcze znane przyczyny ugrzęźnięcia orek na argentyńskiej plaży. Stwierdzono tylko, że nie zaobserwowano jakiegoś nadzwyczajnego przypływu. Błędy nawigacyjne zdarzają się tym zwierzętom niezwykle rzadko. Na plażach zwykle spotyka się przeważnie średniej wielkości wieloryby, grindwale albo delfiny. Uwięzione orki to coś bardzo nietypowego.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj