Grupa imigrantów stawia ultimatum Donaldowi Trumpowi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Dwie grupy imigrantów z Ameryki Środkowej maszerują w stronę USA. Jedna z nich postawiła ultimatum administracji Donalda Trumpa. Imigranci oczekują, że albo zostaną wpuszczeni do Stanów Zjednoczonych, albo każdy z nich otrzyma 50 tysięcy dolarów na drogę powrotną.

Grupa imigrantów, w skład której wchodziło około 100 osób, przybyła do amerykańskiego konsulatu w meksykańskim mieście Tijuana. Organizatorem marszu jest obywatel Hondurasu, Alfonso Ulloa. Mężczyzna oczekuje, że grupa zostanie wpuszczona na terytorium USA lub każdy z imigrantów otrzyma 50 tysięcy dolarów.

 

Ulloa argumentuje, że "to niewielka suma, biorąc pod uwagę wszystko, co Stany Zjednoczone ukradły Hondurasowi". Pieniądze miałyby pozwolić imigrantom na powrót do domu i otworzenie firmy.

 

Konsulat otrzymał od grupy list, w którym skrytykowano amerykańską interwencję w Ameryce Środkowej i zwrócono się do USA z prośbą o usunięcie z urzędu obecnego prezydenta Hondurasu, Orlando Hernandeza. Imigranci dali konsulatowi 72 godziny na udzielenie odpowiedzi.

Druga grupa imigrantów zwróciła się z kolei z wnioskiem o przyspieszenie procesu azylowego i przyjmowanie co najmniej 300 osób każdego dnia, podczas gdy obecnie w San Diego dopuszcza się maksymalnie 100 osób na dobę.

 

Z około 6000 imigrantów, którzy przybyli z Ameryki Środkowej do Tijuany, około 700 osób wróciło do domu, 300 zostało deportowanych, a 2500 złożyło wnioski o wizy humanitarne w Meksyku.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika I❤️NWO

Cytuje “Z około 6000

Cytuje “Z około 6000 imigrantów, którzy przybyli z Ameryki Środkowej do Tijuany, około 700 osób wróciło do domu, 300 zostało deportowanych, a 2500 złożyło wnioski o wizy humanitarne w Meksyku.”

czyli juz zgubili okolo 2500 osob?

bo matematyka sie nie zgadza...

Portret użytkownika Cergov

euklides:Poparłem Twój

euklides:Poparłem Twój komentarz,ale to jednak duże uproszczenie.Rzeczywiscie,w praktyce tak to wygląda,ale retoryka jest godna korwinisty. Państwo w systemie demokratycznym powinno być formą społecznej umowy i podatki rownież . oczywiście demokracja to fikcja,ale zamiast popierać w tej sytuacji oszołomów i zwykłych debili lepiej pracować nad tym,by urzeczywistnić demokrację. Jakl np we Francji. 

Portret użytkownika euklides

Państwo zawsze musi ukraść.

Państwo zawsze musi ukraść. Te 50 tys dolarów państwo amerykańskie musiałoby ukraść szarym Amerykanom, bo państwo nie ma innych pieniędzy niż ukradzione. Ukraść pracującym, rozdać swoim, to pryncypia państwowej działalności.

Strony

Skomentuj