Grupa bojowa z lotniskowcem Marynarki Wojennej USA znowu pojawiła się w Zatoce Perskiej

Kategorie: 

Grupa bojowa z lotniskowcem USS Carl Vinson - pl.wikipedia.org

Grupa bojowa z atomowym lotniskowcem USS Carl Vinson pojawiła się na wodach Zatoki Perskiej. Informacja został potwierdzona przez oficjalne źródła w Pentagonie.

 

Według doniesień, grupa okrętów pojawiła się u południowych granic Iranu, znajduje się tam również krążownik i niszczyciel, wyposażony w ponad 50 pocisków Tomahawk o zasięgu do 1,6 tysiąca kilometrów. W chwili obecnej w Zatoce Perskiej znajduje się również inny niszczyciel rakietowy, który bierze udział w operacji zwalczania piractwa morskiego, oraz statek amfibia z oddziałem komandosów.

 

Na drugiej stronie Cieśniny Ormuz, w północnej części Morza Arabskiego znajduje się grupę bojowa z lotniskowcem o napędzie jądrowym Abraham Lincoln, jemu również towarzyszy krążownik rakietowy i niszczyciel rakietowy. Według amerykańskiej marynarki wojennej, są one zaangażowane w zapewnienie bezpieczeństwa w regionie i zapewnienie wsparcia lotniczego dla sił NATO w Afganistanie.

 

W północnej części Morza Arabskiego jest także niszczyciel, który jest zaangażowany w operacje przeciwko piratom i dwa duże statki amfibie. Wkrótce nadpłynie kolejny niszczyciel, który niedawno wyszedł z bazy w Norfolk w stanie Wirginia. W północnej części Oceanu Indyjskiego i Zatoce Perskiej stacjonują również trzy okręty podwodne, z których jeden wyposażony jest w 154 rakiety Tomahawk. Ponadto, w Zatoce Adeńskiej działa inny amerykański niszczyciel, który chroni statki przed działaniami somalijskich piratów.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Komentarze

Portret użytkownika :Dymek

Ocknijcie się!!!  Popatrzcie

Ocknijcie się!!! Popatrzcie na tą flotę pod innym kątem. Przecież to są smieciarki i własnie je opróżniają z odpadów atomowych. I to już 2-gi raz!!!! Moim zdaniem  jest to wykorzystanie przez USA drogi na bliski wschod jako śmietnika, (te wszystkie wymierania ławic /ssaków morskich etc.) pod przykrywką zażegnania kryzysu:)))) srają im i nam na wycieraczce (no może im już w przedpokoju) . Przecież znamy stosunek ameryki do reszty świata nie!? Gdzie najlepiej składować odpady nuklearne i w  dodatku za darmo!!!!? TAM GDZIE NIKT ICH NIE BĘDZIE SZUKAŁ, W PIEKLE!!! pomyślcie.  Pozdro.

Portret użytkownika martino2008

ci którzy najbardziej

ci którzy najbardziej oczekują tej wojny , będą pierwsi płakać i robić w majty kiedy ta wolna osobiście ich doświadczy czy ich rodziny.Teraz siedzą sobie w ciepłych kapciochach przed komputerem i myślą ...no właśnie nie wiem co oni tam sobie myślą .

Portret użytkownika fredi

E tam. Nikt nie czeka na

E tam. Nikt nie czeka na wojnę tylko ma wizje, prognozuje,  przelicza co i jak, grupuje fakty.Nic więcej.Wojna wybuchnie ale czy to bedzie  przeciwko Iranowi to nie mam pojęcia. Świat jest tak chory, że bez wojny ani rusz. Tak nakazuje logika.I nie mówić że wojna to strata, wojna to zysk dla wielkich

Portret użytkownika XMan

Jak rozsadnie myślący

Jak rozsadnie myślący człowiek może "oczekują tej wojny"  być za tą albo inną wojną niezależnie od tego czy siedzi przy kompie w ciepłych kapciach czy nie.Wszyscy chyba zdajemy sobie sprawę z tego ,że ten konflikt z Iranem może mieć międzynarodowe reperkusje.A co do tego co oni-my sobie myślimy, chyba większość z niepokojem sledzi informacje z wielkim niepokojem oczekując aby ta sytuacja się unormalizowała i ustabilizowała w tym zapalnym regionie.

Portret użytkownika baca

o w koncu cos madrego - mnie

o w koncu cos madrego - mnie tez wkurzaja ci ktorzy nic nie robia zeby sie przypadkiem ojojoj "nie wykrakalo" - oni chyba nigdy nie pojma ze "wykrakane" juz jest dawno a teraz to mozna jedynie wziasc sie w garść i sprobowac wreszcie to całe koszerne gówno odkrakać.
no... i tak sobie oto powiedzialem

Portret użytkownika Rasta4Peace

Im większy konflikt, tym

Im większy konflikt, tym słońce bardziej niespokojne i aktywne, biada tym co wojny sieją na planecie ziemia, nie zdają sobie sprawy co na nas wszystkich zesłać mogą, dość życia w tej wojnie, wiecej pokoju, a w pokoju sie tylko to śni :/Chyba musi pizgnąć tak mocno żeby ludzie sie obudzili w końcu :/ wtedy sie dopiero zjednoczymy... w sprzątaniu planety...

Thrive - Wzrost napisy PL - 
ViP  ~~ Victoria is Peace ~~

Portret użytkownika drej3107

WYBIŁA chyba godzina 00 pan

WYBIŁA chyba godzina 00 pan POKÓJ bedzie odstawiony NA BOKU,ster przejnie pani WOJENKA,  i oby tylko z tego szybko nie wyrosły nam grzybki nuklearne,Wojenko, wojenko, cóżeś ty za pani,że za tobą idą, że za tobą idąchłopcy malowani?Chłopcy malowani, sami wybierani,wojenko, wojenko, wojenko, wojenko,cóżeś ty za pani?Na wojence ładnie, kto Boga uprosi,żolnierze strzelają, żolnierze strzelają,Pan Bóg kule nosi.Lecą kule, lecą, lecą kule żwawo,która сię dogoni, która сię dogoni,to zapłacisz krwawo.Wojenko, wojenko, cóżeś tak szalona,kogo ty pokochasz, kogo ty pokochasz,jeśli nie leguna.Wojenko, wojenko, со za moc jest w tobie,kogo ty pokochasz, kogo ty pokochasz,w zimnym leży grobie.

Portret użytkownika Przebudzony

Gdybym myslal w sposob taki

Gdybym myslal w sposob taki jak wy, obawialbym  sie , ze przez te wasze "krakanie" mozecie niezle namieszac , w ogole nie zdajac sobie z tego sprawy. Na szczescie wiem, ze te wasze niskie, negatywne wibracje maja sie nic do wibracji wysokich czyli pozytywnych :) Jeszcze jedno, chcecie wojny to zagrajcie sobie w statki przynajmniej nie zrobicie tym nikomu krzywdy... Pozdrawiam PEACE<3

Portret użytkownika Wojox

Niezłe zmyłki.. Są tam celem

Niezłe zmyłki.. Są tam celem "bezpieczeństwa", zwalczają piratów i złych afgańczyków. Co za hipokryzja. Ale jak tak patrzę to ta cała flota jest jakaś "lilipucia". Ja myslę że większość środków poszła w projekty w ukrytych bunkrach typu AREA 51. Te staroświeckie lotniskowce straszą komuną. Prawdziwa technika jest ukryta przed naszymi oczami. Na razie pustoszą teren zmieniając im pogodę. Pójdzie zapewne parę mega wstrząsów, ludzie zaczną się ogarniać w Syrii i Iranie i wtedy zaczną czystkę....

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Strony

Skomentuj