Groźne trzęsienie ziemi o sile 7.5 stopni wystąpiło w Ekwadorze

Kategorie: 

Źródło: geofon.gfz-potsdam.de

Dzisiaj o godzinie 10:17 czasu uniwersalnego doszło do bardzo silnego trzęsienia ziemi na granicy Ekwadoru i Peru. Miało ono siłę aż 7,5 stopni w skali Richtera i było odczuwalne w obu krajach.

 

Wstrząsy trwały ponad 30 sekund i zaskoczyły większość mieszkańców we śnie, nad ranem, o 5:17 czasu lokalnego. Oznaczało to przymusową pobudkę dla wielu z nich. Jednak podczas tak silnych wstrząsów najniebezpieczniej jest w budynkach, dlatego mimo wczesnej pory, na ulicach szybko zgromadziły się tłumy.

Epicentrum znajdowało się 16 km na południe od miejscowości Montalvo. W promieniu 100 km mieszka tam 46 tysięcy osób. Głębokość wstrząsu zależnie od instytutu geofizycznego jest szacowana na 100 do 140 km. 

Oznacza to, że było dość mocno odczuwalne na powierzchni. Pojawiły się już doniesienia, że wstrząs zauważyli nie tylko mieszkańcy Ekwadoru i Peru, ale i Kolumbii oraz Brazylii. Na szczęście nigdzie nie wywołało większych zniszczeń.

Pojawiły się już doniesienia, że wystąpiły również wstrząsy wtórne, z których najsilniejszy osiągnął 6,1 stopni w skali Richtera. Nie wiadomo czy to koniec silnej aktywności sejsmicznej w tym regionie świata czy wręcz przeciwnie, zapowiedź kolejnej.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Jestem, który jest

Wystarczy obserwować co

Wystarczy obserwować co MORDERCY robią z jonosferą np. wczoraj i dzisiaj i WSZYSTKO wiadomo .... MORDOWALI i ZABIJALI i tak co jakiś czas ... ale JUŻ ... TUŻ ... TUŻ ... a śmierdzące pieniądze w NICZYM im nie pomogą a ich "władza" ZNIKNIE na zawsze bo to co zostało POWIEDZIANE MUSI SIĘ WYKONAĆ bez względu czy ktoś w to wierzy czy nie. 

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Skomentuj