Groźna kolizja statków u wybrzeży Chin. Zaginęło 32 marynarzy

Kategorie: 

Źródło: Twitter

W pobliżu wybrzeży Chin doszło do zderzenia tankowca z transportowcem. Nie znany jest los co najmniej trzydziestu marynarzy.

 

Panamski tankowiec Sanchi zderzył się z hongkońskim statkiem CF Crystal w sobotni wieczór czasu lokalnego u wschodnich wybrzeży Chin przy ujściu rzeki Jangcy. Nie wiadomo co stało się z 32 osobami, informuje Xinhua.

 

Po zderzeniu, 274-metrowy zbiornikowiec Sanchi przewrócił się i zapalił. Połączenie z nim zostało utracone. Brakuje 32 członków załogi, w tym 30 Irańczyków i dwóch obywateli Bangladeszu. Statek przewoził 136 tysięcy ton kondensatu gazowego i płynął z Iranu do Korei Południowej. Z kolei transportowiec z Hongkongu CF Crystal przewoził 64 tys. ton zboża. Z jego pokładu ewakuowano 21 członków załogi obywateli Chin. W akcji ratunkowej brało udział osiem jednostek i samolot.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj