Groźna dla zdrowia cenzura na stronie Ministerstwa Zdrowia

Kategorie: 

Źródło: www.gov.pl

Od jakiegoś czasu jesteśmy w mediach państwowych bombardowani komunikatami, by osoby szukające informacji o epidemii koronawirusowej szukały ich tylko na zaufanych stronach, ze wskazaniem na portale rządowe w domenie Gov.pl. Ale czy faktycznie można im ufać? Oto dowód jak mogą zagrażać zdrowiu i życiu obywateli! Czy cenzura, o której zaraz przeczytasz, jest dowodem, że rządowi PiS zależy na pogłębieniu epidemii a nie jej pokonaniu?

Jak donosi nasz czytelnik w wiadomości z 12.05.2020 r.: „Dziś rano wszedłem sobie na stronę rządową w celu sprawdzenia, co tam piszą ciekawego o tych maseczkach. Jakże zdziwił mnie zapis mówiący – zacytuję: „Maseczki chirurgiczne blokują kontakt między ustami i nosem a potencjalnymi zanieczyszczeniami. Mają też wady: po pierwsze są jednorazowego użytku, po drugie nie przylegają szczelnie do twarzy, a po trzecie łatwo nasiąkają wilgocią, dlatego po kilkunastu minutach trzeba je zmieniać. Inaczej staną się siedliskiem bakterii i mogą być przyczyną bakteryjnego zapalenia płuc.”. Po południu chciałem skopiować treść (którą wkleiłem powyżej [po znalezieniu kopii strony w internecie]) i znów wszedłem na tę stronę, aby to zrobić. Moje zdziwienie było olbrzymie, gdyż treść z rana wyparowała i pojawiła się zupełnie inna.”

Jak to sprawdzić? Można porównać aktualną wersję strony Pacjent.gov.pl należącą do Ministerstwa Zdrowia z jej starszą kopią zarchiwizowaną automatycznie przez Internet Archive Weyback Machine. I co? Czytelnik ma rację – dokonano zmiany tekstu! Cenzura nie wygląda na przypadek, ale działanie z premedytacją, gdyż usunięto KLUCZOWĄ, BARDZO WAŻNĄ DLA ZDROWIA INFORMACJĘ!

Zmieniono też kilka innych fragmentów komunikatu. Ale to nie wszystko! Nie ujawniono informacji, że wpis został 12.05.2020 r. zmodyfikowany! Na dole AKTUALNEJ strony (stan na 13.05.2020 r., godz. 9:28) można przeczytać:

„Opublikowano: 16.04.2020
Zmodyfikowano: 16.04.2020
Za informację odpowiada: Główny Inspektorat Sanitarny
Redakcja: CSIOZ”

Jakie wnioski? Rząd i Ministerstwo Zdrowia usunęły informację podważającą sens noszenia maseczek, bo chcą by ludzie nie byli świadomi zagrożenia bakteriologicznego i wdychali zarazki z maseczek do płuc. Dzięki nim więcej osób ufających stronom rządowym zachoruje na zapalenie płuc, które w statystykach można podciągnąć pod COVID-19. Czy planem ministra zdrowia jest NASILENIE EPIDEMII?

Przypomnijmy też, że 26.02.2020 r. minister Szumowski publicznie wyśmiewał noszenie maseczek: „Po co ludzie je noszą? Nie wiem”. Sam maseczki nie nosi, bo jak powiedział w telewizji 03.05.2020 r.: „Ja nie noszę, bo nie mam objawów”. Za to każe nosić je wszystkim pod groźbą wysokich kar pieniężnych, bo „brak objawów nie oznacza, że nie jest się chorym”.

Kolejną ciekawostką jest, że Szumowski jest wielbicielem Billa Gatesa, o którego depopulacyjnych planach pandemicznych świat słyszy coraz więcej. Gdy w 2017 r. był jeszcze Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego wypowiadał się o Billu Gatesie z podziwem i w superlatywach. Ostatnio wprawił epidemiologów w osłupienie przepowiadając, jak jakiś jasnowidz, że jesienią czekają nas szczyty dwóch równoczesnych epidemii – koronawirusa i grypy. Wczoraj powiedział, że rząd nie planuje na razie zniesienia nakazu noszenia maseczek i trzeba będzie nosić je także w lecie, np. na plażach, jeśli będą na nich inni ludzie. Wcześniej powiedział, że nakaz zostanie wycofany jak epidemia minie, czyli jak pojawią się szczepionki przeciwko koronawirusowi (zrównał jedno z drugim). Możliwe, że będą szczepieni wszyscy, nawet osoby naturalnie odporne na koronawirusa (chorujący bezobjawowo zapadali w przeszłości na inne koronawirusy – ich organizmy zwalczają infekcje nowych mutacji koronawirusów).

Uwaga! Jeśli podczas noszenia maseczki zaczęła cię boleć głowa, masz mdłości, drgawki, posiniałą twarz, zaburzenia poznawcze, zaburzenia czucia i równowagi lub zawroty głowy – musisz ją natychmiast zdjąć! To pierwsze objawy niedotlenienia mózgu wywołanego ponownym wdychaniem wydychniętego z płuc dwutlenku węgla! Nie zdjęcie grozi utratą przytomności, nieodwracalnymi zmianami w mózgu a nawet śmiercią! Jeśli zobaczysz, że ktoś w maseczce zemdlał, trzeba mu ją natychmiast zdjąć i zrobić sztuczne oddychanie (najlepiej powietrzem zasysanym w usta, a nie wydychanym płuc, żeby podać jak najwięcej tlenu) i masaż serca, jeśli przestało bić!

Na podstawie punktu 2 i podpunktu 3 rozporządzenia z 15.04.2020 r. opublikowanego w „Dzienniku Ustaw” nr 673 – obowiązku noszenia maseczki nie stosuje się w przypadku osoby, która nie może zakrywać nosa lub ust m.in. z powodu stanu zdrowia. Okazywanie orzeczenia nie jest wymagane, ale dobrze pójść do lekarza i poprosić o stosowne zaświadczenie.

Przy okazji widać kolejną manipulację na stronie Ministerstwa Zdrowia, która sugeruje prawo do nienoszenia maseczek zawężone do osób niepełnosprawnych.

Link do aktualnego artykułu na stronie Ministerstwa Zdrowia TUTAJ. Kopię strony znajdziecie TUTAJ. Jeśli odkryjecie jeszcze inne ważne różnice w obu tekstach, napiszcie o nich w komentarzach!

 

Autorstwo: Maurycy Hawranek
Źródło: WolneMedia.net

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin3
Portret użytkownika admin3

Założyciel i redaktor naczelny portalu zmianynaziemi.pl


Komentarze

Portret użytkownika docent

Co autor tekstu miał na myśli

Co autor tekstu miał na myśli? Pisząc coś takiego:

"zrobić sztuczne oddychanie (najlepiej powietrzem zasysanym w usta, a nie wydychanym płuc, żeby podać jak najwięcej tlenu) i masaż serca, jeśli przestało bić!"

Czy wiesz jak to prawidłowo się robi?

Dobrze, że mię zostało napisane tak:

zdejmij koszulę i wachluj płuca.

Lepiej niech nikt nie napotka autora tego tekstu z potrzebą ratowania życia przez niego.

A masaż serca to chyba robi nogą

Portret użytkownika osa

Zabawy jest ten śmieszny

Zabawy jest ten śmieszny półświatek tego portalu... A może ktoś po prostu poprawił treść na bardziej sensowną, która nie straszy  jakimiś pseudo realnymi scenariuszami... Może napiszcie też że pominięto informację, że ktoś może połknąć maseczkę... I co wtedy, i co wtedy??

Oczywiste jest, że każda szanująca się oficjalna strona ma cenzurę. Merytoryczną. Nie ma sensu straszyć każdą możliwą mało prawdopodobną przygodą.

Choć akurat wyjątkowo obecny rząd można o wiele posądzić, to szczerze wątpię, aby im przez myśl przyszło, by się przyczynić do zwiększania ryzyka. Kto się dorwał do koryta, chce jak najdłużej tam pozostać, a nie zbroić konkurencję w argumenty.

Zapewne po jakieś korekcie na stronie błędu ortograficznego ukaże się tu burzliwy wieloakapitowy artykuł o żydowskim - no bo jakim - spisku ukrywającym, że jednak inna jest pisownia a ktoś to zataja? Smile

Czy piszący tutaj te wszystkie rzeczy ludzie mogliby wreszcie douczyć się co to jest wirus, co to jest szczpionka.

Czy ktoś z całego grona tumanków zdaje sobie sprawę, że szczepionki nie są tak naprawdę wynalazkiem tylko odkryciem?

Od tysięcy lat nieaktywne wirursy przedostają się (jak każde zanieczyszczenie) w jakimś stopniu do płuc, ran itd... 

Jeśli wywoła reakcję układu immunologicznego, to może pozostawić tę 'wiedzę' na przyszłość. A co to oznacza? Że taka osoba nawet nie wiedząc o tym, w sposób całkiem naturalny się zaszczepiła...

Trick tworzenia szczepionek z nieaktywnych wirusów (albo najczęściej ich części) od dziesiątków lat nie jest żadnym wielkim wynalazkiem, ani też bronią, spiskiem czy czymś tam...

To dość prosta i skuteczna metoda, która jest poniekąd naśladowaniem szczęśliwego trafu: najpierw trafia nieaktywny wirus, który stwarza odporność a potem gdy pojawi się aktywny to już jest rozpoznawany.

Portret użytkownika Grzesiu

Usunięcie informacji, że po

Usunięcie informacji, że po kilkunastu minutach noszenia maseczki rozmnażają się na niej bakterie i trzeba ją zmienić żeby nie ryzykować bakteryjnego zapalenia płuc to nie jest niewinna korekta tekstu czy poprawa literówki. To poważne zagrożenie, bo kto nie wie o zagrożeniu bakteryjnym, ten nie będzie zastanawiał się, czy mu grozi. Widać, że MZ skasowało informację, która może ludzi niepokoić i zniechęcac do noszenia maseczek.

Portret użytkownika euklides

Według mnie polityczni po

Według mnie polityczni po prostu postradali zmysły. Nie wiedzą już za bardzo co robią i w jakim celu. Rozkazy płynął z góry, a depresja ma różne wymiary... Równie dobrze mogliby nakazać ludności noszenie kierpcy i ciupag w celu ochrony przed zbójnikami. Im już wszystko jedno, bo Pan mocno pochwycił ich za jaja.

Portret użytkownika Alejakto

Probowalem ale nie da sie

Probowalem ale nie da sie tego ogladac...

1:16, tego filmiku i kolejne 2-3 sekundy zakonczyly film lapka w dol i czyszczeniem historii.

 

Nie polecam.

A swoja droga, temat ciekawy, tylko zawsze zastanawialem sie dlaczego propaganda jest tak zajebiscie przedstawiona, a jej krytyka wyglada jakby powstawala w marsjanskich warunkach i nagrywana byla kamera z 5cioma megapixelami?

 i te dziadkowe garnitury... i poziom wypowiedzi... ja rozumiem ze chcemy pomagac, szerzyc informacje, docierac do szerszego grona odbiorcow ale nie rozumiem jak mozna tak slabo Promowac cos tak rownie Waznego?

 

Portret użytkownika Mojeimię44

Podczas gdy minister

Podczas gdy minister Szumowski jest fanem Bill Gatesa to Bill Gates jest fanem satanistycznej artystki Mariny Abramowič i użył nawet jej wizerunku miesiąc temu do reklamy najnowszych 3d okularów microsoftu. Tu artystka promuje swoje nowe dzieło.

tu dla odróżniodróżnienia Marina krojąc swoją wizję artystyczną czyli tort w kształcie człowieka

A tu nieszczęsna reklama

https://youtu.be/UMb98WzmasE

 

Strony

Skomentuj