Groźna anomalia pogodowa uderzyła w Sardynię

Kategorie: 

Źródło: YouTube/iLMeteo, YouTube/euronews

Gwałtowne opady gradu uderzyły w Sardynię, włoską wyspę na Morzu Śródziemnym. Lodowa pokrywa sięgała 30 cm, a temperatura spadła z 35 °C do 12 °C, pomimo rekordowych upałów w tym regionie.

Nagły spadek temperatury oraz opady gradu spowodowały spustoszenie na ruchliwych drogach. Świadkowie donoszą, że grad nagromadził się na drogach w zaledwie kilka minut. Jeden z kierowców nagrał to niezwykłe zjawisko swoją kamerą samochodową.

Spadek temperatury był odczuwalny także w pobliskich miastach: Mamoiada, Sorgono i Tonara. Błyskawiczna powódź uderzyła w pobliski region Nuorese, a służby ratownicze zostały wezwane do opróżniania wody z zalanych piwnic.

Widzowie opisują filmy z Sardynii jako „niewiarygodne”, podczas gdy inni twierdzili, że „koniec był bliski” z powodu dziwnej pogody. Pomimo niezwykłej anomalii pogodowej, na włoską wyspę powróciły już upalne temperatury.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika mumbee

To sie nazywa precesja, ale

To sie nazywa precesja, ale ludzie nic nie wiedza o tym zjawisku, wiec lepiej o nim milczec niz stwierdzic oficjalnie "Panie i Panowie, my naukowcy gow... wiemy. A to co Wam mowimy uwazajac za pewne to tylko luzne teorie oparte na innych niesprawdzonych teoriach."

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Mojeimię44

Jak nie wiadomo co się dzieje

Jak nie wiadomo co się dzieje? Świat umiera i zaczyna się bronic przed śmiercią. Poza tym geoinzynieria i sztuczne sterowanie pogodą. Już dawno samochody mogły sie poruszac na silniki magnetyczne ale przeszkadzało to bogaczom tego świata. Już dawno prąd mogł być tworzony z generatorów magnetycznych alea przeszkadzało to bogaczom tego świata. Już dawno można było skolonizować Saharę i zasadzić tam lasy i inną roślinność to nie było na to pieniędzy. Dzis myśli się o kolonizacji Marsa a zapomina sie o potrzebach ziemi. Ziemia jest tak zmieniona przez człowieka ze ciezko znalezc naturalne lasy. Czy wiesz że w Polsce naturalnymi drzewami były drzewa liściaste? Sosnę sprowadzono z Rosji. To nie jest nasze rodzime drzewo. Tak zmieniona gospodarka ziemi jest praktycznie na całym świecie. Drzewa liściaste w wyniku fotosyntezy wytwarzaja tlen drzewa iglaste dwutlenek węgla. Jest tego dużo więcej. Zagospodarowanie Sahary wcale nie jest takie trudne a pomyśl jaki to wielki teren? Polska gdyby nie naśladowała polityki sąsiadow a budowała własne imperium oparte o inne wartości niz pseudo demokracja mogłaby już dziś szukac kontaktow z Libią w celu zagospodarowania połaci nieużytków leżących na saharze. Czy sie da? Oczywiście że tak. Egipt juz dzis tworzy wyspy życia na Saharze które wyglądają przepięknie na zdjęciach z google earth. 

Portret użytkownika b@ron

świat nie umrze... co

świat nie umrze... co najwyżej ludzkość i inne organizmy żywe, klimat na ziemi nigdy nie był i nie bedzie stabilny, być może mamy to szczęście że przez chwilę żyjemy na ziemi kiedy to możliwe a z biegiem czasu klimat może się zmienić na tyle że wyparujemy, bądź zamarzniemy... człowiek doprowadził do zatrucia środowiska (zaznaczam że nie chodzi o dym z węgla) ale z efektem cieplarnianym nie ma nic wspólnego bo to bajka ... co do sosny to akurat sprowadzenie jej było dobrym posunięciem, bo jest wyjątkiem wśród iglastych i produkuje potężne ilości tlenu, zagospodarowanie sahary popieram bardziej niż bajki o kolonizacji marsa

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Tak. Iglaste produkują tlen w

Tak. Iglaste produkują tlen w zimie wtedy gdy liściaste śpią snem zimowym. Są potrzebne bo jak się okazuje tylko one w zimie chronią ludzi przed śmiercią od smogu produkowanego w wermachcie. Jeb hitlerowcy by was polaki już dawno wytruli, ratują was akuratnie zasrane iglaki, znowu czegoś zbrodniczy kartel *** ten do cyklonu coś nie przemyślał... Chwała Bogu Prawdziwemu. Tam za rzeką Odrą powinny być tylko parkingi przed meczetami, całą resztę zrównać z ziemią posadzić trawę i wypasać kozy dla Muhameda.

Portret użytkownika Mojeimię44

Jednak drzewo drzewu jest nie

Cytat. Drzewo drzewu jest nie równe! Bo wyoskie ilości tlenu dostarczają nam w większości drzewa liściaste: buk, klon, robinia, wierzba, dąb, lipa czy jesion – są to rodzaje drzew, które są jednymi z lepszych filtratorów. Jeśli myślimy o drzewach iglastych, to są one nieporównywalnie mniej wydajne od liściastych

Wniosek jest prosty: wybierasz drzewo, które chcesz posadzić – posadź liściaste!

sosna akurat tez wytwarza tlen to fakt ale twierdzenie potężne ilości jest z góry przesadzone. Owszem dorównuje wydajnością drzewom liściastym ale tylko tym które z natury wytwarzają mniej tlenu. 

Portret użytkownika pilippek

baron czym się podniecac? ta

baron czym się podniecac? ta planeta istnieje na tyle dlugo ze nie jedno już widziała Wink a ludzie lubią m iec poczucie " atmosfery katastrofalnej" 

to ja juz sie domyslam co tu sie bedzie wyprawialo na tym forum jak w zime sniegu duzo napada...

Skomentuj