Groźba powodzi w Paryżu - trwa ewakuacja zabytków Luwru

Kategorie: 

Źródło: twitter

Sytuacja powodziowa we Francj nadal jest bardzo poważna. W sumie w 8 departamentach trwają alarmy powodziowe. Niebezpieczna sytuacja zaczyna się robić na Sekwanie. W Paryżu prewencyjnie zamknięto część metra, trwa też ewakuacja dzieł sztuki z Luwru.

Do słynnego paryskiego Luwru nie da się obecnie wejść. Muzeum jest ewakuowane ponieważ na piątek spodziewana jest fala kulminacyjna na Sekwanie. Eksperci spodziewają się, że poziom wody przekroczy w mieście 5,6 metra. Zwykle oscyluje około 3 metrów. Aby zdążyć przenieść dzieła sztuki w bezpieczne miejsce zaangażowano wolontariuszy.

 

Wiele paryskich bulwarów już zostało podtopione. Bezpośrednio zagrożone powodzią jest całe historyczne centrum Paryża. Zamknięto również znajdujące się w pobliżu Sekwany słynne Musée d'Orsay, w którym można oglądać dzieła impresjonistów. Nic nie wiadomo jednak, aby placówka miała być ewakuowana.

Paryż nie ma coś ostatnio dobrej passy. To właśnie tam w listopadzie ubiegłego roku doszło do skoordynowanego ataku terrorystycznego, do którego przyznało się tak zwane Państwo Islamskie. W ostatnich tygodniach miasto było wstrząsane protestami socjalistów, a teraz doszła kolejna plaga, w postaci katastrofy naturalnej.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Robaczkowa

 Oczywiście!  Każdy normalny

 Oczywiście!  Każdy normalny człowiek by strajkował gdyby mu kazano przychodzić obowiązkowo do pracy w sobotę lub pracować po 10 godzin dziennie. Co to ma wspólnego z socjalizmem i w ogóle poglądami politycznymi? Niech zmniejszą zasiłki nachodżcom. Może ich to zmobilizuje do podjęcia pracy.

Portret użytkownika MiamiVibe

Bogata, hiperkosmopolityczna,

Bogata, hiperkosmopolityczna, modna, zurbanizowana z wielką i nowoczesną amią Francja pokonana przez... wodę. Natura nie chędoży się w swoich działaniach i nie przeszakadza jej poziom zaawansowania cywilizacji w przywracaniu pierwotnego porządku Smile Nie wykluczam także haarpa czy innych ,,cudów" wyznawców diabła, ale jedno jest pewne, nie warto przywiązywać się do dóbr doczesnych, o które tak zabiegają ludzie, bo nawet hipermocarstwo pokroju np. USA może pewnego dnia... popłynąć Smile

Skomentuj