Greta Thunberg przyjechała do Polski szkalować elektrownię w Bełchatowie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak informują liczne media, słynna 17 letnia aktywistka, Greta Thunberg kręci film propagandowy na temat Elektrowni Bełchatów. W tym samym czasie gdy filmowała się na tle złowrogich chłodziarek emitujących parę wodą, Niemcy uruchomiły zupełnie nową elektrownię węglową - Datteln 4. 

 

 

Szwedzka aktywistka była widziana w Gdańsku, gdzie odwiedziła dwie wegańskie restauracje. Potem pojechała do Bełchatowa. Wcześniej zgłosiła do Polskiej Grupy Energetycznej chęć nagrania filmu na terenie elektrowni, ale władze spółki odmówiły.

 

Mimo to Greta Thunberg wraz z ekipą filmową, usiłowała wjechać na teren Elektrowni Bełchatów. Idolka klimatyzmu nie została jednak wpuszczona. Ostatecznie nagrywała z tarasu widokowego w gminie Kleszczów, skąd najlepiej widać elektrownię. Gdziekolwiek się poruszała towarzyszyła jej policyjna obstawa. Zamieszanie jakie robi wokół siebie ta panna jest doprawdy zdumiewające i na dodatek z naszych podatków finansujemy obstawę dla kogoś takiego, jakby była ona jakąś gwiazdą rocka.

 

Faktem jednak jest, że jak wynika z raportu Europe’s Dirty z 2014 roku, elektrownia Bełchatów, pod względem bezwzględnej emisji dwutlenku węgla znajduje się na pierwszym miejscu emitentów tego gazu cieplarnianego w Unii Europejskiej. Warto jednak wiedzieć, że elektrownia w Bełchatowie w przeliczeniu na jednostkę wyprodukowanej energii Bełchatów emituje coraz mniej CO2 zbliżając się do poziomu osiąganego przez inne europejskie elektrownie węglowe. Jak wynika z danych z 2012 roku, było to wtedy 1080 kg dwutlenku węgla na MWh.

Niemal dokładnie wtedy kiedy święta Greta klimatyczna nakręcała film na temat szkodliwości spalania węgla w Bełchatowie, w Niemczech wydawano właśnie pozwolenie na uruchomienie najnowszej  elektrowni opalanej węglem kamiennym. Oczywiście działania Niemiec pozostają bez jakiejkolwiek reakcji tak zwanych "ekologów". Skupiają się oni na Polsce, która niezgodnie z faktami, uważana jest przez europejską opinię publiczną za największego emitenta CO2 na naszym kontynencie. Są nim oczywiście Niemcy, a nie Polacy, którzy odpowiadają za 0,9 proc. wszystkich antropogenicznych emisji gazów cieplarnianych na świecie. Najwięcej emitują Chiny bo aż 27 proc. a Niemcy są na 6 miejscu wśród emitentów, odpowiadając za 2,2 proc światowych emisji.

 

Zaraz po szkalowaniu polskiej elektrowni Bełchatów celebrytka Greta udała się na Światowe Forum Ekonomiczne Davos, gdzie będzie nauczała możnych tego świata na temat swoich klimatycznych przekonań. W trakcie wydarzenia wzięła już udział w panelu na temat globalnego ocieplenie podczas którego grzmiała, że prawie nic się nie zrobiono w celu zatrzymania zmian klimatu. Oprócz tego ostrzegła, że jej walka przeciwko gazom cieplarnianym jest na samym początku swej drogi. Widząc ostatnie postępy skoligaconej z Gretą grupy bojówkarzy znanych jako Extinction Rebellion, można stwierdzić, że ponad wszelką wątpliwość stosują oni działania zahaczające o terroryzm, zatem jeśli dopiero się rozkręcają to jest się czego bać.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika UczciwyPatriota

Witam.Greta Tumberg to

Witam.Greta Tumberg to narzedzie ojca i to jest konkretne badziewie ojca jak sie dzieci miesza do polityki.Wszystko wyszlo na jaw przy awarii Facebooka ze jej administratorem konta jest ojciec,tak samo jak Macierewiczowi czy Morawieckiemu prowadzi konto ktos inny bo chyba sa to ludzie ograniczeni i sami nie wiedza co napisac.Szkoda ze ojciec z wlasnego dziecka robi ofiare,mimo iz Szwedzi sa przyjaznie nastawieni do Polakow ale zawsze musi sie znalez czarna owca.Ale juz od dawna jest przyjete ze nalezy zawsze szturchac polaka bo to trzeci sort ludzi w Unii by byc zmuszanym do kupna drogiego gazu wszedzie gdzie sie da i nasi pryncypalowie tez sa tego lobbystami,mimo iz wymieniono tyle palenisk jakos smog sie nie zmienia to prosty przyklad Polaka ciagnac za kieszen.Z racji zawodu przemierzalem przez 11lat dzien na dzien Szwecje i Norwegie,w Szwecji dopatrzylem sie jednej elektrowni atomowej w Norkopingu,natomiast jest nurtujace to ze przed kazdym domem widac sterty drzewa przygotowanego na opal na zime bylem w kilku domach i w 90%z nich sa kominki i tym sie ogrzewa bo kraje stoja na drzewie kazdemu wolno tylko Polaka trzeba niszczyc.To co mi sie spodobalo to czystosc i niskie oplaty za smieci w stosunku do ich zarobkow,a dlatego ze w kazdym wiekszym miescie sa spalarnie smieci i mozesz nieodplatnie dostarczyc kazda ilosc jest z tego produkowany prad na potrzeby miasta sa tylko wyznaczone dni,nie tak jak we Wloszech bierze smieci wychodzac z domu nie podejdzie 10m do kubla tylko wywali przez okno na fose autostrady kilkakrotie to zauwazylem jadac za kims na dole Wloch sa duze wiatry i stad Neapol nieraz jest zasypany smieciami ale widocznie maja drogo i dlatego robia to zlosliwie niech sluzby sprzataja.A nam za chwile nie bedzie wolno oddychac,na ten rok juz PIS wyborcy dojebali polakow podwyzkami ze to 500 im sie w gowno obruci,tak rzadzi historyk Morawiecki zrownowazony budzet zeby byl zrownowazony to trzeba opierdolic Polski narod na 75miliardow i zapasc rozwoju,przypomnijcie mi na koniec roku czy mialem racje czy nie.Do kad w Polsce nie bedzie tak jak przed wojna,ze na koniec roku jest rozliczanie bilansu panstwa nie partyjne rozliczanie,ta patologia konczy raz na zawsze z polityka i za defraldacje idzie sie siedziec.Wtedy dopiero Polska powstanie z kolan.Pozdrawiam

Portret użytkownika znawca

Euro socjalizm w głowach

Euro socjalizm w głowach Polaków, w energetyce oraz w samym Bełchatowie.

W poprzednim wpisie - traktowałem rzecz nt. truciciela, w zakresie tego co z nim można już zrobić na ten moment - w odniesieniu się do pro ekologii oraz zachowania z nią - odpowiedniego, ekonomiczno-realistycznego dystansu.

W tym wpisie dodam rzeczy następujące związane z działalnością elektrowni Bełchatów :

1. Jest ona molochem państwowym, do którego trzeba dokładać i dokładać - tak naprawdę to płacimy za produkcję prądu z Bełchatowa - podwójnie, raz w podatkach - bo żaden rząd nie ma własnych pieniędzy, drugi raz płacimy w podatkach finansowanie jej stanu rentowności ... i o ile w przypadku nie sprywatyzowanego przedsiębiorstwa państwowego - państwo je dotuje ale ono działa sprawnie, to o tyle płacimy drugi raz z rzędu na tę wielką elektrownię - już nie poprzez absurd finansowania nie sprywatyzowanego przedsiębiorstwa, a w związku z tym, że jest ono i nierentowne ze względu na stan technologiczny i notuje straty finansowe ze względu na złe zarządzanie nim.

2. Jest to spółka skarbu państwa - i jak każdy konglomerat tego typu, jest miejscem partyjnego kumoterstwa. Podczas nowych rozdań rządowych, ludzie przychylni partii rządzącej wchodzą do rad nadzorczych i na szczeble zarządzania kierowniczo-dyrektorskiego. Jest to też miejsce do działalności central związkowych - tj. ogromna większość pracowników najemnych w Polsce nie jest członkiem jakiegokolwiek związku zawodowego - z kolei w Bełchatowie panują cieplarniane warunki, inne niż gdzieś indziej - tam da się organizować związki zawodowe, a w małych firmach nie robi się tego z uwagi na brak funduszy/firma zwyczajnie jest do tego za mała aby mogła sobie pozwolić na związki zawodowe. Ponadto w Bełchatowie pracuje uprzywilejowana grupa społeczna, na którą każdy z nas się składa - tzn. państwo zapewnia tym pracownikom przywileje emerytalne, a innym pracownikom już nie rozdaje takich bonusów socjalnych.

3. Bełchatów to moloch - miejsce w którym odbywają się ciągle jakieś przetargi, a to na restrukturyzację, a to na okresowe roboty konserwacyjne. Ta firma to nic innego jak zaplecze do działania dla kolesi ze spec służb - każdy z Polski, kto ma chociaż elementarną wiedzę nt. realiów polskiego środowiska biznesu, wie o tym, że to ludzie z wpływami i ze znajomościami - obsługują tak wielkie podmioty gospodarcze. Bełchatów jest miejscem aktywności na styku działania polityki - biznesu - służb specjalnych.

Tak więc działalność tej elektrowni to nie jest sól tej ziemi, ani jakiś nasz skarb narodowy.

 

Internet nie służy do inwigilacji, a jeśli to prawda, że nie da się tego osiągnąć, to wolę by był on dostępny tylko z urzędu, w środowisku pracy oraz w biznesie.

Portret użytkownika wątpiąca

Proponuję Gretce przenieś się

Proponuję Gretce przenieś się do jaskini ze swoim domostwem i rodzicielami, następnie założyć strój biblijnych Adama i Ewy - wówczas po całości będzie PROEKOLOGICZNA.Prawdopodobnie nie wie, że wszystko, co nosi i zjada również w czasie produkcji zanieczyściło środowisko. Wyraźnie widać jak można indoktrynować mózg albo grać pod publikę. Biedne dziecko za mało stosownych pism przeczytała.

Portret użytkownika moon fake

Każdy ogarnięty wie że CO2

Każdy ogarnięty wie że CO2 nie szkodzi , że chodzi tylko o podatek a rydzyk choć go nie lubię miał rację aby pannicę posłać do szkoły bo z chemii i przyrody ma chyba same pały. CO2 nie truje, przenosi tlen we krwi (hemoglobina), powoduje lepszy wzrost roślin. Niech idzie do rodziców i ich znajomych zza pleców i tam krzyczy bo to chemiczny  poprodukcyjny syf z fabryk trafiający do ziemi wody i powietrza truje planetę ale przecież kto by swojemu dziecku kazał psuć jego własne biznesy. Niech płacą idioci.. z których was próbują zrobić ...bo nie mnie!

W czasach powszechnego fałszu mówienie prawdy jest aktem rewolucyjnym-George Orwell.Żyjemy teraz w światowym obozie koncentracyjnym.

Portret użytkownika Felipesku

Czy Greta byla szykanować

Czy Greta byla szykanować uznane niemieckie marki aut ktore real ie trują ludzi i srodowisko? Zapraszamy Greto so Niemiec, do głównego producenta śmierci wszelkiej postaci. Może trochę nawozu z UE? Śmieszne to jest... ile ta elektrownia w belchatowie doatarczyla co2 w porownaniu ze spalonymi lasami w Australii? Pytam sie ile Greto?

Strony

Skomentuj