Grenlandzki lodowiec Jakobshavn rośnie trzeci rok z rzędu

Kategorie: 

Źródło: Operational Land Imager (OLI) / Landsat 8

Ostatnio przywykliśmy do informacji na temat topniejących lodowców i pokrywy śniegu i lodu na Grenlandii. Okazuje się jednak, że na tej wyspie sa miejsca, w których nie dochodzi do nagłego topnienia lodowców, wręcz przeciwnie i wbrew teorii zwolenników globalnego ocieplenia, niektóre z nich przybierają na masie. 

 

Przykładem takiego lodowca, którego trend wzrostowy obserwowany jest od lat, jest Jakobshavn. Lodowiec ten trzeci rok z rzędu przyrasta stanowiąc całkowite zaprzeczenia teorii globalnego ocieplenia.

 

Jakobshavn przez kilkadziesiąt lat nie przykuwał uwagi, dopóki naukowcy nie zaobserwowali nieoczekiwanie jego wzrost między rokiem 2016 i 2017. Oprócz tego, że rośnie, przemieszcza się coraz wolniej w kierunku oceanu.

Nowe dane zebrane w marcu 2019 roku potwierdzają, że lodowiec wzrósł trzeci rok z rzędu, a naukowcy przypisują te zmiany chłodnym prądom w wodach oceanu. Na zdjęciach satelitarnych widać postępy jakie robi Jakobshavn ekspandując w kierunku oceanu.


 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro



Komentarze

Portret użytkownika Deoksyrybozyn

Czy to nie wina zwiększonej

Czy to nie wina zwiększonej wilgotności? Globalne ocieplenie powoduje także zwiększone parowanie. Z tego powodu na Antarktydzie teraz częściej pada śnieg Smile

To jeden z przykładów sprzężeń zwrotnych. Ziemia "broni się" przed nagłymi zmianami, dlatego nie zdziwi mnie, gdy dojdzie to nagłego ochłodzenia.

Tak jak ktoś wcześniej wspomniał jedna jaskółka wiosny nie czyni i mam wrażenie, że ludzie zapominają, że ocieplenie klimatu nie jest liniowe, jak w fukcji prostej. Jest skokowe, np. średnia temperatura jednego lata to 20 stopni, potem 24, a nagle spada do 22, ale już nie spada poniżej wyjściowej temparatury. Dlatego jest nieintuicyjne i na chłopski rozum trudno to pojąć.

Pozdrawiam.

Portret użytkownika minoduesp

To ,że lodowiec na grenlandii

To ,że lodowiec na grenlandii sobie przyrasta ,nie przeczy temu że u nas w Polsce jest z roku na rok coraz cieplej ,zimy bez śniegu ,wiosny bez deszczu a latem skwar już od rana ! Ziemia jest okrąga i jej klimat zależy od obiegu wody, kierunku i temperatury prądów oceanicznych oraz zachmurzenia o opadach nie wspomnę.. W Indach 50*C - kto to widział !

Portret użytkownika inzynier magister

słuchajcie jak złodzieje z

słuchajcie jak złodzieje z unie masońsko kołchozniczej chcą nas okraść ! "Unia Europejska wprowadzi nowe podatki i standardy ekologiczne. Wszystko to w celu poprawienia unijnego budżetu i zdobycia środków na inwestycje w zieloną gospodarkę. Komisja Europejska opublikowała również nowe wytyczne dotyczące sprawozdawczości w kwestii zobowiązań klimatycznych dla dużych przedsiębiorstw europejskich.Wytyczne ONZ i Agendy Zrównoważonego Rozwoju 2030 przewidują nowe sposoby opodatkowania obywateli w ramach tak zwanego kapitalizmu inkluzywnego (włączającego). Chodzi o umożliwienie zaciągania i spłacania pożyczek przez gminy i państwa. Kolejnym celem jest pomoc finansowa przedsiębiorcom realizujących projekty infrastrukturalne służące przekształceniu gospodarki w kierunku automatyzacji i cyfryzacji.18 czerwca br. ukazały się trzy raporty Grupy Ekspertów Technicznych ds. Zrównoważonego Finansowania (TEG), koncentrujących się na taksonomii, i kryteriach klimatycznych i tak zwanych zielonych obligacjach. http://www.pch24.pl/zrownowazony-rozwoj-siegnie-do-naszych-kieszeni--ue-wprowadzi-nowe-podatki-i-estandardy-ekologiczne,69044,i.html#ixzz5rSXnpIrk

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Illuminat13

Ochrona ziemi jest

Ochrona ziemi jest priorytetem cywilizacja oparta na spalaniu paliw kopalnych jest cywilizacja prymitywna Religie chciwosc zadza wladzy prowadzi do calkowitej destrukcji co widac golymi oczami na tej ziemi [skazenie srodowiska skazenie umyslow ludzkich]

Mysle wiec jestem Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika SurvivorMan

Globalne ocieplenie, jak sama

Globalne ocieplenie, jak sama nazwa wskazuje jest GLOBALNE, więc siłą rzeczy pojedyncze przypadki wzrostu pokrywy lodowej, nie dowodzą niczego ciekawego, a już na pewno nie odwrócenia trendu...
Jak lodowiec Jakobshavn choćby w połowie odzyska to co stracił od czasów rewolucji przemysłowej, to będzie można się zastanawiać czy trend się nie odwrócił...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika SurvivorMan

Chłopie nie wiem czy nie ma..

Chłopie nie wiem czy są nie ma... Nie o to tu chodzi... Naucz się wyciągać wnioski z czyichś wypowiedzi... Skoro od przynajmniej 1,5 wieku lodowiec się cofa, to jakie według Ciebie na chwilę obecną mają znaczenie te nędzne 3 lata???
Jak przez pół roku trzymania diety i trenowania, nagle na wczasach pozwolisz sobie na drinki 3 dni z rzędu, to co? Już odwróciłeś trend i jesteś alkoholokiem który zaprzepaszcza swój zdrowy tryb życia???
To jest bzdura tego samego poziomu...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Prawda boli

Ale teza Twojego wpisu to nie

Ale teza Twojego wpisu to nie, że nie mają znaczenia 3 lata tylko, że cofa się od czasu rewolucji przemysłowej. Ergo zwykły człowiek odpowiada za globalne zmiany klimatu. Te 3 lata faktycznie nie mają (obecnie) jakiegoś większego znaczenia, ale ponieważ na klimat nie mam wpływu to i się tym nie przejmuję.

Portret użytkownika SurvivorMan

Wspomniałem o rewolucji

Wspomniałem o rewolucji przemysłowej, ponieważ pierwsza data na tym schemacie akurat jest mniej więcej z tego okresu, ale nigdzie nie powiedziałem że lodowiec nie mógł zacząć topnieć wcześniej.
To co chciałem moim pierwszym komentarzem przekazać, to to, że 3 lata wzrostu pokrywy lodowej na jednym lodowcu z wielu na świecie, nie świadczy kompletnie o niczym, ponieważ wszędzie na świecie ogólny trend świadczy o ocieplaniu się klimatu! 
Everest zaczął odsłaniać trupy które zalegały w lodzie nawet pół wieku... Na Syberii wieczna zmarzlina odpuszcza, co powoduje nieprzejezdność szlaków, które były przejezdne tylko dlatego że były zamarznięte i odcinanie ludzi od świata. W Arktyce dla Inuitów polowania, na których się znają od 4000 lat, stały się rosyjską ruletką z powodu zjawiska "dryfującej kry" itd.
I każdy ma wpływ na klimat, tylko niestety jest jak jest, bo garstka ludzi na świecie jedynie to rozumie. Liczy się pieniądz... Skoro więc ludzkość wybiera ten kierunek, to wyzdycha i to szybciej niż jej się wydaje! To czego my jeszcze doczekamy, to na pewno czasów gdy woda pitna będzie droższa od 12-letniej whisky, a także kryzysu związanego z ogólnoświatową migracją ludności. A to wszystko przez ocieplanie się klimatu.
Pozdrawiam.
 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Skomentuj