Grenlandia topnieje w niespotykanym tempie

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Ciepło, które dotarło na półkulę północną, ma ogromny wpływ na regiony Arktyki, w tym Grenlandię. Według Severe Weather Europe, między 15 a 17 lipca pokrywa lodowa północno-zachodniej Grenlandii traciła 6 miliardów ton wody dziennie. 

Na północy Grenlandii temperatury sięgają ok. 16 stopni Celsjusza, prawie dziesięć stopni powyżej normy, jak twierdzą naukowcy. Prowadzi to do topnienia 45% powierzchni lądolodu Grenlandii. To rozległe topnienie lodowców w północnej Grenlandii przyczyni się do globalnego wzrostu poziomu mórz i może nieść poważne konsekwencje pogodowe z gwałtownym ochłodzeniem Europy włącznie.

 

Latem 2019 roku Grenlandia straciła ponad 530 miliardów ton pokrywy lodowej. Był to największy topniejący lód na wyspie, odkąd zaczęto rejestrować w 1948 roku. Takie topnienie doprowadziło do wzrostu poziomu morza światowego o 1,5 milimetra. Od końca lat 90. topnienie lodu w Arktyce i Antarktyce spowodowało podniesienie się poziomu mórz o 1,8 centymetra.

 

Jednak to nie przedstawiane jako rzekoma apokalipsa podnoszenie się poziomu mórz może być najwiekszym problemem. W przeszłości rozmarzająca Grenlandia zawsze wpływała na prądy oceaniczne, w tym słynny prąd zatokowy - Golfsztrom. Po prostu duża ilość słodkiej wody o innej gęstości, prowadzi do zaburzeń tego strumienia oceanicznego, który zapewnia łagodny klimat w zachodniej Europie. Jeśli wystąpi zbyt duże zaburzenie tego prądu można się spodziewać bardzo ciężkiej zimy, co w połączeniu z trwającym bezprecedensowym kryzysem energetycznym, oznacza jeszcze większe kłopoty na Starym Kontynencie.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Hegemon

Gdyby pokrywa lodowa na

Gdyby pokrywa lodowa na Grenlandii topniała w takim tempie jak straszą od lat nieukOWCE to Malediwy dawno by zniknęły pod wodą. Zresztą 20 lat temu straszyli zatopieniem Malediwów. No i co wynika z bredni sprzedajnych naukowców?

Portret użytkownika Hannto

No i? Nic na to nie możemy

No i? Nic na to nie możemy poradzić więc nie ma sensu się tym przejmować. Można za to zbudować podnieść grunt i zbudować wały przeciwpowodziowe w miejscach zagrożonych zalaniem z powodu tej dodatkowej wody. I zanim podniosą się głosy ekologów że trzeba ratować ziemie to pragnę przypomnieć o tym że ludzkość ma problem z ratowaniem własnego gatunku więc ratowanie ziemi to porywanie się z motyką na słońce.

Portret użytkownika euklide⁣s

Informacje przedstawione w

Informacje przedstawione w powyższym artykule są zwykłym kłamstwem

Szkoda... A to, że klimatolodzy kłamią to nic nowego. Ta sekta popaprańców robi to od lat i wiadomo, że nie ma nic wspólnego z nauką. Nie dość, że są tępi to jeszcze amoralni.

Portret użytkownika r.abin

Ciepło idzie z Golfstromem,

Ciepło idzie z Golfstromem, który miał zanikać (pod wpływem ocieplenia), czym naukowcy byli zmartwieni. Niech wezmą prozak,(na zmartwienia), póki nie dojdą (niedołęgi), że ocieplenie (od 2015) zwalnia i od 2019 - przeszło w oziębienie

Portret użytkownika ​​euklides

Bardzo dobrze, wreszcie

Bardzo dobrze, wreszcie zielona ziemia zostanie przywrócona do życia. Miejmy też nadzieję, że Matka Natura w końcu uśmierci raka w postaci klimatologów i innego wyrodnego robactwa przeszkadzającego w planie odnowy życia na ziemi. Pasożyty powinny zostać przetrzebione, bo jest ich za dużo.

Portret użytkownika Makele

Zara będzie wysyp berkeli,

Zara będzie wysyp berkeli, bakcyli czy tam bakereli z fukushimy w komentarzach ze grzeją, przypominam ze już miał być wysyp raków chyba z 5 lat temu głosiło tu grono znawców, wysyp raków to niebawem będzie ale po szprycach. Już ciężko info znaleźć o ilosci zachorowań na raka z ostatnich dwóch lat

Portret użytkownika Kwazar

Dlatego,jeśli tylko masz

Dlatego,jeśli tylko masz odrobinę oleju w glowie, na te wszystkie "GŁUPKOWATE SYGNAŁY" Szykuj sobie bezpieczne schronienie.Bo dopadną cię prędzej końca twojego, nie "GŁUPKOWATE SYGNAŁY" Ale proza życia.One są REALNE i Wojnę,głód i zarazę masz tuż za plecami a nie lody. 

Portret użytkownika Trup

Jak fukushima toksycznością

Jak fukushima toksycznością swoją grzeje, to wszystko topnieje. To prawdziwy i przemilczany koniec świata jest! (jak by był nie prawdziwy, to trąbili by nonstop o tym, ale że jest prawdziwy, to jest zmowa milczenia o fukushimie na całym świecie!). 

NUKLEARNE WIADOMOŚCI Fallout czyli toksyczne skażenie z fukushimy zmienia cały klimat ziemi PL

NUKLEARNE WIADOMOŚCI Fallout czyli toksyczne skażenie z fukushimy zmienia cały klimat ziemi PL

Fukushima i 'chiński syndrom' 160 dzień (PRAWDZIWY KONIEC ŚWIATA!)

Fukushima i 'chiński syndrom' 160 dzień (PRAWDZIWY KONIEC ŚWIATA!)

Za chwile będzie to 11 lat nieustannych emisji super toksycznych i rakotwórczych na świat

Za chwile będzie to 11 lat nieustannych emisji super toksycznych i rakotwórczych na świat

 

 

  NoweFilmy i BacoLogia i corium.5v.pl

  Portret użytkownika Endymion

  Inforujesz, fajnie, ale co

  Inforujesz, fajnie, ale co zrobić? Mój nauczyciel z przysposobienia obronnego w liceum ponad 20 lat temu w przypadku skażenia radioaktywnego polecał nakryć się gazetami i czołgać się w kierunku cmentarza. Masz lepszy pomysł?

  DIVI LESCHI GENUS AMO 

  Strony

  Skomentuj