Grecki horror

Kategorie: 

http://www.freeimages.com/photo/945078
Grecja – piękny turystyczny kraj z bogatą historią. Kolebka zachodniej cywilizacji. Miejsce narodzin wielu fundamentów dzisiejszego demokratycznego i nowoczesnego społeczeństwa. Do czasu kryzysu z 2008r. Grecja była państwem beztroskich ludzi żyjących pełnią życia z dynamicznie rozwijającą się gospodarką. Niestety czar prysł w mgnieniu oka. Ostatnie lata to koszmar dla greckiego społeczeństwa. Kraj jest BANKRUTEM uzależnionym od pożyczek z MFW i Unii Europejskiej.

 

Grecy przez lata otrzymywali obfite fundusze europejskie, które napędzały „sterydziarski” wzrost gospodarczy. Jednak wszystko zostało zniszczone przez brak długoterminowego myślenia rządzących. Urzędnicy z Brukseli przymykali oczy na „grzeszki” Greków w postaci niepłacenia podatków i manipulowania statystykami budżetowymi dla ukrywania deficytu. Polityka wzrostu gospodarczego za wszelka cenę usprawiedliwiała wszystko. Efekt jest taki, że Grecy roztrwonili fundusze i doprowadzili swój kraj na skraj NĘDZY I ROZPACZY. Przyjęcie Euro przez Grecję spowodowało dostęp do taniego finansowania, którego w tzw. „normalnych warunkach” nigdy by nie otrzymali. Przez pewien czas byli traktowani na rynku długu przez inwestorów jak Niemcy i Francja, chociaż ich gospodarka była nieporównywalnie słabsza. Wtedy zaczęli zasysać potężne dawki nisko oprocentowanego kredytu fałszując przy tym dane o zadłużeniu. Zaczęły się „imprezy” i bezmyślne wydawanie pieniędzy na całego.

 

Kiedy prawda wyszła na jaw, grecki dług eksplodował. Nie pomogło nawet zgłoszenie się o pomoc do „bogów” światowej finansjery Goldman Sachs i JP Morgan, których wymyślne sztuczki księgowe pogorszyły tylko całą beznadziejną sytuację budżetową. Podejrzewam ,że dla tych rekinów finansjery ostatnią rzeczą o jakiej myśleli, była rzetelna pomoc doradcza dla Grecji. Skutek jest taki, że wszystko się zawaliło. Amerykańskie banki jak zwykle zarobiły swoje, a KŁAMSTWA i PRZEKRĘTY greckiego rządu zostały obnażone. Ateny zostały zmuszone uklęknąć przed Niemcami i resztą EU i błagać o pomoc finansową. Bezmyślne trwonienie zasobów napędzane euforycznym optymizmem i narkotycznym, tanim kredytem skończyło się totalną ZAPAŚCIĄ PAŃSTWA.

 

Analizując sytuacje Grecji można stwierdzić, że greckie społeczeństwo reprezentuje sobą grupę ludzi o tzw. słabej osobowości podatnej na różnego rodzaju pokusy, cechującą się brakiem kontroli na emocjami i dużą chęcią posiadania. Tzw. konsumpcjonizm i pogoń za iluzorycznym bogactwem. Te cechy charakteryzujące ich społeczeństwo stały się gwoździem do TRUMNY i zaprowadziły ich na samo DNO. Sytuacja ekonomiczno – finansowa Grecji jest BEZNADZIEJNA. Zadłużenie państwa sięga 170% PKB. Oprocentowanie 10 - letnich obligacji jest powyżej 10%, co świadczy o tym, że nikt o zdrowych zmysłach nie zamierza pożyczać Grecji pieniędzy, a ich obligacje mają wartość śmieciową. Jedynie świeżo wydrukowane pieniądze z Europejskiego Banku Centralnego ich ratują.

 

BEZROBOCIE wzrosło dramatycznie do 26%. Wśród młodych osób wynosi ok. 50%. Grecy mocno zubożeli. Protesty i zamieszki są teraz normą. Ludzie tracą pracę i nadzieję, wpadają w biedę i rozpaczają na swoim losem. Populacja Grecji wynosi 11mln. 6.3 milionów ludzi jest zagrożonych ubóstwem. 2.5 mln żyje poniżej tzw. „linii ubóstwa” według definicji Unii Europejskiej. Jak można przeczytać na CNBC od 2011r. systematycznie rośnie liczba SAMOBÓJSTW na skutej pogarszającej się sytuacji ekonomicznej gospodarstw domowych. W różnych rankingach biedy Grecja wymienia się miejscami z takimi krajami jak Rumunia czy Bułgaria. W ciągu zaledwie kilku lat sytuacja dramatycznie się pogorszyła.

 

Polityka nadmiernego pobudzania popytu i skrajnej ekspansji kredytowej stosowana do 2008r. doprowadziła państwo na skraj przepaści. Paradoksalnie i ironicznie polityka oszczędności narzucona przez Niemcy w celu normalizacji greckiej gospodarki nie przynosi żadnych rezultatów i wpędza kraj w jeszcze większe kłopoty. Tak działa KREDYTOWY KASYNO KAPITALIZM. Jak twardy narkotyk, który najpierw daje siłę, energię i euforię, a potem zabiera wszystko ze zdwojoną siła i doprowadza organizm na skraj wyczerpania i załamania. Niestety, ale nie ma ucieczki przed tym PROBLEMEM. Greccy politycy wykazali się skrajnie nieefektywnym stylem zarządzania własnym państwem i budżetem. Przeciętni Grecy zapłacą ogromną cenę za ich oraz swoje błędy. LISTA GRZECHÓW jest długa: naiwność, skłonność do kredytowych używek, głupota, cwaniactwo, kłamstwa, marnotrawstwo i brak umiaru.

 

W mediach pojawia się coraz więcej opinii, że Grecję trzeba wyrzucić ze strefy euro. Niektórzy ekonomiści twierdzą,ze jest to warunek konieczny dla dalszego przetrwania unii walutowej, jaką dziś znamy. Słychać też głosy, że pożegnanie się ze strefą euro Greków to nie kwestia „czy” tylko „kiedy”. Długów już nie spłacą, a stabilny wzrost gospodarczy jest niemożliwy do osiągnięcia przy braku własnej waluty i restrykcyjnej polityce oszczędności.

 

Kiedy żegnamy się z Grecją?

Wydaje mi się, że wtedy, gdy Niemcy uznają, że straty z utrzymywania na garnuszku Grecji i pomocy finansowej dla innych eurobankrutów zaczną przewyższać korzyści ze słabego euro. Na razie gospodarka niemiecka jest w dobrej kondycji. Export rośnie, pensje rosną, zatrudnienie też. Spory w tym udział konkurencyjnych cen niemieckich, dzięki deprecjacji euro. Ale wszystko do czasu. Gdyż niemiecki Minister Finansów z pewnością jest cały w stresie, kiedy przyciska magiczny guzik w Bundesbanku i wysyła miliardy euro Grecji. Ogarniają go jeszcze większe poty i nerwowość, gdy uzmysławia sobie, ile jeszcze pieniędzy będzie musiał przesłać w kolejnych transzach w przyszłości. A w kolejce stoją kolejni euro-bankruci, którzy będą stawiać warunki i próbować negocjować...

 

Co się stanie, jeśli Grecja opuści strefę euro?

Grecy będą musieli wrócić do swojej starej waluty. Drachma automatycznie osłabi się o 30-40%. Spowoduje to wysoką inflację, czyli znaczny wzrost cen konsumpcyjnych dla przeciętnych obywateli, którzy już teraz wiążą ledwo koniec z końcem. Wpędzi to Greków w jeszcze większą biedę. Już teraz słyszy się, że brakuje pieniędzy na emerytury i pensje z budżetówki. Może to być punktem zapalnym do agresywnych zamieszek na ulicach, jakich EU jeszcze nie widziała w swojej historii. Po kilku latach sytuacja powinna się uspokoić. Słaba waluta pobudzi export i wróci konkurencyjność. Jednak do tego czasu będzie panowała bardzo gorąca i napięta atmosfera, pełna ogromu problemów społecznych. Zamieszki, godziny policyjne, kontrole kapitału itp. Być może nawet będą potrzebowali przez pewien czas prawdziwej pomocy humanitarnej? Znam jeden kraj, który chętnie im pomoże. Nam Polakom zawsze pomagał.:)

 

Wychodzi na to, że trzeba będzie poświęcić Greków dla ratowania Europy. Schemat jest prosty a zarazem bardzo CYNICZNY i BRUTALNY. Wyrzucić Grecję i pokazać reszcie eurobankrutów, że albo podporządkujecie się restrykcyjnym oszczędnościom albo spadniecie w przepaść ku KATASTROFIE HUMANITARNEJ jak Grecy. Niestety życie jest ciężkie i przychodzi moment, że trzeba kogoś złożyć w ofierze. Ten plan powinien zadziałać i dzięki temu euro - waluta zostanie uratowana na jakiś czas. Ostatnio też w mediach głośno o współpracy rosyjsko – greckiej. Chodzi podobno o tani gaz i pożyczki. Wychodzi na to, że czeka ich pomoc od Rosji. Podejrzewam jednak, że ciężarówki przyjadą puste.:). Jedyne co „Ruscy” zaoferują to transport dla zdrowych Greków na UKRAIŃSKI FRONT. A politycy nowo wybranej partii będą skończeni i jedyne, co im zostanie to azyl u Putina.

 

Posumowanie

Unia Europejska jest w ślepym zaułku. Sytuacja jest BEZ WYJŚCIA. Im dłużej Grecja pozostaje w strefie euro, tym bardziej rośnie ryzyko rozpadu całej Unii Walutowej a nawet Unii Europejskiej.  Dlatego najlepszym rozwiązaniem dla Unii byłby oczyszczający Grexit. Jednak jak już pisałem wcześniej, Grecja jest finansową bronią masowego rażenia, która może uruchomić GLOBALNĄ PANIKĘ na wszystkich rynkach.  Aby Euro dalej istniało Unia musi za wszelką cenę utrzymywać DARMOZJADÓW z Grecji.  Muszą się dogadać chociaż pozornie, inaczej to POCZĄTEK KOŃCA EURO. Na tym polega paradoks i sprzeczność greckiej tragedii. Powtarzam! To jest ZAKOŃCZENIE BEZ HAPPY ENDU i koniec systemu opartego na długu, jaki funkcjonuje w świecie zachodnim od wielu lat.

 

Naprawdę dużo czarnych scenariuszy rysuje się na horyzoncie zmierzchu tego „AMFETAMINOWEGO KAPITALIZMU”.

 

 

Źródło: http://systemwkryzysie.blox.pl/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: batavus
Portret użytkownika batavus

Komentarze

Portret użytkownika Matari

Takie działanie , że spłaca

Takie działanie , że spłaca się najpierw odsetki to celowe działanie sitwy bankierskiej świata. Bo cóz to znaczy? Ano to, że jak nie jeteś specjalnie bogaty i nie daj boże noga ci się powinie to splacasz odetki . Jesli na nie nie masz przez jaki czas to dopisują ci te odsetki do kapitału, wiec zadlużenie w kapitale ci rośnie a nie maleje. Potem znowu spłacasz odsetki od tego zwiększonego kapitału, a kapitał przy dobrych wiatrach dalej stoi w miejscu czyli nie maleje. TO JET CHORY SYTEM nie pozwalający NIGDY I NIKOMU wygrzebać się z zadłużenia jesli popadł w jakieś - nawet przejściowe -problemy ( utrata pracy, choroba, śmierc małzonka itp ). W takiej sytuacji przejściowe problemy, przejściowymi być przestają. Co do ekonomii w skali makro to sztuczne kreowanie kryzysu. I tak jesteś człowieku niewolnikiem systemu jak ten pies uwiązany przy budzie gospodarza. A powinno być tak, że NAJPIERW KAŻDA SPŁATA idzie na splatę kapitału. Wtedy maleje zadłużenie w kapitale  i jednocześnie maleje zadłużenie w odsetkach, bo odsetki jak kazdy wie nalicza się od wysokości zadlużenia w kapitale.  Jeżeli jest inaczej - A JEST- świadczy to o tym, że tzw elity światowe, których nota bene sami wybieramy w tzw wyborach"demokratycznych" (hahaha) kreują sobie pieniądz jak chcą ku nieszczęściu wiekszości społeczeństw. I co najlepsze tzw "ONI" tych pieniędzy fizycznie nie mają, bo od tego jest tzw, kreatywna księgowość. Dlatego też jak Grecja na ten przykład zbankrutuje to w zasadzie nic się takiego nie wydarzy. Po prostu kraj przerstanie spłacać swoje zobowiązania tak jak to robi wielu poszkodowanych przez system ludzi, lub wielu przedsiębiorców. Z jedną róznicą- do ludzi wchodzi czasem komornik. Do Państwa trudno będzie. Grecja ma trochę lepszą sytuację niż np. Polska bo tam ludzie jednak mogą żyć  z turystyki 

Portret użytkownika marcin74

Jedz chłopie do tej grecji

Jedz chłopie do tej grecji jedz pogadaj a potem pisz bzdury-ja byłem kilka razy i znowu jadę i jest tak;
ludzie zubożeli bo bezrobotni zamiast 600 euro dostają 500 a najniższa krajowa z 800 spadła na 683 euro becikowe też maja tysiąc ale euro- ile jest w Polsce w Rumuni czy Bułgarii???
na plaży gyros kosztuje 1--1,5 euro a u mnie na dworcu 2-2,5 euro
kawa mrożona 1euro też na plazy w knajpce , ceny niskie w sklepach supermarkety zamkniete w niedziele kobiety pracują do 60tki jak słyszeli że żona ma pracować do 67  kazali podać adres u nich dużo starszych ludzi i duzo nie używanych balkoników to jej wyśla by miała jak dość do pracy
napisał bym parę niecenzuralnych słów co myślę o tym artykuje ale nawet mi się nie chcę widzę że tekty tu tez piszą bardzo inteligętni - pozdrawiam

Portret użytkownika batavus

Jesteśmy cały czas biedni w

Jesteśmy cały czas biedni w porównaniu do greków. Dlatego aż nie wypada porównywac Grecji do Polski, bo to wsyd dla nas trochę...
 Wg mnie bardziej chodzi o to, jak szybko im się sytuacja pogorszyła w kilka lat. Jak tak dalej pójdzie i opuszczą strefe euro to wtedy już poważne kłopoty ich czekaja. Bo ich stara(nowa) waluta bedzie bardzo słaba a to oznacza wysoka inflacje.

Zapraszam na moj blog:

http://systemwkryzysie.blox.pl

Portret użytkownika syriues

Brecja,kraj o pieknej

Brecja,kraj o pieknej historii o zaczatku europy igrzysk itp.
Kraj w ktorym stacjomnowal sam szatan nawet.Niewiadomo jakie imie ma ,ale ma ich wiele 
a liczba ich 666
Potem sprowadzono oltarz szatana do Berlina
i teraz tam jest oltarz szatana.A tam gdzie oltarz szatana mieszka sam Lucyfer
Wiec skoro Hitler stworzyl UFO musial miec niezle kontakty technologczne i jest to stosunkowo proste do zdobycia
Komunikacja jakas jest miedzy planetami.
Grecja piekny turystyczny kraj polozony w matrixie gdzies u wybr\eza wod gdzie wlasciciele panscy z nieproszonych ziem chca usildlic grecje w lapie
Lapa ciazy grecji 
 
I moze wyjsc z tego wojna i prawdopodo0bnie bedzie to wina watpliwosci
Moim zdaniem pieniadze sa ppierem i jak ktos sie zesra nalezy mu pomoc
Pieniadz.dlugi.Ciekawe jaka wojna nas czeka?Swiatowa za dlugi?
Smieszy mnie te ich ukrywanie patentow,technologii i glupoty
Dlaczego bogaty oglupia biedniejszego
Dajac mu telewizor konsole i telewizje.Czlowiek nie powinien byc obciazany ich prawem.Chca niech robia dla siebie
Ale jak sie wchodzi poid czyjs but to trzeba szukac szpary
Nastepna bedzie pewnie jakas sasiednia kraina
Polska nie szuka wojny.Francja to mady narod
Moglibysmy stworzyc na nowo kuture ale nas dziela Niemcy
Tam Japonie dziela Rosja
I jestesmy nieco przesunieci.Powinnismy lezec na jakiejs wyspie

Portret użytkownika Zenek ;)

"Efekt jest taki, że Grecy

"Efekt jest taki, że Grecy roztrwonili fundusze i doprowadzili swój kraj na skraj NĘDZY I ROZPACZY. "

- po pierwsze to "nie Grecy" a "projewrogejskie szmalcowniki" jak nasze po, pis, sld, psl......

- po drugie CELOWO ICH ZADŁUŻANO by przejąć ich "ziemie" ale Grecy oddać jej nie zamierzają więc jest problem, tym większy iż na grekach się może przejechać DBank jaki ma utopioną, w różnych geszeftach, równowartość ponad 300% szwabskiego PBK, więc elity się bawią scedowywując na się nawzajem problem a Grecy mają to w nosie bo nie oni te pożyczki rozkradli i tam w przeciwieństwie do polińskich szmalcowników ani wojsko ani policja, choćby się "rząd" zesrał ze wściekłości na ulicy, do Greków strzelać nie zamierzają.....

- a teraz co jeszcze bardziej wnerwia jewropedałów to to iż poprzez Grecję ma iść gazociąg moskali więc kolejny środek nacisku na Grecję tym nazi odpadnie.....

Strony

Skomentuj