Grecki dług może przyczynić się do rozwiązania kryzysu z uchodźcami

Kategorie: 

youtube.com

„W ciągu ostatnich sześciu miesięcy UE stanęła w obliczu dwóch poważnych kryzysów – jeden wokół euro, a drugi to uchodźcy. Przypadkowo obie te kwestie najbardziej dotyczą Grecji i Niemiec” – pisze Gideon Rachman w Financial Times.

 


„Zeszłego lata Niemcy praktycznie wypchnęli Grecję ze strefy euro i nie zgodzili się na to, aby UE umorzyła Grekom miliardowy dług. Teraz Niemcy zmagają się z ciężarem napływu około miliona potencjalnych imigrantów, z których większość przybyła do UE przez Grecję”.

 


„Nadszedł czas, aby zacząć kreatywnie myśleć o tym, jak połączyć te dwie kwestie w bagażu dyplomatycznym, co przyczyni się do rozwiązania obu problemów. Ogólny schemat transakcji wydaje się być prosty. Grecja zgadza się na zamknięcie północnej granicy z pomocą UE i zatrzymuje przepływ imigrantów do Europy. W odpowiedzi Niemcy zgadzają się na umorzenia w dużej części greckiego długu i zapewniają, że Grecja otrzyma natychmiastową pomoc finansową, aby poradzić sobie z obecnym kryzysem. Uchodźcy przybywają do Grecji i koczują tam w obozach zorganizowanych przez UE. Niektórzy z nich mają nadzieję, że będą mogli wrócić do Syrii po przywróceniu pokoju”.


„Plan ten wydaje się być zbyt daleko idący, ale niektóre jego elementy zostały już utworzone metodą prób i błędów. Urzędnicy UE rozważają podobno pomysł oddzielenia Grecji i zamknięcia granicy z Macedonią - głównej drogi na północy”. The Financial Times pisze, że „oczekiwane jest nowe i konkretne wsparcie ze strony Berlina”.


Plan Działania może być zrealizowany bardzo szybko. W ubiegłym tygodniu premier Holandii Mark Rutte powiedział, że UE musi mieć problem uchodźców pod kontrolą w ciągu najbliższych sześciu do ośmiu tygodni i dodał, że nie możemy już sobie poradzić z tak dużą liczbą imigrantów. „Nie mam wątpliwości” - pisze Rachman. „Trzeba przeanalizować bliżej tę transakcję, choć pojawią  się różne problemy praktyczne, moralne i prawne, ale to lepszy pomysł, nie żaden pomysł”.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika dyzek

Kiedyś czytałem opowieści

Kiedyś czytałem opowieści pewnego podróżnika , który zjeździł rowerem bardzo wiele krajów. I bardzo życzliwie mówił o rosjanach , bo pytali się czy biedny jest bo jeździ rowerem i dawali pieniądze , ale najbardzije życzliwi według niego byli syryjczycy właśnie . Syria , Iran < Libia  to były kraje rozwinięte piękne i życzliwe i za to ich zachód nie nawidzi jak słowian.

Portret użytkownika nn

zauważacie, że wasze obecne

zauważacie, że wasze obecne wypowiedzi nacechowane są religijnym podłozem? 2-3 lata temu nawet sami byście nie uwierzyli, że tak pisać, mówić bedziecie.
Przyszła ma być wojną religijną, niestety, a takowe najwieksze "żniwa" śmierci zbierają, nikogo nie oszczędzają.

nn

Portret użytkownika excar

Tak żartobliwie trochę Jak

Tak żartobliwie trochę
Jak byś wypił kilka piwek i położył się na trawie w cieniu w którymś i islamskich państw z zawieszonym na szyji krzyżykiem (widocznym) to masz poważne szanse stracic życie lub chociaż solidny wpier*ol.
W Polsce to najwyżej stracisz porfel a w najgorszym wypadku jeszcze np.adidasy jak nie rozczłapane. A w Syrii jak się obudzisz to stwierdzisz że ktos cię przykrył abyś nie zmarzł. Smile
Może nie wiecie ale syryjscy muzułmanie(ci od Assada) czy Hezbollach nawet w czasie walk przy każdej chrześcjańskiej świątyni oddają honor. Normalną rzeczą jest ratowanie przez muzułmanów artefaktów z kosciółów przed tą dziczą trrorystyczną i "umiarkowaną"

Portret użytkownika Akamai

@excar Czy Ty czasem nie

@excar
Czy Ty czasem nie "robisz" u Assada ? Smile
To taki prezydencki żart ! A tak na poważnie. Nie znam żadnego Syryjczyka. Być może, że to super naród. Ale miejsce w naszym kraju należy się przede wszystkim Polakom z Kazachstanu. Nie Ukraińcom. Nie Syryjczykom. A właśnie im. Oni kochają Polskę i bardzo do Niej tęsknią. „Co ja mogę dać Polsce? Swoje pomysły, ręce do pracy, a jeżeli zajdzie taka potrzeba, oddać życie w jej obronie” - powiedział jeden z nich. "Dlaczego Polska nas nie chce?" - pytają. I o nich powinniśmy przede wszystkim pamiętać.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika excar

To nie tak :) Wszyscy ludzie

To nie tak Smile Wszyscy ludzie na świecie są w swej przeważającej części po prostu dobrzy. Inne cechy ,te negatywne nabywają lub ujawniają sie w wyniku celowego działania. Sciągnięcie ludzi do zatłoczonych miast i ciągła walka o pracę o miejsce do parkowania  o wciśnięcie się do ruchu z podporządkowanej itd. Walka o przetrwanie.
Staram się widzieć i eksponować zawsze te dobre. Problem jest tylko z anglosaskimi  elitami ,które są genetycznie rasistowskie. No i żydami którym talmud i rabini od kołyski tłumaczą że oni są wybrańcami a reszta świata to bydło.
Od szukania złych i to jeszcze w wersji sensacyjnej są tzw.media:)

Portret użytkownika excar

@ Akamai A ilu jest

@ Akamai
A ilu jest Syryjczyków procentowo wśród tej całej zbieraniny z Albani,Kosowa ,Afganistanu, Afryki i nawet Bóg nie wie skąd oni są ?
Co ty gazety czytasz czy TV oglądasz Smile
PS. Że Tsipras jest niebezpieczny dla Grecji to już tu pisaliśmy.Chyba dlatego ten ekonomista ,minister finansów Warufakis odszedł od rządu.

Portret użytkownika Akamai

Myślę, że Warufakis jest

Myślę, że Warufakis jest równie niebezpieczny jak Tsipras. To tylko taka zabawa w dobrego i złego policjanta. Sądzę, że wiszą na tych samych sznurkach. Nie kupuję gazet i nie oglądam telewizji, ale zaglądam czasem na "niezależne" portale Smile I myślę, że możemy dokończyć tą polemikę jak będzie podpisane porozumienie pomiędzy Grecją i UE. Zakładam jednak, że nie będzie tam mowy tylko o syryjczykach. A skoro niemiecka administracja nie radzi sobie z weryfikacją nachodźców, to grecka tym bardziej sobie nie poradzi. Poza tym syryjskie paszporty są w Turcji w ciągłej sprzedaży. Pozdrawiam Smile
 

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika excar

Syryjczycy to ludzie którzy

Syryjczycy to ludzie którzy bardzo łatwo się asymilują .Dumny i patriotyczny naród.  W jednej z podkrakowskich wiosek od jakiegos czasu mieszka przesymaptyczny Syryjczyk. Postawił sobie dom. Nawet taką ksywke mu nadaliśmy na potrzeby baaardzo barwnych grilowań. Takich uchodżców to ja poproszę do Polski dużo....nawet w miejsce tych z Absurdostanu co ma widły na czarno -czerwonej szmacie. No chyba że komuś przeszkadzają muzułmanki w mini i z głębokimi dekoltami ? Smile
Syryjczycy to wspaniałe społeczeństwo a problemem może być te kilkadziesiąt tysięcy opetanych przez islamizm hegemoński umiarkowanych obcinaczy głów. Ale z taką ilością to przy pomocy rządu i wywiadu syryjskiego szybko by sobie Grecja poradziła. Tylko że Assad musi zostać a hegemon odejść. Poniżej link do kilku minut w celu pokazania z czym mamy do czynienia w przypadku syryjskiego społeczeństwa. Grecy mogą przyjąc uchodźców wojennych a ekonomicznych to niech sobie Merkel weźmie bo to ona przecież ich zapraszała. Bo podobno oni mieli pracowac na jej emeryturę czy ona chciała sie podzielić z nimi swoją kanclerską ,już nie pamiętam :):):)
 
https://www.youtube.com/watch?v=SiD4e8klcU0

Portret użytkownika inzynier magister

Trzeba sobie jasno powiedzieć

Trzeba sobie jasno powiedzieć i się nie oszukiwać, że głównym zagrożeniem na świecie nie są islamiści tylko tajny reżim homoseksualno-pedofilski, zwany popularnie NWO ! To ten reżim zboczeńców jest przyczyną kłopotów w Europie i w USA, to ci homoseksualno-pedofilscy politycy chcą zagłady cywilizacji europejskiej chrześcijańskiej ! Wystarczy się zastanowić nad tym co robią i jak zmuszają państwa chrześcijańskie by te przyjeły ustój homoseksualno-pedofilski zwany europejskim banksteryzmem, który ma być słaby i ma przyjmować islamistów by ci wymordowali chrześcijan i zrobili czystke w Watykanie. Wczoraj oglądałem w telewizji program jak to polska rodzina musiała uciekać z Niemiec bo odebrano im dzieci w ramach programu jugendantów, okazało się że szwaby molestowały polskie dzieci, które doznały urazu psychicznego od zboczeńców, ale to nie wszystko bo szwabskie zboki biły polskie dzieci, które miały siniaki, więc te wykolejeńcy musieli być też  masochistami i sadystami ! W Polsce trzeba się przygotować na upadek unii homoseksualno pedofilskiej zwanej euro sodomą ! Trzeba wzmacniać ONR i przygotowywać społeczeństwo w narodowej TVP na wybory w 2020 byśmy mogli zmienić konstytucję postkomunistyczną kwacha na polską ! Musimy zwiększyć modlitwę różańcową i do Jezusa byśmy się obronili przed zakusami masonerii !

W Rumunii Koalicja dla Rodziny zebrała już 825 tys. podpisów pod projektem mającym na celu wprowadzenie do tamtejszej konstytucji definicji małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety. Jest to znacznie więcej niż przewidywane przez prawo 0,5 mln, które jest wymagane do złożenia tego typu propozycji. Zdaniem organizatorów ma to być czytelny znak dla polityków, że społeczeństwo domaga się od nich znacznie większej ochrony instytucji rodziny. Rumuński kodeks cywilny definiuje małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety, podczas gdy konstytucja tego kraju mówi jedynie ogólnie o „małżonkach”. Inicjatorzy zmian wskazują na konieczność zharmonizowania tych dwóch definicji. Podkreślają zatem, że nie chcą wprowadzenia żadnego nowego prawa ani też zniesienia już istniejącego. http://www.pch24.pl/rumunska-lewica-w-szoku--825-tys--ludzi-zada-obrony-malzenstwa-w-konstytucji,40831,i.html#ixzz3yRMmWg2g

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Robaczkowa

   Myślę, że to co widział

   Myślę, że to co widział Jackowski już się zaczyna sprawdzać. Zobaczcie na datę publikacji tego filmu z tą przepowiednią.
1 stycznia !  Wtedy jeszcze w Polsce nikt nie mówił co stało  się w tą słynną sylwestrową noc. Jackowski widział masy ludzi, które się przemieszczały, jakby rewolucję, jakby obalenie rządu, chyba w Niemczech. W sumie strzał w 10-kę. Niemcy rzeczywiście się obudzili, wyszli na ulice, choć w Polsce tego się raczej nie pokazywało, to były masowe protesty antyrządowe. Merkelowej wprawdzie nie obalono ale poważania u własnego narodu już nie ma. Właśnie to mógł widzieć-wyczuwać Jackowski.
  Mnie o wiele bardziej zastanawia sam fenomen, sama istota prekognicji- jasnowidzenia przyszłości. To kto jest nadawcą tego przekazu. To czy takie przekazy ktoś może w jakiś sposób nadawać. To jak to działa, że można tę przyszłość widzieć. To czy takim przekazem można jakoś manipulować. Same zdolności Jackowskiego według mnie są niepodważalne.
   Co do Syryjczyków macie rację. Tak jak nie każdy Europejczyk jest taki sam, tak jak Polacy różnią się od Niemców, tak samo Syryjczycy stanowią chyba pewną elitę tamtego towarzystwa.
  Jak się poprzyglądamy tamtej ,,imprezce" z linku Excara to widać, że pośród tańczących są też dwaj panowie z krzyżykami na szyi. Więc jak widać o żadnej religijnej dyskryminacji nie ma tam mowy. Wizja Excara - ,,przykrycia kocykiem zmęczonego życiem podpitego Europejczyka z krzyżykiem na szyi w Syrii" wydaje się mocno prawdopodobna.

Portret użytkownika eva11

Prorocy widza wiele drog

Prorocy widza wiele drog jakie sa konsekfencjami naszych terazniejszych czynow,
dlatego wielu z nich widzi piekny swiat,
dlatego tez tak roznia sie w wielu wypadkach ich wizje,
bo to co nadejdzie zalezy od nas,
ale ,ze ludzka natura woli przyciagac zlo niz dobro wiec jest jak jest,
w obecnych czasach z wspanialymi mediami i netem jest to nasilone,
tylko ,,glupcy,,czekaja na pieklo lub tsunami,
nie widzac,ze to co obecnie sie dzieje jest wielkim zlem i katastrofa,
czy mozna chciec cos wiecej?
co za roznica kiedy gina miliony w powodzi czy trzesieniu,
jesli kazdego dnia okaleczaja dzieci,tysiace umiera na raka,
toz nagla zaglada chyba bylaby wyzwoleniem?
to z tego co juz- jest mamy sie uwolnic,nie z tego co nadejdzie!!!!!!!!!
prorok widzi potop,a jaki przepwiedzial wam,ze w dwudziestym wieku w kazdej rodzinie ktos umrze na raka,ze woda to bedzie mieszanka metali,ze ktos bedzie na sile wciskal wam do krwi trucizne,ze rosliny beda rosly naszpikowane chemia,ze kazdy owoc i warzywo to bedzie mutantem stworzony w laboratorium od ktorych beda umierac nawet szczury,
ze kazdy kraj bedzie posiadal taka bron co po jednym przycisnieciu guzika zmiecie z powierzchni cale miasto,
ze swiatlo jakie w nocy wam oswietla dom idzie od zrodla ktore musi zuzywac mase wody za ktora wy musicie placic,bo jesli nie skazi caly kraj i nawet swiat,
czy te proroctwa tez ktos oglosil?
nie wierzmy w debilne proroctwa przyciagajac tym samy zlo,a starajmy sie zmienic cokolwiek,
jest tylko jedna droga do wygranej-to co dawno gdzie sodeszlo,a sa ty pozytywne mysli i uczucia,
tylko to co czujemy moze nas zmienic,ale uczucia pochadzace od serca,a nie umyslu!!!!!!!!!
gdzies to przeczytalam i jest to najszczersza prawda,bo kazdy tak ma jedynie roznica jaka mysl wygra........
czlowiek widzacy zebraka siedzacego z wyciagnietm reka-mysli rzuce mu 5 zl. no. ale po chwili druga mysl-a niech idzie pacan do roboty ,a nie siedzi i zebra,
zgadnijcie,ktora mysl byla od serca?

Strony