Grecki dług może przyczynić się do rozwiązania kryzysu z uchodźcami

Kategorie: 

youtube.com

„W ciągu ostatnich sześciu miesięcy UE stanęła w obliczu dwóch poważnych kryzysów – jeden wokół euro, a drugi to uchodźcy. Przypadkowo obie te kwestie najbardziej dotyczą Grecji i Niemiec” – pisze Gideon Rachman w Financial Times.

 


„Zeszłego lata Niemcy praktycznie wypchnęli Grecję ze strefy euro i nie zgodzili się na to, aby UE umorzyła Grekom miliardowy dług. Teraz Niemcy zmagają się z ciężarem napływu około miliona potencjalnych imigrantów, z których większość przybyła do UE przez Grecję”.

 


„Nadszedł czas, aby zacząć kreatywnie myśleć o tym, jak połączyć te dwie kwestie w bagażu dyplomatycznym, co przyczyni się do rozwiązania obu problemów. Ogólny schemat transakcji wydaje się być prosty. Grecja zgadza się na zamknięcie północnej granicy z pomocą UE i zatrzymuje przepływ imigrantów do Europy. W odpowiedzi Niemcy zgadzają się na umorzenia w dużej części greckiego długu i zapewniają, że Grecja otrzyma natychmiastową pomoc finansową, aby poradzić sobie z obecnym kryzysem. Uchodźcy przybywają do Grecji i koczują tam w obozach zorganizowanych przez UE. Niektórzy z nich mają nadzieję, że będą mogli wrócić do Syrii po przywróceniu pokoju”.


„Plan ten wydaje się być zbyt daleko idący, ale niektóre jego elementy zostały już utworzone metodą prób i błędów. Urzędnicy UE rozważają podobno pomysł oddzielenia Grecji i zamknięcia granicy z Macedonią - głównej drogi na północy”. The Financial Times pisze, że „oczekiwane jest nowe i konkretne wsparcie ze strony Berlina”.


Plan Działania może być zrealizowany bardzo szybko. W ubiegłym tygodniu premier Holandii Mark Rutte powiedział, że UE musi mieć problem uchodźców pod kontrolą w ciągu najbliższych sześciu do ośmiu tygodni i dodał, że nie możemy już sobie poradzić z tak dużą liczbą imigrantów. „Nie mam wątpliwości” - pisze Rachman. „Trzeba przeanalizować bliżej tę transakcję, choć pojawią  się różne problemy praktyczne, moralne i prawne, ale to lepszy pomysł, nie żaden pomysł”.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika dyzek

Kiedyś czytałem opowieści

Kiedyś czytałem opowieści pewnego podróżnika , który zjeździł rowerem bardzo wiele krajów. I bardzo życzliwie mówił o rosjanach , bo pytali się czy biedny jest bo jeździ rowerem i dawali pieniądze , ale najbardzije życzliwi według niego byli syryjczycy właśnie . Syria , Iran < Libia  to były kraje rozwinięte piękne i życzliwe i za to ich zachód nie nawidzi jak słowian.

Portret użytkownika nn

zauważacie, że wasze obecne

zauważacie, że wasze obecne wypowiedzi nacechowane są religijnym podłozem? 2-3 lata temu nawet sami byście nie uwierzyli, że tak pisać, mówić bedziecie.
Przyszła ma być wojną religijną, niestety, a takowe najwieksze "żniwa" śmierci zbierają, nikogo nie oszczędzają.

nn

Portret użytkownika excar

Tak żartobliwie trochę Jak

Tak żartobliwie trochę
Jak byś wypił kilka piwek i położył się na trawie w cieniu w którymś i islamskich państw z zawieszonym na szyji krzyżykiem (widocznym) to masz poważne szanse stracic życie lub chociaż solidny wpier*ol.
W Polsce to najwyżej stracisz porfel a w najgorszym wypadku jeszcze np.adidasy jak nie rozczłapane. A w Syrii jak się obudzisz to stwierdzisz że ktos cię przykrył abyś nie zmarzł. Smile
Może nie wiecie ale syryjscy muzułmanie(ci od Assada) czy Hezbollach nawet w czasie walk przy każdej chrześcjańskiej świątyni oddają honor. Normalną rzeczą jest ratowanie przez muzułmanów artefaktów z kosciółów przed tą dziczą trrorystyczną i "umiarkowaną"

Portret użytkownika Akamai

@excar Czy Ty czasem nie

@excar
Czy Ty czasem nie "robisz" u Assada ? Smile
To taki prezydencki żart ! A tak na poważnie. Nie znam żadnego Syryjczyka. Być może, że to super naród. Ale miejsce w naszym kraju należy się przede wszystkim Polakom z Kazachstanu. Nie Ukraińcom. Nie Syryjczykom. A właśnie im. Oni kochają Polskę i bardzo do Niej tęsknią. „Co ja mogę dać Polsce? Swoje pomysły, ręce do pracy, a jeżeli zajdzie taka potrzeba, oddać życie w jej obronie” - powiedział jeden z nich. "Dlaczego Polska nas nie chce?" - pytają. I o nich powinniśmy przede wszystkim pamiętać.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika excar

To nie tak :) Wszyscy ludzie

To nie tak Smile Wszyscy ludzie na świecie są w swej przeważającej części po prostu dobrzy. Inne cechy ,te negatywne nabywają lub ujawniają sie w wyniku celowego działania. Sciągnięcie ludzi do zatłoczonych miast i ciągła walka o pracę o miejsce do parkowania  o wciśnięcie się do ruchu z podporządkowanej itd. Walka o przetrwanie.
Staram się widzieć i eksponować zawsze te dobre. Problem jest tylko z anglosaskimi  elitami ,które są genetycznie rasistowskie. No i żydami którym talmud i rabini od kołyski tłumaczą że oni są wybrańcami a reszta świata to bydło.
Od szukania złych i to jeszcze w wersji sensacyjnej są tzw.media:)

Portret użytkownika excar

@ Akamai A ilu jest

@ Akamai
A ilu jest Syryjczyków procentowo wśród tej całej zbieraniny z Albani,Kosowa ,Afganistanu, Afryki i nawet Bóg nie wie skąd oni są ?
Co ty gazety czytasz czy TV oglądasz Smile
PS. Że Tsipras jest niebezpieczny dla Grecji to już tu pisaliśmy.Chyba dlatego ten ekonomista ,minister finansów Warufakis odszedł od rządu.

Portret użytkownika Akamai

Myślę, że Warufakis jest

Myślę, że Warufakis jest równie niebezpieczny jak Tsipras. To tylko taka zabawa w dobrego i złego policjanta. Sądzę, że wiszą na tych samych sznurkach. Nie kupuję gazet i nie oglądam telewizji, ale zaglądam czasem na "niezależne" portale Smile I myślę, że możemy dokończyć tą polemikę jak będzie podpisane porozumienie pomiędzy Grecją i UE. Zakładam jednak, że nie będzie tam mowy tylko o syryjczykach. A skoro niemiecka administracja nie radzi sobie z weryfikacją nachodźców, to grecka tym bardziej sobie nie poradzi. Poza tym syryjskie paszporty są w Turcji w ciągłej sprzedaży. Pozdrawiam Smile
 

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika excar

Syryjczycy to ludzie którzy

Syryjczycy to ludzie którzy bardzo łatwo się asymilują .Dumny i patriotyczny naród.  W jednej z podkrakowskich wiosek od jakiegos czasu mieszka przesymaptyczny Syryjczyk. Postawił sobie dom. Nawet taką ksywke mu nadaliśmy na potrzeby baaardzo barwnych grilowań. Takich uchodżców to ja poproszę do Polski dużo....nawet w miejsce tych z Absurdostanu co ma widły na czarno -czerwonej szmacie. No chyba że komuś przeszkadzają muzułmanki w mini i z głębokimi dekoltami ? Smile
Syryjczycy to wspaniałe społeczeństwo a problemem może być te kilkadziesiąt tysięcy opetanych przez islamizm hegemoński umiarkowanych obcinaczy głów. Ale z taką ilością to przy pomocy rządu i wywiadu syryjskiego szybko by sobie Grecja poradziła. Tylko że Assad musi zostać a hegemon odejść. Poniżej link do kilku minut w celu pokazania z czym mamy do czynienia w przypadku syryjskiego społeczeństwa. Grecy mogą przyjąc uchodźców wojennych a ekonomicznych to niech sobie Merkel weźmie bo to ona przecież ich zapraszała. Bo podobno oni mieli pracowac na jej emeryturę czy ona chciała sie podzielić z nimi swoją kanclerską ,już nie pamiętam :):):)
 
https://www.youtube.com/watch?v=SiD4e8klcU0

Strony

Skomentuj