Grecja znalazła duże złoża gazu u wybrzeży Krety

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Odkryto duże złoża gazu ziemnego na południowym wybrzeżu Krety, o charakterystyce podobnej do złoża gazu Zor w Egipcie i izraelskiego Lewiatana we wschodniej części Morza Śródziemnego.

 

Zostały one odkryte przez grecki Urząd ds. Zasobów Węglowodorów (EDEY) po analizie danych sejsmicznych w strefie morskiej, która obejmuje również Morze Jońskie – informuje dziennik Kathimerini.

 

W oświadczeniu EDEY stwierdzono, że naukowcy z dziedziny geofizyki i geologii pracowali w miejscach o wspólnych cechach z innymi złożami gazu we wschodniej części Morza Śródziemnego.

 

Według danych dostarczonych niedawno podczas zamkniętej dyskusji na temat węglowodorów przez członka HELPE, całkowita ilość dostępnego gazu może osiągnąć 280 miliardów metrów sześciennych. Może to pokryć potrzeby Grecji przez 70 lat - biorąc pod uwagę, że kraj ten zużywa około 4 miliardów metrów sześciennych rocznie.

 

Na podstawie badań EDEY zidentyfikował ponad trzydzieści celów o łącznej ilości gazu w zakresie od 2 do 2,55 trylionów metrów sześciennych na obszarze obejmującym Morze Jońskie i region morski na zachód oraz południowy zachód od Krety. Szacowane zasoby ropy naftowej w Morzu Jońskim i zachodniej Grecji szacuje się na 2 miliardy baryłek.

 

Publikacja wyników spotkała się z zaniepokojeniem Ministerstwa Środowiska i Energii, ponieważ analiza została przeprowadzona bez jego wiedzy.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj