Grecja wystawi Niemcom rachunek na setki miliardów euro za zbrodnie, popełnione podczas II wojny światowej

Kategorie: 

Źródło: bundesarchive

Grecja będzie domagała się reparacji wojennych od Niemiec za II wojnę światową. Władze coraz częściej mówią o odszkodowaniach, a już w przyszłym miesiącu ruszy wielka kampania na skalę międzynarodową, która zakłada między innymi wytoczenie procesu przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości w Hadze.

 

W kwestii reparacji wojennych od Niemiec wypowiadał się już prezydent Grecji Prokopis Pawlopulos oraz premier Aleksis Tsipras. Stwierdzono, że walka o odszkodowania dla Grecji jest „historycznym obowiązkiem”.

 

Niemiecki tygodnik „Der Spiegel” pisze, że parlament Grecji już w listopadzie rozpocznie głosowanie nad przyjęciem raportu, który podaje konkretną kwotę odszkodowania. W grę wchodzi dokładnie 279,8 miliarda euro. Raport powstał już w sierpniu 2016 roku, ale zostanie przyjęty dopiero teraz, gdy Grecja przyjęła ostatni program pomocowy od państw Unii Europejskiej, w tym od Niemiec.

Kolejnym etapem walki o reparacje wojenne będzie uruchomienie machiny propagandowej. Grecja będzie głośno domagać się odszkodowań i mówić o tym na całym świecie, między innymi w Niemczech, w Parlamencie Europejskim, w Radzie Europejskiej i w ONZ. Ostatnim etapem kampanii będzie wystosowanie żądań wobec Niemiec, a jeśli Berlin odmówi wypłacenia setek miliardów dolarów – sprawa może trafić do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości.

 

Przypomnijmy, że Polska również domaga się od Niemiec reparacji wojennych, lecz kwota przedstawiana przez polski rząd jest wielokrotnie większa i sięga około 3 bilionów złotych. Władze Niemiec podobno były gotowe wyrzucić do kosza projekt Nord Stream 2 w zamian za zamknięcie tematu reparacji wojennych, co ostatecznie nie doszło do skutku.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Olgierd Szary

Cóż - zbrodnie przeciw

Cóż - zbrodnie przeciw ludzkości - czy hitlerowskie, czy stalinowskie - sa nieprzedawnialne. Zresztą - ledwo 3 lata temu Niemcy zakończyły spłatę reaparacji Wielkiej Brytanii za I wojnę światową. Reparacje za II wojnę światową to sprawa jak najbardziej na czasie. A jacyś dziwni ludzie bredza o rzekomej  "pomocy" Merkel na 70 mld euro. Nie było zadnej pomocy - te pieniądze wpływały do banku i od razu wypływały - ale już na niemieckie konta. Niemcy na tym jeszce zarobili - oficjalnie 80 mln euro,  a nieoficjalnie - około 16 mld euro - licząc koszty alternatywne, które by zaszły, gdyby nie było spłat dla niemieckich firm i instytucji finasowych. Niemieckie firmy jak TKMS i Siemens najpierw korumpowały łapówkami, by kupować np.  przepłacone okrety podwodne typu 214, a potem nie chciały płacić odszkodowań za bandycki proceder. Niemcy - łapówkarze i oszuści nastawieni na korumpowanie - a odgrywaja tych "porzadnych", pracowitych, co to niby pracują na "leni" Greków. Jak najbardziej Grecji należy się te 300 mld euro - a Polsce przynajmniej dziesiec razy tyle. Bandytyzm i zbrodnie muszą być surowo ukarane, aby na przyszłośc każdy bandycki naród wiedział, jaka cenę zapłaci za napady i mordy. To kwestia elementarnej sprawiedliwości i praworządności - i za wierzganie w tym względzie to właśnie Niemcy powinny być napiętnowane nie tylko w UE ale na cały świat jako kraj bandycki i niepraworządny. A co do egzekucji odszkodowań - jak US Navy założy blokadę morską i zdusi eksport Niemiec - to na kolanach w zębach będa nam przynosili pokornie odszkodowanie. Nie mówiac o tym, że Niemiec nie popiraja ani Skandynawowie , ani Włochy, ani 12 państw Europy Środkowej. Grupa PIGS to dla Niemiec wielki ból głowy - najpierw skończy się to pzrypięciem Paryża i Beneluxu do paska Berlina - a potem bankructwem tej grupy karolińskiej po blokadzie morskiej przez US Navy, UK i Skandynawów i Włochów i ogólnie państwa Poludnia Europy [morskie szlaki pólnocne i południowe] a takż epo zablokowaniu wymiany lądowej. Jakby Niemcy fikali, to z całym prawnym dopilnowaniem, nastąpi przejęcie ich aktywów zagranicznych, w tym np. wszystkich zakładów w Polsce. Kiepściutko widze przyszłośc Germanii, zwłaszca, że dość szybko zmierza do Germanistanu i wewnętrznej eksplozji kotła pod coraz większym ciśnieniem...

Portret użytkownika Taki

Ja wymagam od Pana Potockiego

Ja wymagam od Pana Potockiego tylko jednego ...Dokladnego i doglebnego sprawdzenia przez IPN kim ten pan byl i jest proste a jest Taki ..Klopot dla Pana Hrabii bo so tej pory unika tego tematu Jak Diabel swieconej WODY ,,,dlaczego ????

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika rocafella

Grecja jest bankrutem więc

Grecja jest bankrutem więc tak czy siak spróbować nie zaszkodzi.

Łapę na Grecji położył DeutscheBank więc nie ma wyjścia, trzeba go postraszyć to może się cofnie od dalszego rujnowania.

Natomiast w Polandii większość gospodarki należy do Niemiec wiec mamy do wyboru - oni dają nam kasę na roztrwonienie i rozdanie eskimosom i uciekają z pieniędzmi i inwestycjami co doprowadza Polandię do biedy w 5 lat, albo siedzimy cicho i jest przeciętnie ale stabilnie.

Zresztą wzięcie nawet biliona zł i zbankrutowanie sprawi że oddamy ten bilion do USA i UE za długi.

Dolar i euro pójdzie do góry a złotówka spadnie, więc co na tym zyskamy?

O reparacja trzeba było się starać w latach 90 gdy nie byliśmy na smyczy Niemiec.

Portret użytkownika hs100

No nie ch..je niewdzięczne ?

No nie ch..je niewdzięczne ? Merkel dała im 70 miliardów z pieniędzy unijnych, Polin dołożyła jeszcze od siebie  dla biedujących greków a oni jeszcze teraz będą wystawiac rachunek. Leżąc bykiem przez cały dzień w cieniu i wydając kasę z zasiłku.  ZXorby j..bane

 

Portret użytkownika ftahn88

Prawo i różnorakie przepisy

Prawo i różnorakie przepisy,konwencje,umowy to jedno.Rzeczywistość to jednak coś innego.Nawet jeśli (co jest obecnie wysoce nieprawdopodobne) udałoby się wygrać proces przed jakimś międzynarodowym sądem, trybunałem.Zarówno Polska jak i Grecja nie mają odpowiednich środków aby wyegzekwować wyrok.W takich sytuacjach i przy takich kwotach liczy się brutalna siła.Niemcy ją mają ,my nie.Niewiem jak wy ale ja niewidze sposobu aby zmusić Niemców do zapłaty.

Portret użytkownika Gerwazy cięty na zdrajców

Polska i Polacy mają pełnię

Polska i Polacy mają pełnię praw do odszkodowania - i to o rząd wielkości większego od Grecji. Zreszta od Rosji też. I możesz sobie darowac te tanie gadki dla lemingów z przedszkola, że "to byli Żydzi, a nie Rosjanie" - bo cała Rosja na tym korzystała geopolitycznie - i korzysta do dzisiaj. A tak ja ty - to mówią tylko i wyłącznie zdrajcy i płatni agenci wpływu. Zasłona opadła - jestes albo zdrajća albo agentem wpływu. Drzewo poznaje się po owaocach niezawodnie. I jeszce te twoje jadowite sączenie typu "Zapomnijcie" - sorry - nic nie jest przedawnione, niczego nie zapomnimy. Jak to powiedzieć po waszemu, żeby dotarło?: chyba będzie tak - Rauss! - albo - Paszoł won!

Portret użytkownika U_P_Adlina

O czym ty znowu bredzisz?

O czym ty znowu bredzisz? Faktem jest, że żydo-bolszewia została w Rosji zainstalowana przez obce siły. To nie był pomysł Rosjan. I o jakich "korzyściach" ty bredzisz???????? Żydo-bolszewia zamordowała dziesiątki milionów Rosjan. To są te "korzyści" ukro-trollu? Z takimi gadkami startuj sobie do swoich kolegów z ukro-nazi-majdanu, bo w Polsce nikt się na to nie nabierze. Sobie, a muzom trollino i ...................PASZOŁ WON !

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Gerwazy cięty na zdrajców

Maksiu - to ty jesteś gniot

Maksiu - to ty jesteś gniot agentury wpływu. KAŻDY Rosjanin jest dumny z ZSRR i jego imperialnych podbojów - więc po co gadasz głupoty. ZSRR to była rusyfikacja na calego reszty narodów w tym "raju krat" i wielkim więzieniu i grobuie narodów - i docelowo Stalin chciał za swojego życia podbić cały świat. By go zrusyfikować. Takie same głupie bajki opowiadasz, jak teraz Niemcy, ze to niby te biedne ofiary podbite przez "nazistów" - a sami murem popierali Hitlera. Tak samo Rosjanie za Styalnia - wszysscy na hurrraa!!! klaskali Stalnowi i jego podbojom. A że były ofiary - no to potomkowie tych ofiar mówią, ze "takie były czasy", że "to było konieczne", że "innej drogi nie było" - więc co mi tu głupoty opowiadasz?

Strony

Skomentuj