Grecja wprowadziła obowiązek szczepień

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Grecka policja rozproszyła ok. 7 tys. protestujących, niezadowolonych z obowiązkowych szczepień pracowników medycznych przeciwko COVID-19. Poinformował o tym kanał telewizyjny Euronews.

 

Demonstranci machali flagami i skandowali hasła przeciwko „faszyzmowi”. Niektórzy zaczęli rzucać w policję kamieniami i butelkami. Greckie siły bezpieczeństwa w odpowiedzi na działania zbuntowanych użyły gazu łzawiącego i armatek wodnych.

 

Do tej pory w Grecji zaszczepiono 5,7 mln z 11 mln osób. Sondaże rządowe wykazały, że Grecy preferują obowiązkowe szczepienia personelu medycznego i pracowników socjalnych.

 

W niedzielę 29 sierpnia br. w Grecji zarejestrowano około 1,5 tys. nowych przypadków COVID-19. Od początku pandemii w kraju zmarło ponad 13,6 tys. osób. Wcześniej Grecja odnotowała pierwszą śmierć pacjenta, który przeszedł pełny cykl szczepień przeciwko koronawirusowi. Według lekarza zmarły nie miał współistniejących chorób przewlekłych.

 

„To jeden z wyjątków. Pierwsza z 13 tys. zgonów ”- powiedział Nikos Karavelos, dyrektor drugiego oddziału intensywnej terapii w szpitalu Papanikolaou. Połączył ten przypadek ze szczepem „delta” koronawirusa.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Nickt

Ogarniacie ten ciężki bezsens

Ogarniacie ten ciężki bezsens? Pracownicy medyczni, odpowiedzialni za bezpieczeństwo epidemiologiczne, trąbiący na każdym kroku o zbawiennych skutkach wstrzyknięcia eliksiru i z uśmiechem szczypiący wszystkich jak popadnie, sami nie chcą go sobie wstrzyknąć. Tak samo zresztą postępują nauczyciele. Słodkie pierdzenie o ochronie dzieci, a także jak to powinni wszyscy wstrzyknąć sobie małe co nie co dla dobra innych, ale jak co do czego to ci, którzy z dziećmi pracują uszczypnąć się nie chcą.

Ba, nawet sam najjaśniejszy pan prezydent Duda nadal nie raczył się naszprycować. A przecież to obowiązek każdego odpowiedzialnego obywatela RP! Nieuszczypnięci pozostają także posłowie na sejm RP - wg. oficjalnych danych raptem 15% z nich przyjęło to dobrodziejstwo i jakoś cisza na ten temat.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika r.abin

To "pracownicy medyczni" -

To "pracownicy medyczni" - nie chcą się szczepić? Widocznie wiara w zapewnienia Guru - o zbawiennych skutkach szczepień (u fachowców) - mała. Przypomina mi to rozmowę ekonomistów, o braku zrozumienia mechanizmu kryzysu. To proste (mówi jeden) - zaraz ci to wytłumaczę. Ba (mówi drugi) - wytłumaczyć to i ja potrafię.

Skomentuj