Grecja trawiona przez gwałtowne pożary. Zginęły 74 osoby, wśród ofiar są Polacy

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Szybko rozprzestrzeniające się pożary to problem, z którym zmaga się coraz więcej krajów w Europie. Teraz nie tylko Szwecja, ale też Grecja zaczyna prosić o pomoc w gaszeniu ognia. Pożary szaleją między innymi w greckich kurortach w pobliżu Aten i zmuszają ludzi do ucieczki, a straż pożarna nie kontroluje sytuacji.

 

Dotychczas potwierdzono śmierć 74 osób, a ponad 180 zostało rannych. Połowa z nich ucierpiała w kurorcie Mati na wschód od stolicy. Ogień bardzo szybko rozprzestrzenił się i doszczętnie spalił wiele samochodów oraz budynków. Pożary szaleją również w lasach na zachód od Aten, niedaleko kurortu Kineta. Większą część Attyki oraz fragment półwyspu Peloponez trawi ogień.

Podczas gdy strażacy próbują gasić pożary, mieszkańcom oraz turystom polecono natychmiast uciekać ze swoich domów oraz z hoteli. Właśnie podczas ewakuacji z hotelu Ramada zginęło 10 osób. Wśród zmarłych jest Polka z dzieckiem. Do tragedii doszło jednak na wodzie, gdy przewróciła się łódź, a wszyscy pasażerowie utonęli.

Władze Grecji ogłosiły 3 dni żałoby. Liczba zmarłych, rannych i zaginionych cały czas rośnie, a strażacy wciąż znajdują zwęglone ciała osób, które nie zdołały uciec przed ogniem.

W operacji gaszeniu pożarów bierze udział setki greckich strażaków, lecz wysokie temperatury, susze i silne wiatry sprzyjają rozprzestrzenianiu się ognia. Niektóre kraje Europy zaczynają oferować pomoc. Wśród nich ponownie jest Polska, która wysłała właśnie zespół strażaków i pojazdy pożarnicze do Szwecji.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika hyh

Co byscie zrobili by wykurzyc

Co byscie zrobili by wykurzyc Grekow na wojne? Grecy maja milion karabinow , maja tysiace czolgow..Wszystko to sie marnuje ...

Podpalali...

co byscie zrobili by wykurzyc Polakow na wojne ? Polacy nie maja nic , zero broni , zero schronow

Podpali ... truli , zrzucali dziki , niszczyli wszystko co moze sie im przydac do obrony

co byscie zrobili by wykurzyc Ukraincow na wojne?

Podpalali...

Zrobili mala wojenke a potem wieksza.

co byscie zrobili by wykurzyc Amerykancow na wojne?

Dali im podpalac..

obiecali im ,ze to wszystko co beda niszczyc bedzie ich ...pozniej

imigranci sa za glupi na takie akcje

oni moga sie sami podpalic i wysadzic

Portret użytkownika Groot

Piękny widok!

Piękny widok!
Mam nadzieję, że nie długo i w Polsce spłoną wszystkie Biedronki, Lidle i inne zagraniczne gówno sklepy sprzedające chemiczny syf zwany dla nie poznaki żywnością.

UNIA MUSI UPAŚĆ.

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Ostatnio dużo się pali w

Ostatnio dużo się pali w Szwecji i Grecji? Zadajmy sobie pytanie czym charakteryzują się te dwa kraje? Oba te kraje mają duże ilości ciapatych miłośników kozy. Może te pożary są przypadkowe, a może jednak nie są! Dlaczego tak sądzę? Czytałem wypowiedź Polaka turysty, który rozmawiał z miejscowymi. Oni mówią, że takie upały są co roku to norma a i małe pożary bywaly co roku, jednak nie paliło się na tak ogromną katastrofalną skalę.

Strony

Skomentuj