Grecja potępia decyzję Turcji w sprawie klasztoru Chora

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Decyzja władz tureckich o przekształceniu bizantyjskiego greckiego kościoła prawosławnego Chrystusa Zbawiciela w klasztorze Chora w meczet jest nie do przyjęcia - poinformowało greckie ministerstwo spraw zagranicznych.

 

„Ta decyzja jest kolejną„ prowokacją dla ludzi religijnych na całym świecie i dla społeczności międzynarodowej, która szanuje pomniki ludzkiej cywilizacji ”- pisze gazeta Katimerini.

 

Wczoraj ogłoszono dekret prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana potwierdzający decyzję Naczelnego Sądu Administracyjnego o przekształceniu kościoła Chrystusa Zbawiciela w klasztorze Chora w Stambule w meczet.

 

Klasztor, w którym mieści się słynny kościół, został przeniesiony do Urzędu ds. Wyznań (Dianet), a bizantyjskie freski w świątyni zostaną zakryte.

 

Ateny apelują do Ankary o spełnienie międzynarodowych wymogów ochrony światowego dziedzictwa kulturowego i „powrotu do wzajemnego szacunku, dialogu i zrozumienia między cywilizacjami w XXI wieku”.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Alien1974

.............................

...................................... Prawdziwa nazwa Kościoła Jezusa Chrystusa to EKKLESIS i Kościół ten, jest jakby zawieszony w chmurze, czyli chodzi tu o osobistą i indywidualną relację z Istotą Wyższą. Niestety nawet Grecy o tym zapomnieli. Wszystkie te świątynie zostały pobudowane dla UBEZWŁASNOWOLNIENIA jednostki i ciemiężenia całych narodów. W końcu nie po to Pan Najwyższy zezwolił na zburzemie swiątyni jerozolimskiej w 70 roku, żeby Katolicy, Prawosławni czy Muzułmanie budowali milion dziewięćset świątyń, przez co ludzie są niedożywieni, niewyedukowani i ogłupieni przez bandę uzurpatorów-kapłanów dealujących z każdym, kto da im więcej władzy i pieniędzy.

Portret użytkownika baca

kościół Chrystusa Zbawiciela

kościół Chrystusa Zbawiciela przekształcono w meczet ponieważ po 2 tysiącach lat intensywnego użytkowania Chrystusowi Zbawicielowi gwarancja się skończyła ...

nikt nie zostal przez Chrystusa Zbawiciela zbawiony tak więc żeby chociaż zabawić rozczarowanych konsumentów teraz będzie to meczet, który daje gwarancję na to że użytkownik będzie mógł z bliska wpatrywać się w napięte dupy innych facetów... pięć razy dziennie aż do zakochania...

a miało być tak pięknie jak na tajlandzkich portalach randkowych, bezpłatna ładna maryja z jeszcze ładniejszym dzieciątkiem plus życie wieczne no a wyszło jak zwykle - za darmo to ktos cię może tylko w dupę wyruchać

 

Skomentuj