Grecja nie jest w stanie przyjmować kolejnych uchodźców

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Photo Unit/CC BY-NC 2.0

Minister Spraw Zagranicznych Grecji Nikos Kotzias ogłosił, że kraj przetrzymuje ogromne ilości obcokrajowców i nie posiada ani miejsca, ani środków finansowych aby przyjąć kolejnych. Wraz z nadejściem lata oczekuje się kolejnej fali uchodźców, która może spotęgować kryzys.

 

Komisja Europejska od miesięcy proponowała ponowne wdrożenie tzw. konwencji dublińskiej, zgodnie z którą obcokrajowcy mogą ubiegać się o azyl w tym kraju, do którego przybyli w pierwszej kolejności. Niemcy nie stosowały tych przepisów od 2011 roku, lecz Minister Spraw Wewnętrznych Thomas de Maizière ogłosił ostatnio, że sytuacja w Grecji rzekomo uległa poprawie i rozważa się deportowanie imigrantów do tego państwa.

 

W związku z tym, Unia Europejska proponuje aby kraje Europy Zachodniej i Północnej zaczęły deportować uchodźców tam, dokąd przybyli w pierwszej kolejności gdy pojawili się na naszym kontynencie - czyli do Grecji. To w oczywisty sposób może doprowadzić do destabilizacji kraju.

"Niektóre kraje UE myślą, że mogą wykorzystać Włochy i Grecję jako zamknięte pudła, w których można przechowywać uchodźców. To nie jest europejski sposób myślenia. Grecja wykazała się wielkim człowieczeństwem przyjmując uchodźców. Jednak kolejna fala uchodźców tego lata przytłoczy nas. Grecja jest na granicy swojego potencjału" - powiedział Nikos Kotzias.

Choć Turcja podobno w dalszym ciągu przestrzega umowy zawartej z Unią Europejską, w pierwszych miesiącach 2017 roku do Grecji przybyło około 3 tysiące obcokrajowców. Obozy przeznaczone dla uchodźców są przepełnione i często wybuchają w nich zamieszki. Grecja od dłuższego czasu obawiała się, że Unia będzie chciała dosłownie przekształcić kraj w jeden wielki obóz dla migrantów. Jeśli Erdogan zrealizuje swoje groźby, Grecję czeka katastrofa.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Jak to skąd? Z gówna kapłanów

Jak to skąd? Z gówna kapłanów żydowskich kohele. Nie rabinów - rabin to tylko cieć-kapo pilnujący kobiet. Prawdziwi kapłani nazywają się kohele. Jest ich bardzo mało i bardzo się ukrywają. Taki kapłan robi kupę - i wtedy w zależności w którą stronę kupa upadnie do świętego nocnika to wtedy jest znak z której strony diabły przyniosą zysk narodowi wybranemu. Wtedy dopiero kapo-rabini wydają polecenia całej diasporze gdzie mają iść za zarobkiem.

Portret użytkownika Kimbur

Dlaczego Grecy usłuchali

Dlaczego Grecy usłuchali polecenia Merkel? Jakim prawem nakazała im przyjmować nachodźców? Jeśli słuchają głupich rad i nakazów to dobrze na tym wyjść nie mogą! Merkel jest osobą odpowiedzialną za upadek Grecji na równi z Grekami, którzy byli jej posłuszni!

Portret użytkownika Natenczas Wojski

To całkiem oczywiste!

To całkiem oczywiste! Wszystkich uchodźców, którzy pojawią się u granic Unii Europejskiej należy natychmiast przyjąć. Z jednym, oczywistym warunkiem - że tu się nie zatrzymają! Zorganizować im transport (nawet komfortowy - a co tam!?) do granicy z Niemcami. I tam ich wszystkich wypuścić - niech idą swobodnie do swojej Ziemi Obiecanej, gdzie ich oficjalnie zaproszono... To jest Niemców zmartwienie, nie nasze. Niech sobie robią z nimi co im się podoba... 

Skomentuj