Na granicy koreańskiej odbędzie się spotkanie rodzin rozdzielonych przez wojnę

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Jeszcze niedawno istniało całkiem realne zagrożenie wybuchem wojny na Półwyspie Koreańskim - Kim Dzong Un groził inwazją na swojego sąsiada. Jednak obie strony w bardzo krótkim czasie osiągnęły porozumienie w wielu ważnych kwestiach.

 

Pod koniec sierpnia, czyli gdy Stany Zjednoczone i Korea Południowa kończyły wspólne manewry wojskowe, obie Koree negocjowały w sprawie deeskalacji konfliktu. Kim Dzong Un wyraził "żal" z powodu eksplozji min, które poważnie zraniły dwóch południowokoreańskich żołnierzy. Następnie oba państwa zakończyły nadawanie propagandy na granicy i postanowiono wznowić współpracę, aby nie doszło więcej do tak niebezpiecznych sytuacji.

 

Teraz obie strony porozumiały się w kwestii spotkania rodzin rozdzielonych przez wojnę koreańską, która miała miejsce ponad 60 lat temu. Spotkania będą odbywać się na granicy pod koniec przyszłego miesiąca. Około 66 tysięcy mieszkańców Korei Południowej chce zobaczyć swoich bliskich, którzy żyją w sąsiednim, niemal całkowicie odizolowanym kraju.

 

 

Źródło: http://www.bbc.com/news/world-asia-34182624

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj