Na granicy koreańskiej doszło do niebezpiecznej wymiany ognia - USA jeszcze nie reaguje

Kategorie: 

Źródło: Republic of Korea Armed Forces/Wikimedia Commons
Jak twierdzą południowokoreańscy wojskowi, Korea Północna odpaliła dziś jedną rakietę, która spadła na terytorium jej południowego sąsiada. W odpowiedzi na incydent, artyleria Korei Południowej wystrzeliła kilkadziesiąt pocisków w stronę agresora. Nie ma informacji o ofiarach ani o zniszczeniach.

 

Sytuacja między Koreami jest ostatnio bardzo napięta. Na początku tego miesiąca podczas rutynowego patrolu, dwóch południowokoreańskich żołnierzy straciło nogi w wyniku eksplozji min. Władze w Seulu twierdzą, że to Korea Północna jest odpowiedzialna za podłożenie ładunków wybuchowych na terenie kraju. Wtedy podjęto decyzję o wznowieniu akcji propagandowej przeciwko północnemu sąsiadowi.

 

Teraz wódz Kim Dzong Un jest rozwścieczony podwójnie - z ogromnych głośników rozmieszczonych na granicy sączy się propaganda (należy dodać, że Korea Północna podjęła w odwecie podobne działania), natomiast USA i Korea Południowa prowadzą manewry wojskowe, które potrwają do 28 sierpnia.

 

Jak donoszą media, Korea Północna odpaliła dziś rakietę, która upadła w regionie Yeoncheon tuż przy granicy koreańskiej. Uważa się, że pocisk miał uderzyć we wspomniane głośniki, ale nie wyrządził żadnych zniszczeń. Kilkudziesięciu mieszkańców postanowiono ewakuować do schronów. W odpowiedzi na agresję, południowokoreańska artyleria ostrzelała miejsce skąd odpalono pocisk ale nie wiadomo czy atak odwetowy wyrządził jakieś szkody.

 

Sytuacja jest zatem napięta i bardzo niebezpieczna. Każda nawet najmniejsza prowokacja może natychmiast przerodzić się w wielką wojnę na Półwyspie Koreańskim - oczywiście z udziałem Stanów Zjednoczonych. Z drugiej jednak strony, Korea Północna również traktuje manewry wojskowe jako prowokację i przygotowania do inwazji.

 

 

Źródło: http://news.yahoo.com/korea-fires-shells-response-suspected-n-korea-rocket-083744831.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika sadsadfs

[...........] chce wojny

[...........] chce wojny nuklearnej i h** mie to mam depresje i wisi mie to co piszecie i bedziecie pisać jak dojdzie do 3 wojny światowej będe zabijał [............................................] jeżeli jeszcz raz napiszecie kacapy to [.........] rosja przecież was wyzwoliła powiniście im bydz wdzięczni

 

Komentarz wymoderowany w znacznym stopniu, narusza regulamin serwisu - § 6 punkt 5.

5. Zabronione jest umieszczanie wypowiedzi, które naruszają obowiązujące prawo, a w szczególności zawierają treści lub materiały pornograficzne, nawołujące do nienawiści, dyskryminacji z jakiejkolwiek przyczyny, dotyczą produktów, których obrót jest zakazany prawem, są wulgarne, obsceniczne lub sprzeczne z dobrymi obyczajami, naruszają dobra osobiste innych osób.

Portret użytkownika Motor84

To już było drodzy

To już było drodzy państwo...to już było. Nie dajcie się nabrać na kolejne bzdury dziennikarskiej sitwy, działającej pod dyktando globalistycznej mafii. Czas wreszcie myśleć samodzielnie!

Portret użytkownika jacek

Nie rozumię podejścia

Nie rozumię podejścia niektóry tu osób, wiele chciałoby wojny. Ale czy poszli by na front ? Nie jestem za agresywną polityką Ameryki, ale nie jestem też za Koreą Płn., przecież tam ludzie umierają. Uważam , że brak zaangażowania Chin i Rosji w tym Kraju mają na celu tylko jedno - niechęć do USA. Jeżeli naprawdę przywódcą na świecie zależało by na pokoju to powiązali by siły. Ale my niestety potrzebujemy konfliktów. Nawet w Polscegdyby nie było dwóch stron to kto by się zainteresował polityką ? Dlatego Chiny i Rosja blokują USA w Korei a USA blokuje Chiny w Tajwanie. Dla nich to tylko polityka, cierpień ludzi nie widzą .
Pozdrawiam

Portret użytkownika Wlodi

Jedyny najedzony czlowirk w

Jedyny najedzony czlowirk w korei ma jaja? Moze ma ale schowane pod faldami tluszczu, fika fika i dostanie berka. Korea pn to takie samo mocarstwo jak russia, lechtaja sie po brzuszkach i komplementuja wzajemnie patrzac na swoj potencjal kartonowej zabiedzonej armii ktorej moc w przypadku ussr mozemy obserwowac w donbasie. Zapite kacapy...

Portret użytkownika achiles

Czyli pokazują Koreańczycy,

Czyli pokazują Koreańczycy, że naprawdę MAJĄ JAJA, jak zapowiadali, przed tymi prowokującymi manewrami SZATAŃSKIMI u swoich granic, że nie będą się biernie temu jedynie przyglądali, TAK ZROBILI I CZYNIĄ. I chwała im za to. 

Skomentuj