Gradobicie w Chinach, jest ponad 40 ofiar

Kategorie: 

sxc.hu

W prowincji Gansu doszło do tragicznego w skutkach przejścia frontu pogodowego z ulewami i gradobiciami. Na pewno zginęło 40 osób, ale kilkadziesiąt jest zaginionych. W sumie po deszczu i gradzie zostało ewakuowanych prawie 30 tysięcy osób. Burza była bardzo potężna i dokonała wszystkich zniszczeń w niespełna godzinę.

 

Doszło również do dużej ilości przypadków uszkodzenia dróg. Wiele domów zostało zupełnie zniszczonych. Standardowo w takich sytuacjach doszło również do wielu przerw w dostawach energii elektrycznej. Przeciążone albo zalane elementy sieci komórkowych przeważnie w tak ekstremalnych warunkach zawodzą, a rosnąca lawinowo ilość dzwoniących dopytujących o swoich najbliższych powoduje przeciążenie sieci i jej zapaść.

 

Jak informuje agencja Xinhua, od 8 maja gradobicia i poważne burze dotknęły już populacje 3,4 miliona Chińczyków. Ponad 64 tysiące osób realokowano a 7600 domów zostało zupełnie zniszczonych.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Flesz7

Ciekawe czy ta pogoda

Ciekawe czy ta pogoda wariuje, czy tylko wraca do normy? Smile Wiecie, jesteśmy tu przez chwilę i w sumie to nie wiemy co ta planeta praferuje. Może lubi tak potrząść tyłkiem, wybuchać tu i tam, trochę zimy, trochę lata. A że pchłom to nie odpowiada to trudno.Nie zdążyliśmy się rozwinąć aby czuć się bezpiecznie w tle wielkich kataklizmów. Ciekawe przez kogo... Smile może przez pieniądz? religie, he? Ciekawe kto i w jakim celu przygwoździł nas do ziemi Smile Mało to już było cywilizacji w historii które kończyły w bliżej nieokreślonych warunkach?

New World Disorder

Portret użytkownika Przekaz

Dlaczego niby nie? W co Ty

Dlaczego niby nie? W co Ty wierzysz czlowieku, przeciez z tym kalendarzem majow to brednia. Naukowcy nawet nie potrafia o siebie zadbac a co dopiero obliczyc dokladnie daty, nawewt na tej stronce masz podana rewelacje ze sie mylili. Dziwne ze teraz o tym pisza bo ja slyszalem juz w tamtym roku ze ludzie nie umieja liczyc. Jeżeli czekasz na koniec świata to zgłoś się lepiej do samego Boga, bo tylko on zna dzień i godzinę.

Portret użytkownika Faraon

A ty w co wierzysz? Trzęsiesz

A ty w co wierzysz? Trzęsiesz portkami i łykasz każdą informacje próbującą obalić fenomen  2012!Ja nie jestem pewny, ani nie wierze w koniec świata, czy kataklizm. Mnie to po prosyu interesuje, i widze do czego świat zmierza! Nie w tym roku to później się coś wydaży! Pozdrawiam...

Portret użytkownika kamikadz7

Z kalendarzem Majów nie

Z kalendarzem Majów nie brednia, to kalendarz astronomiczny  tyle ze ktos wymyslił ze jak sie konczy to znaczy ze to koniec świata. Chodzi o to że ten kalendarz wyznacza swoim koncem jak i początkiem odstęp między kolejnymi dwoma tzw "wyrównaniami galaktycznymi" czyli prawie wszystkie planety ustawią się w linii prostej do centrum galaktyki- nie mylcie galaktyki z U S Smile

Skomentuj