Gradobicie nad Libanem poważnie uszkodziło Airbusa kuwejckich linii lotniczych

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Samolot Kuwait Airways Airbus A320 miał wypadek w okolicach lotniska w Bejrucie na wysokości 2,4 tys. metrów. W rezultacie stożek nosowy samolotu został uszkodzony, ale maszyna wylądowała bez problemów w stolicy Libanu. Nikt nie został ranny.

 

Samolot Kuwait Airways do Bejrutu został uszkodzony po zderzeniu z gradem podczas lądowania na międzynarodowym lotnisku Rafiq Hariri w Libanie w ostatnią niedzielę.

 

Na zdjęciach, które pojawiły się w mediach społecznościowych, widać zgięty nos samolotu realizującego lot KU501. Samolot zdołał bezpiecznie wylądować w Bejrucie, gdzie zespół służb technicznych z Kuwait Airways był w stanie naprawić szkody.

 

Pasażerowie dotknięci opóźnieniami z powodu incydentu otrzymali pokoje w lokalnym hotelu, a lot powrotny z Libanu odbył się o 22:30. Airbus lądował na międzynarodowym lotnisku w Kuwejcie o godzinie 00:50 w poniedziałek rano.

 

W innych doniesieniach prasowych stwierdzono, że pilot samolotu powiedział dyrekcji generalnej lotnictwa cywilnego w Libanie, że szkody powstały z powodu obłoku lodowego, a nie gradu. Dochodzenie w wyjaśnieniu sprawy jest w toku.

 

Wiadomo, że w minionym tygodniu cyklon uderzył w Liban i okoliczne kraje, przynosząc ze sobą niskie temperatury, podmuchy śniegu, grad i silny wiatr.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj