Grad wielkości piłek tenisowych spadł w Teksasie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Do katalogu stałych ekstremalnych zjawisk pogodowych nękających ostatnio ludzkość, oprócz ulew trafiły na dobre gradobicia. Pod koniec marca w wyniku takiego zjawiska w południowych Chinach śmierć poniosło 12 osób. Wczoraj do podobnego niebezpiecznego opadu doszło w Teksasie.

 

Szczególnie doświadczeni zostali mieszkańcy miasteczka Hitchcock w okolicy Houston. Jak sami przyznają to niezwykła rzadkość, aby w tej okolicy dochodziło do gradobić a tym bardziej tak ekstremalnych i niebezpiecznych. W przeszłości grad wielkości kurzych jaj zwykle towarzyszył tornadom. Obecnie jest to już zjawisko występujące przy okazji dużych wichur.

Mieszkańcy Teksasu patrzyli z niedowierzaniem, gdy kawałki lodu rozbijały się z impetem o samochody i okna. To wielkie szczęście, że nie było ofiar. Silne porywy wiatru wyrywały drzewa z korzeniami. Wiele problemów spowodowały też lokalne pożary oraz liczne przerwy w dostawie prądu, które dotknęły ponad 45 000 domostw. Firmy ubezpieczeniowe już szacują straty i będą to raczej kwoty liczone w wielu milionach dolarów.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj