Grad wielkości kurzych jaj wyrządził poważne zniszczenia w Kraju Krasnodarskim

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Gwałtowny opad gradu nastąpił na Kubaniu w południowej Rosji. Bryły lodu wielkości kurzych jaj, niczym pociski, spadły na Kraj Krasnodarski.

 

Rosyjskie media podają, że zjawisko atmosferyczne, które wystąpiło 30 czerwca w tej części kraju, doprowadziło do rozległych zniszczeń. Uszkodzone zostały liczne budynki, samochody i uprawy. Grad zniszczył dachy z tysięcy domów, a część ludzi zostało przesiedlonych do hoteli.

Mieszkańcy dotknięci tym niebezpiecznym zjawiskiem zamieścili w sieci mnóstwo zdjęć i filmów. Jednak mimo opadu wielkich lodowych kul, prawdopodobnie nikt nie został ranny, a straty mają wymiar wyłącznie materialny.

 

W Kraju Krasnodarskim, położonym nad Morzem Czarnym, zjawiska atmosferyczne tego typu występują każdego roku. Gradobicie za każdym razem przybiera tak gwałtowną postać i podowuje duże zniszczenia.

'

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Skomentuj