Gospodarczy Armagedon nadchodzi, banki posłużą do okradzenia ludzkości

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Sam naczelny światowy spekulant, George Soros twierdzi, że zbliża się coś strasznego. To samo twierdzą Rockefellerowie. Tym czymś złym ma być nieuchronne załamanie wszystkich pustych walut na całym świecie. Ustalenie, kiedy do tego dojdzie ma nastąpić podczas następnego spotkania Klubu Bilderberg.

 

Tajne spotkanie globalistów odbędzie się tym razem w okolicy Londynu i zapewne do jego czasu wydarzenia raczej nie przyspieszą. Pierwsze symptomy tego, co nas czeka widzieliśmy w przypadku Cypru. Plan jest taki, aby uśpić czujność ludzi a potem skonfiskować większą część oszczędności należących do mieszkańców danego kraju. Banki są już w rękach kilku międzynarodowych korporacji i nawet, gdy nazywają się po polsku stoi za nimi kapitał zagraniczny. Zwłaszcza w naszym kraju pracowano nad tym bardzo mocno. Efekt jest taki, że gdy pójdą rozkazy z central nic już nie uratuje naszych pieniędzy.

 

Waluty są konsekwentnie psute poprzez druk pustego pieniądza. Właściwie nie druk, ale dodawanie zer na kontach o prawej stronie przez przecinkiem. FED "drukuje" w ten sposób 3 miliardy dolarów dziennie. Mądrzy ludzie już dawno zauważyli, że banki są częścią niewolniczego układu, który wziął w kleszcze obywateli. To właśnie banki są nowożytnymi władcami feudalnymi a my wszyscy jesteśmy chłopami pańszczyźnianymi. Warto się zainteresować jak działała pańszczyzna, bo teraz również tak zwani "kredyciarze" robią dokładnie to samo, tylko nie na polu a na innym rodzaju urobku. Gdy do tego doliczy się jeszcze drugiego władcę feudalnego, czyli urzędników i władze no to dodajmy jeszcze duchowieństwo zawsze wypływające na wierzch i mamy pełen obraz pozycji, w jakiej znajduje się zdecydowana większość ludzi na Ziemi. To, że większość jest tak biednych, że nic nie ma nie jest pocieszające, bo wtedy najwyżej mogą stracić życie, gdy staną się zbędni dla systemu.

 

Najlepszą prognozą nadchodzącej katastrofy finansowej jest to, co zobaczyliśmy ostatnio na rynku metali szlachetnych. Po wzmocnieniu kontroli nad złotem będziemy świadkami odliczania do gospodarczego Armagedonu, w którym wszystkie waluty będą musiały ulec hiperinflacji prowadzącej do ich upadku. Czy ktoś jeszcze pamięta PRL-owską złotówkę? Najpierw ludzie zarabiali po kilka tysięcy złotych, potem kilkadziesiąt tysięcy a potem miliony, ale co z tego, skoro były to nic nie warte papierki. Inflacja to najprostszy sposób na okradzenie ludzi. Niektórzy nazywają to zjawisko podatkiem inflacyjnym.

W ostatnich tygodniach rynki finansowe są świadkami ogromnych zmian cen złota i srebra, byliśmy świadkami największego spadku cen złota w ciągu 30 lat. Doszło do tego w 48 godzin. Do podobnych fluktuacji cenowych doszło na srebrze. Okazuje się, że Goldman Sachs rekomendował swoim klientom zamykanie pozycji w złocie. Co ciekawe ten sam Goldman Sachs rekomendował sprzedawanie akcji na moment przed 11 września 2001. Niektóre analizy wskazują, że w aktualną obniżkę złota również jest odpowiedzialny Goldman Sachs. Na pierwszy rzut oka trudno jednak znaleźć motywy takich działań poza oczywistymi, czyli chęcią zarobku.

 

Gdy się jednak zastanowi dłużej to dociera do nas, że skoro bankierzy obawiają się tak zwanych "biegów na banki", które raczej na pewno skończą się tak jak na Cyprze, czyli blokadą bankomatów, to chcieliby zniechęcić ludzi do inwestowania w złoto. Należy pamiętać, że realne złoto to coś innego niż opcja na złoto. Teraz na dodatek zaatakowano srebro. Wszystko to ma na celu spłoszenie "leszczy", którzy jak wielu cwanych gapów w Polsce dali się oszukać przez Amber Gold. Ci ludzie dobrze kombinowali próbując inwestować w złoto, ale po prostu zainwestowali w promesę posiadania złota, która nie była nic warta.

 

Prędzej czy później nadejdzie taki dzień, że będzie już za późno na reakcje i wszyscy obudzimy się w rzeczywistości dużo gorszej niż tak demonizowany PRL. Idziemy tą drogą konsekwentnie i dotrzemy tam bankrutując dokładnie tak samo jak pod koniec lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Sytuacja w Europie jest dużo prostsza dla władzy, bo jesteśmy rozbrojeni. Nie wolno posiadać broni, więc można nas łatwo spacyfikować jak więźniów, nawet jeśli zaczną się protesty.

 

W USA to nie jest takie proste, dlatego dąży się tam do rozbrojenia obywateli nawet, jeśli statystyki wskazują, że posiadanie broni wiąże się z mniejszą przestępczością (warto zobaczyć statystyki z Chicago gdzie jest zakaz posiadania broni i Houston gdzie jest ona dozwolona a przestępczość znacznie mniejsza). Operacja okradzenia Amerykanów skończyłaby się obecnie krwawą wojną domową, dlatego Obama za cel tej prezydentury postawił sobie przeforsowanie prawa zabraniającego posiadania broni przez obywateli. Gdy to się uda nic już nie uchroni ich oraz nas przed ekonomicznym upadkiem dolara i innych walut z nim połączonych w tym polskiej.

 

 

 

Źródła:

http://www.washingtonsblog.com/2013/04/congressman-grayson-asks-for-an-investigation-into-federal-reserves-fomc-leak.html

http://ftalphaville.ft.com/2013/04/10/1455162/goldman-advises-to-short-gold/

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pańszczyzna_w_Polsce

http://www.activistpost.com/2013/04/economic-armageddon-is-imminent.html

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Violinovy

Heh, a miałem nie

Heh, a miałem nie komentować...
 
Co do "nowego feudalizmu" i "wpółczesnych chłopów pańszczyźnianych", oraz tego, że warto o tym poczytać, pragnę zaznaczyć, iż;
Obraz feudalizmu wynikający z artykułu jest przekłamany i żywcem wyciągnięty z publicznej edukacji. Efektem niedokształcenia jest usilna demonizacja tego ustroju, oraz absolutnie holywoodzkie wyobrażenie histori. Przekłamania powstałe na bazie ideologicznej jeszcze w XIX wieku, a potęgowane w XX.
Z jednym zapisem odnoszącym się do tej kwestii się zgodzę;
"Warto się zainteresować jak działała pańszczyzna"
Jeżeli jednak mówimy o średniowieczu, to mówmy o jej modelach z tego okresu, a nie tych zblizonych do występującego w przedrewolucyjnej, carskiej Rosji. Także notabene demonizowanej. Przynajmniej, gdy przyrównamy ją do Rosji sowieckiej...
Każdy rozsądny człowiek, znający obraz współczesnego wyzysku i to na jakich zasadach działała pańszczyzna, z chęcią zmieniłby swoje obciążenie podatkowe na ca. piętnaśnie do trzydziestu pięciu dni w roku pracy na rzecz swojego suwerena. W dodatku z realnymi profitami z tego obciążenia wynikającymi i funkcją ubezpieczenia jaką również pełniła. Aha, zapomniałem dodać, że te dni przypadały na, mówiąc dzisiejszym językiem, gospodarstwo domowe, nie zaś osobę...
 
Wiem, że nie tego dotyczy idea stojąca za artykułem, lecz męczy mnie powielanie mitów dotyczących historii, którą jak najbardziej warto znać, aby mieć świadomość, jak bardzo robieni jesteśmy w konia. Z naciskiem, na pociągowego.
Tyle w tej sprawie, dziękuję za uwagę...

Portret użytkownika Ryszard Kwiatkowski

Cześć Jacek czytałem twój

Cześć Jacek czytałem twój artykół na temat Armagedonu gospodarczego, ciekawy był temat, ale z kąd wiedziałeś? To nic dziwnego i musi nastąpić, ta sytuacja gospodarcza coraz bardziej się pogarsza, już nie długo zbliża sie skres Babilonu Wielkiego i to będzie początek wielkiego ucisku i trzymaj się mocno Jacus Pa!

Portret użytkownika ariel

Z oficjalnie podawanych

Z oficjalnie podawanych informacji w KNF chociazby wynika, że "polskie" banki poprzez bardzo proste operacje bilansowe wypychają do swoich central kilkanaście miliardów euro rocznie żywej gotówki. 
W efekcie w Polsce oprocentowanie pierwszego lepszego kredytu jest dużo większe niż w Luksemburgu czy Niemczech. 
Żygać się chce.

Portret użytkownika Malgorzata

Wystarczylo napisac tylko te

Wystarczylo napisac tylko te slowa: "Ustalenie, kiedy do tego dojdzie ma nastąpić podczas następnego spotkania Klubu Bilderberg" aby wszystko zostalo powiedziane.
Klub Bilderberg ustala kiedy nastapi PLANOWANY KRYZYS! 
Pytanie tylko czy ludzkosc pozwoli nadal na to by ustalaly to co dzieje sie na Swiece te ELITY albo wezmie w swoje rece LOS LUDZKOSCI.
 
A wiec DZIENDOBRY EUROPA. Obudzcie sie bo kto nie uzywa oczu do widzenia bedzie je uzywal do placzu!
 
 
 

Portret użytkownika www

 Szanowni Politycy

 Szanowni Politycy Przedstawcie nam plan spłaty polskiego zadłużenia W ŻYDOWSKICH BANKACH. Kiedy i czym planujecie spłacić WASZ dług. Na nasze dzieci i wnuki (których rodzi się coraz mniej) nałożyliście kontrybucję na całe ich życie. Urodzą się i umrą - niewolnikami. Co naszego chcecie sprzedać, aby dochód wystarczył na te długi? Przemysł stoczniowy - sprywatyzowany - nie produkuje. Przemysł samochodowy -sprywatyzowany - nie przynosi zysku. Przemysł wydobywczy - ledwie zipie -sprowadzacie energię i surowce. Hodowla bydła i trzody - spada. Co NASZEGO chcecie sprzedać, aby spłacić WASZE długi? Chcecie sprzedać Śląsk?... Pomorze? - na pewno wystarczy?

Portret użytkownika rodz111

Początek owego "Armagedonu

Początek owego "Armagedonu ekonomicznego " umieszcza się w roku 1914 n.e .Wybuch I wojny światowej zapoczątkował serie wydarzeń rewolucyjnych zmian społecznych ,ekonomicznych ,politycznych i religijnych.W nawiązaniy do tych bezprecedensowych wydarzeń w historii ludzkości, Biblia określa je jako "początek dręczących boleści"(ew.Mateusza 24:8).Jedną z przyczyn owych dręczących boleści jest "system rezerwy ułamkowej" jako dług  który służy za narzędzie rozpadu pństw narodowych na rzecz wielkich globalnych korporacji.
W pewnym sensie "Armagedon" rozumiany jako zakończenie pewnego ciągu wydarzeń z którego wyłania się  kolejny nowy etap miał miejsce w roku 1914 n.e.Czterdzieści lat wcześniej ruchy  badackie  kierowały uwagę na znamienne znaczenie tego roku. Rzeczywiście w pewnym sensie mieli rację głosząc ,  koniec świata w 1914 n.e  ale nie mieli jeszcze pełnego zrozumienia wydarzeń w światle spełniających się proroctw biblijnych.
Co nastapiło w roku 1914n.e ? Nastapiła  początowa faza   "Armagedononu  ekonomicznego" która zachwiała tzw "bezpieczeństwem ekonomicznym " ideą powstałą  po zakończeniu  I wojny światowej.Powstanie Ligii Narodów a później ONZ miało gwarantować trawłość ,stabilność globalnego  systemu opartego na  "bezpieczeństwie ekonomicznym"(System z Bretton Woods I i Brettton Woods II).

Seria wydarzeń zapoczątkowana wybuchem I wojny światowej  była szczególną sytuacją kryzysową  która   między innymi położyła kres jednym narodom*** a powoływała do życia inne. Ponadto rok  1914 n.e  dał początek "dręczącycm  boleściom" społecznym,politycznym,ekonomicznym i religijnym na niespotykaną do tej pory skalę. Jedną z przyczyn było między innymi odstapienie  po raz pierwszy w historii  od standardu złota. Zawieszenie standardu złota  nastąpiło w sierpniu 1914 n.e . System oparty na standardzie złota  upadł w 1914 r. kiedy to kraje europejskie, które stanęły wobec konieczności udziału w I Wojnie Światowej, musiały zapewnić sobie szybki dostęp do funduszy. Uwolniły one zatem swoje banki centralne od obowiązku honorowania własnych długów.Francja zawiesiła pokrycie w złocie w 1914 r. następującymi słowy: "Aż do chwili, gdy prawo ustanowi inaczej (...) Bank Francuski (...) jest zwolniony z obowiązku wypłacania swoich banknotów w gotówce." .To zwolnienie uważano wówczas za tymczasowe.Najistotniejsze jest to, że parytet złota zapewniał również bliską doskonałości stabilność cen. Na przykład Wielka Brytania utrzymała przez 220 lat (pomiędzy rokiem 1711 a 1931) stałą wartość funta szterlinga w złocie, przez cały ten okres ceny wzrosły zaledwie o 29%. W przeciwieństwie do tego w typowym europejskim kraju, jakim jest Francja, współczynnik wzrostu cen w okresie krótszym niż 80 lat wyniósł 2 558 (w przeliczeniu na złoto). Wskaźnikiem upadku współczesnego świata jest fakt,że "stabilność cen", nawet gdy jest ona konstytucyjnym obowiązkiem państwa, jak na przykład w Niemczech, może oznaczać kilka procent inflacji rocznie. Stała kiedyś z założenia marka faktycznie zdewaluowała się w ciągu jednego pokolenia o około 200 procent. Taka stała inflacja (choć jej roczna stopa jest niska) jest zjawiskiem uważanym obecnie za nieuniknione. Nie istniało ono jednak przed 1914 rokiem.
(http://www.antyk.org.pl/ojczyzna/unia/zatrute_zrodla-5.htm)

*** Przykładem jest między innymi Turcja która powstała na gruzach Imperium Osmańskiego.W 1922 zniesiono kalifat , wcześniej zniesiono sułtanat aby w 1923 roku Turcja stała się republiką.Innym przykładem jest Republika Waimarska istniejąca w latach 1919-1933 czy Państwo Watykańskie czy globalna ponadnarodowa korporacja jaką okazała się Liga Narodów  a później jej następczyni ONZ której celem było stworzenie globalnego systemu bezpieczeństwa, który by zapewniał pokojowe rozwiązywanie sporów międzynarodowych oraz skłaniał narody do rozbrojenia i wyrzeczenia się wojny i bezprzykładnych aktów ludobójstwa.***
Nawet powstanie ogólnoświatowego systemu bezpieczeństwa po II wojnie światowej ( System z Bretton Woods I i Brettton Woods II ) nie zapobiegło licznymi aktom ludobójstwa.Idea "bezpieczeństwa ekonomicznego" zaproponowana przez Johna Maynarda Keynesa który zdobył sławę "przewidującego ekonomisty " się nie sprawdziła . W roku 1930 napisał "Traktat o pieniądzu" w którym zastanawiał się nad przyczynami ożywienia i kryzysu gospodarczego.Różnie to ekonomisci uzasadniali: cyklicznym występowaniem chorób nerwowych, nastrojów beznadziejności,nadzieji,
ożywienia,zawodu i paniki.Cykl gospodarczy trwający w latach 1721-1878 podzielono na mniejsze okresy trwajace po 10,46 roku.Zmiany gospodarcze następujące w tych okresach tłumaczone były obecnością cyklu plam na Słońcu (co 10,45 lat ).Póżniej okazało się ,że cykl plam na Słońcu wynosi 11 lat więc już dłużej ekonomisci nie mogli uzadadnić zmian w gospodarce plamami na Słońcu. Keynes uzasadnił cykle gospodarcze nagromadzeniem oszczędności (Ogólna teoria zatrudnienia ,procentu i pieniadza ).Pomysły Keynesa z powodzeniem stosowane były w Europie Zachodniej i w USA aż do początku lat 70-tych. Keynes przewidywał, że Organizacja Narodów Zjednoczonych będzie zapewniała ramy dla globalnej kooperacji w dziedzinie międzynarodowych finansów i pożyczek, a także będzie arbitrem w sporach handlowych. ONZ miałby działać wedle wcześniej ustalonych zasad i procedur tak, aby uniknąć wojen handlowych oraz kryzysów gospodarczych podobnych do tego z 1929 roku.Poprzez podporządkowanie sobie międzynarodowej współpracy w dziedzinie obsługi powojennego długu oraz stabilizacji walut Zachód mógłby uniknąć losu ponownego wpadnięcia w depresję na wzór tej z 1929 roku. Podczas podróży morskiej do USA Keynes naszkicował plan dla Międzynarodowego Funduszu Walutowego oraz Banku Światowego.Jego głównym dziełem jest "Ogólna teoria zatrudnienia, procentu i pieniądza "opublikowana w 1936 roku (wydanie polskie 1956),kwestionująca zasady liberalnej myśli ekonomicznej. Teorie Keynesa były reakcją na kryzys ekonomiczny lat 30-tych XX wieku (zapoczątkowany w 1929 roku w USA) i pomogły ustabilizować sytuację gospodarczą w Europie po II wojnie światowej, (chociaż Keynes zmarł w 1946 roku) aż do czasu wycofania parytetu złota dla amerykańskiego dolara przez prezydenta Richarda Nixona w 1971 roku, które to wydarzenie na skutek podniesienia cen ropy naftowej przez kraje OPEC wywołało kryzys inflacyjny i dało początek deregulacji – odsunięciu państwa od wpływu na emisję pieniądza i stopy procentowe.
Szkoła Keynesowska położyła nacisk na analizę agregatową ujmowanego popytu globalnego.Chodziło o zwiększenie popytu, co miało przyspieszyć tempo wzrostu gospodarczego i zlikwidować bezrobocie. Aby zapewnić stały rozwój gospodarczy, należy poprzez odpowiednią politykę gospodarczą, pobudzić wzrost globalnych wydatków. Stąd nazwa– ekonomia popytu. Według nich, sterowanie przez państwo globalnym popytem odbywa się za pomocą środków polityki fiskalnej .Na efekty takiej polityki nie trzeba było czekać długo.Dziś cały system "bezpieczeństwa ekonomicznego" opiera się wyłącznie w postaci elektronicznego zapisu księgowego na bankowych rachunkach depozytowych.

Dlaczego  o tym piszę  ? Otóż chciałabym zwrócić waszą uwagę na Biblię a w szczególności na proroczą księge Daniela.Chodzi mi o wersety przedstawiające posąg ze złota wykonany przez władcę Babilonu Nabuchodonozora (Daniela 2:31 - 45).Jeśli spojrzymy na ów posąg jako historię systemów ekonomiczno-polityczno-religijnych***(***od Kaliksty I poprzez Medyceuszy aż po traktaty laterańskie***) opatrych na standarcie złota to odtrzymamy historie 2520 lat dewalucaji systemu wartości w tym standartu złota  w którym to zapach pieniądza miesza się z zapachem krwi.
Od roku 1914 coraz wyraźniej widać ,że świat chyli się ku końcowi.Koniec ten jest nieunikniony.Pytanie: co dalej?

 

Portret użytkownika Kowalski

Niestety kolego ale po twojej

Niestety kolego ale po twojej wypowiedzi widac że nie masz zielonego pojęcia o tym jakie plany mają globaliści i caly ruch New world order.
w USA to wprowadzenie stanu wojennego , i wprowadzenie Amero, ale najpierw podstawowy punkt to odebranie ludziom broni. Obama pracuję dla Globalistów jest pionkiem sterowanym przez wlaścicieli Federalnej rezerwy , Rockefeller, Morgan, ROtshil i Warburg.
Jak ni emasz pojęcia co dzieje się na świecie to sie dokrztałć zanim udzielisz kolejnej głupiej wypowiedzi

Portret użytkownika ojciec

No racja. Ten czekoladowy

No racja. Ten czekoladowy syjończyk to dobry wujek amerykański przecież, który chce dobra wszystkich grubasów, a nawet wszystkich ludzi na Ziemi. Właśnie dlatego kazał na początek zbombardować i spalić ludność cywilną w Iraku i w Libii, a teraz zabiera się za Syrię bo niedawno odkryto tam bogactwa naturalne.
Żałosna marionetka. Z pewnością jest IM na rękę, że miliony ludzi ma w domach broń palną. Słyszałem, że niedługo będą w Walmarcie promocję na broń krótką robić: 6 magazynków gratis i kupon rabatowy na sztucer.

Strony

Skomentuj