Gorące lato spowodowało, że pająki stały się znacznie większe

Kategorie: 

Źródło: www.freedigitalphotos.net
Wiadomość nie spodoba się arachnofobikom - brytyjscy eksperci alarmują, aby mieszkańcy tego kraju przygotowali się na "inwazję" większych niż zazwyczaj pająków. Ich rozmiar miałby być spowodowany wysokimi temperaturami z ostatnich kilku miesięcy.

 

Według profesora Adama Hurta z University of Gloucestershire, gorące lato doprowadziło do tego, że niektóre pająki zaczęły jeść więcej niż zazwyczaj. Oznacza to więc, że ich rozmiar również będzie większy. Mieszkańcy Wielkiej Brytanii, a zwłaszcza arachnofobicy, powinni przygotować się na "większych gości".

 

Lawrence Bee z Brytyjskiego Stowarzyszenia Arachnologicznego potwierdza, że okres letni bardzo sprzyjał pająkom i rzeczywiście mogą pojawić się osobniki o rozmiarze większym niż zazwyczaj. Dodał również, że jest mało prawdopodobne, aby pająki mogły przekroczyć swój maksymalny rozmiar.

 

Uczeni z Uniwersytetu w Sydney ostrzegają, że już w ciągu najbliższych tygodni, pająki domowe będą wchodzić do mieszkań w poszukiwaniu partnerów. Alarm ten dotyczy mieszkańców Wielkiej Brytanii ale podobna sytuacja może być w innych krajach europejskich, gdzie lato było wystarczająco gorące.

 

 

Źródło: Dailymail.co.uk

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika gnago

bzdety  mozna ciepłe lato

bzdety 
mozna ciepłe lato deszcze ciepłe to ludzie 0 zwłasza dzieci szybko rosną . a starym włosy zwł. w nosie .
 
A wzrost tych stworzeń warunkuje ilośc tlenu w powietrzu, w miastach najczęsciej jest mniej niż standardowo , zatem owady mniejsze nawet przy tak krótkim cyklu życiowym. Witalność zwiększona temperaturą jest pomijalna

Portret użytkownika N1KT

dowód na Fukushimę - pogoda i

dowód na Fukushimę - pogoda i ciepło raz, zmiana genów i mutacja to dwa. A wszystko to przez dostanie się gorących cząstek alpha do wszystkiego... Takie pająki w normalnych warunkach nie rosną sobie jak roślinki bo mają ciepło i wodę to jest organizm żywy i potrzebuje bardzo dużo czasu na zmiany swojej budowy i genów.

Portret użytkownika Marcin.G

To jest efekt gigantyzmu

To jest efekt gigantyzmu objawia sie on poprzez dwa czynniki wspomagające wzrost.Ciepło jest jednym czynnikiem wspomagającym ten proces drugi to wilgotnośc.W hodowli np: owadów efekt gigantyzmu dotyka osobniki kazirodcze (hodowla wsobna) wielokrotne krzyżowanie osobników z tego samego miotu sprzyja temu procesowi.Natomiast w naturze jest to bardzo rzadkie.

Portret użytkownika eva11.

gorace lato gdzie jedynie ,

gorace lato gdzie jedynie , cieple bezdeszczowe zasnute codzienna porcja chemi, pyl jakby kurz sie unosil,
takie pajaki to normalka na wyspach , byly i beda 
raz mniej raz wiecej
nie rozumie poco to dodawanie tej zaklamanej propagandy
no chyba, ze tak jak produkuja komary gmo, teraz zmodyfikowali je zeby zuzywac wiecej prozacu...

Portret użytkownika matma

Na zdjeciu moj domowy

Na zdjeciu moj domowy przyjaciel w uk. Wszystko fajnie jak sie jakis pojawi. Ale jak jest ich kilkanascie w sypialni to juz mniej fajnie. A rozmiar ok 4 cm z odnozami. Wiec jest juz dobrze widoczny na scianie. Zona to po nocach nie spala tylko zagladala po scianach.

Portret użytkownika Zenek :)

  Miąższ z chleba w pajęczynę

 
Miąższ z chleba w pajęczynę i na ranę.
 
I teraz są 2 wersje: albo przeżuty albo spleśniały.
 
O obu wersjach czytałem ale dawno temu więc nie daje gwarancji poprawności obu. W każdym razie jedna będzie wykorzystywać (na rozum) bakteriobójczość śliny, druga pleśni (ale nie podam w jakim ma być stanie). I może pająk coś od siebie dodaje do nitek by mu się nie psuły.
 
 

Strony

Skomentuj