Google rozpoczyna podbój przestrzeni kosmicznej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Swego rodzaju sensacją ostatnich dni stało się podpisanie przez Google, 60-letniej umowę na wynajem zabytkowej bazy lotniczej NASA w Kalifornii. Internetowa korporacja zamierza wykorzystać ją dla swoich projektów w dziedzinie lotnictwa, eksploracji kosmosu i robotyki.

 

Google będzie działać w tej branży pod nazwą Planetary Ventures. Podpisana umowa o wartości 1,16 miliardy dolarów, zakłada przebudowę i wykorzystanie bazy Moffett do celów komercyjnych. NASA nie tylko na tym zarobi, ale też będzie w stanie zaoszczędzić około 6,3 miliony dolarów rocznie, które pochłaniały koszty operacyjne.

 

Baza znajduje się około pięć kilometrów od siedziby Google w Mountain View. Powierzchnia najmu obejmuje trzy hangary dla samolotów, jak również centrum kontroli misji, dwa pasy startowe i prywatne pole golfowe. Google planuje zainwestować kolejne 200 milionów dolarów na odbudowę bazy i stworzenie publicznie dostępnego ośrodka szkoleniowego.

 

Korporacja zapowiedziała, że zamierza wydać ponad miliard dolarów na rozwój satelitów atmosferycznych i innych bezzałogowych statków powietrznych, które połączą z Internetem odległe regiony świata. Aby przyspieszyć osiągnięcie założonego celu Google nabył już kilka obiecujących projektów, które będą tam zapewne rozwijane.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika POGROMCA PROPAGANDY

Gdyby Jezus był w stanie

Gdyby Jezus był w stanie usłyszeć Twoje brednie zapewne SAM podjął by się próby wypędzenia z Ciebie demonów,które najwidoczniej przejęły kontrolę nad Twoim procesem myślowym !!!
Może jeszcze MU qrwa SYNAGOGĘ wybudujemy na placu zamkowym ?! Strach pomyśleć do jakiego stopnia większość ludzi wierzących ma wyprane mózgi !!!
Pozdrawiam myślących LOGICZNIE !!! Smile

Skomentuj