Google opracowało niezawodny sposób tagowania obrazów generowanych przez sztuczną inteligencję

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Oddział Google DeepMind zaproponował rozwiązanie, które pozwala na nanoszenie niewidocznych dla ludzkiego oka oznaczeń na obrazy tworzone przez sztuczną inteligencję.

 

 

Coraz trudniej jest odróżnić obrazy wygenerowane przez sztuczną inteligencję od obrazów stworzonych przez ludzi, dlatego inżynierowie Google i innych gigantów technologicznych poważnie myśleli o opracowaniu w tym celu środków technicznych. Jednym z rozwiązań może być opracowana przez firmę technologia SynthID, która umożliwia tagowanie obrazów generatorów AI bez utraty ich jakości.

 

Polega to na wprowadzeniu subtelnych zmian w poszczególnych pikselach obrazów, tworząc znak wodny niewidoczny dla ludzkiego oka, ale rozpoznawalny przez komputer. Według Google taki znak jest wykrywany nawet po dodaniu różnych filtrów, dokonaniu korekcji kolorów lub dostosowaniu jasności. Co więcej, identyfikatora SynthID nie można usunąć, nawet jeśli obraz zostanie przycięty.

 

Google był jedną z firm technologicznych, która obiecała administracji USA wdrożenie pewnego rodzaju „znaku wodnego” dla treści AI. Równolegle podobną pracę wykonuje Adobe. Firma Adobe tworzy metody kodowania danych, które pozwalają prześledzić, w jaki sposób powstał obraz i udokumentować późniejsze zmiany. Możliwe jest, że osoby atakujące dysponujące potężnymi platformami AI celowo odmówią oznaczania obrazów AI, ale jeśli duzi gracze wprowadzą obowiązek etykietowania, ludzie zaczną uważać na obrazy bez znaków wodnych.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Logos

Co to są za muje!

Co to są za muje!

Sam wymyśliłem taką technologię (prostą) jakieś 5 lat temu na obrazach png (bo tam jest najłatwiej to załatwić, a nie jpg).

A te muje teraz mówią, że odkryli koło.

 

Portret użytkownika Endymion

Cytat z "Lalki" Prusa, o

Cytat z "Lalki" Prusa, o dwóch odłamach żydowstwa w Polsce:

"Bolesław Prus, „Lalka” (rozmowa Wokulskiego z Szumanem): "— A jak zagryziecie owych wielkich panów, to co?… — Z konieczności połączymy się z waszym ludem, będziemy jego inteligencją, której dziś nie posiada… Nauczymy go naszej filozofii, naszej polityki, naszej ekonomii i z pewnością lepiej wyjdzie na nas, aniżeli na swoich dotychczasowych przewodnikach… Przewodnikach!… — dodał ze śmiechem. Szuman zamyślił się. — Rób, jak chcesz — rzekł, biorąc za kapelusz. — Faktem jest jednak, że jeżeli ty wyjdziesz ze swojej spółki, to ona wpadnie w ręce Szlangbauma i całej zgrai parszywych żydziaków. Tymczasem gdybyś został, mógłbyś tam wprowadzić ludzi uczciwych i przyzwoitych, którzy mają niewiele wad, a wszystkie żydowskie stosunki. — Tak, czy owak, spółkę opanują żydzi. — Ale bez twej pomocy zrobią to żydzi chederowi, a z tobą zrobiliby uniwersyteccy. — Czy to nie wszystko jedno! — odparł Wokulski, wzruszając ramionami. — Nie wszystko. Nas z nimi łączy rasa i wspólne położenie, ale dzielą poglądy. My mamy naukę, oni Talmud, my rozum, oni spryt; my jesteśmy trochę kosmopolici, oni partykularyści, którzy nie widzą dalej poza swoje synagogę i gminę. Gdy chodzi o wspólnych nieprzyjaciół, są wybornymi sprzymierzeńcami, ale gdy o postęp judaizmu… wówczas są dla nas nieznośnym ciężarem! Dlatego w interesie cywilizacji leży, ażeby kierunek spraw był w naszych rękach. Tamci mogą tylko zaplugawić świat chałatami i cebulą, ale nie posunąć go naprzód… Pomyśl o tim, Stachu!…"

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Endymion

Z powyższego cytatu z "Lalki"

Z powyższego cytatu z "Lalki" wynika jasno, jaką nienawiścią pałali żydzi świeccy, do żydów religijnych. Pół wieku później ci świeccy rozprawili się z religijnymi za pomocą Hitlera. Holokaust i magiczna liczba 6mln, chęć pozbycia się biedoty (chałaciarzy cebularzy), wygnanie z Europy w celu zasiedlenia Palestyny, o tym wiem, ale że cebularze także przejmowali polskie spółki i byli konkurencj,ą w tym względzie do świeckich, to nie wiedziałem.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika LordOfTheBots

Może by tak poruszyć inny, z

Może by tak poruszyć inny, z punktu widzenia naszej przyszłości ważniejszy temat?

Jesienią 2023 w Polsce odbędą się wybory i absolutnie nie mam zamiaru mówić komu na jakie ugrupowanie ma oddać swój głos, ale przemilczanie w mediach, wszelkich mediach, że powstał w Polsce ruch - oddolny, obywatelski, zrzeszający w strukturze bez struktury, działający bez wsparcia finansowego ponieważ na zasadzie wolontariatu jest zbrodnią na demokracji.
Chodzi mi o Ruch Dobrobytu i Pokoju. A piszę o tym, ponieważ jest to dla mnie fenomen, że uczestniczą w nim tysiące ludzi z całej Polski, jest ruchem pokojowym, zdroworozsądkowym, zwykłych ludzi, którzy zwyczajnie chcą żyć w pokoju, pracować i bogacić we współpracy z takimi samymi zwykłymi ludźmi z sąsiednich państw.
I nikt o tym nie mówi.

A Ruch nawet stronę ma społeczną, tworzoną przez sympatyków, w wolnym czasie, bez wynagrodzenia, dla idei:
https://ruchdobrobytuipokoju.108.pl/

Nie chodzi w moim poście o to, by kogoś namawiać do głosowania na ten Ruch, ale by pokazać, w jaką ślepą uliczkę zabrnęliśmy w naszej demokracji, skoro wszelkie media milcza, o takim fenomenie? Dlaczego nie wspiera się pluralizmu? Przecież to podstawa demokracji!
A przecież to fenomen na skalę Alternative für Deutschland czy Make America Great Again.

Stąd też mój apel do czytających - zajrzyjcie na stronę Ruchu, może uznacie ich postulaty za sensowne, ale przede wszystkim prosze o przekazanie tej informacji dalej by dotarła do Waszych znajomych i ich znajomych.

Bo skoro w Polsce media o tym milczą, to może zwykli ludzie w innych państwach zaczną o tym mówić.

Portret użytkownika dominikq

kolejne zydowsko niemieckie

kolejne zydowsko niemieckie dziwki ten samozwanczy postep dobrobytu i pokoju, wyzwolencza ludowa armia wojska polskiego musi przejac wladze i odrazu odbierac obywatelstwa z prawa lewa i posrodku do gory i wdol, od szczytow ministerstw sejmu senatu po powiaty poprzez urzedy ogolnokrajowe wojewodzkie gminne, ale najpierw wszyscy notariusze wypierdalac z kraju z kacza morda na czele do oddesy i niech braciszka zabiera z tego zamku na wawelu, wtedy niemiec pasozyt skurwysyn pierdolony z glodu zdechnie caly ten zjebany kraj pod anglossaska ekonomie aby utrzymywac london city,

Portret użytkownika LordOfTheBots

Albo nie rozumiem co piszesz

Albo nie rozumiem co piszesz albo Ty nie wiesz co piszesz.

Ruch społeczny to zryw zwykłych ludzi. W przeciwieństwie do partii ruchowi nie przysługują jakiekolwiek subwencje z kasy państwa czyli de facto z podatków bo rząd nie ma jakichkolwiek wypracowanych przez siebie pieniędzy. To pasożyt żerujący na ciele społeczeństwa. Ludzie nadal zyją w czasach peerelu i w baniakach mają sieczkę, że "partia jest siłą przewodnią narodu", gdzie "partia" dziś przyjęło liczbę mnogą.

Tym czasem sprawdź brzmienie art. 4 Konstytucji RP. Kto sprawuje władzę w Polsce? Partie?

Z dalszej wypowiedzi wnoszę, że nawołujesz do puczu.

Po pierwsze jest to poważne przestępstwo po drugie niesławna ustawa 1440 o bratniej pomocy z późniejszymi poprawkami PiS-u i Dudy. Marzy Ci się zrobienie z Polaków tego, co zrobiono z Ukraińcami? Marzy Ci się by nas krowopasy spacyfikowały? Bo jak inaczej mam rozumieć Twoje dalsze wynurzenia?

Portret użytkownika dominikq

ludzie to pasozyty a nie rzad

ludzie to pasozyty a nie rzad bo skad biora telewizory laptopy telefony samochody i takie tam banda niewdziecznych nierobow od tego jest wladza jaka bierzy tych pasozytow ludzkich za morde i takie tam wladze w polsce jak i calej uni i tak dalej sprawuje watykan, nie chce mi sie pisac tradycyjnie izrael izolowac niemiecka gospodarke zrownacz ziemia polak to debil pasozyt calej tej warszawskiej polityki i takie tam, mozna jeszcze dopisac iz dla polakow planowany jest rozbior kolejny ziem dolnego slaska przez swiete przymierze - patrzec mapy ze sredniowiecza,

Portret użytkownika Endymion

"Dlaczego nie wspiera się

"Dlaczego nie wspiera się pluralizmu? Przecież to podstawa demokracji!", jakiej demokracji???

Obecnie panuje dymokracja, gdzie jest dualizm: Republikanie vs Demokraci, PiS vs PO; to wszystko dwie strony tej samej fałszywej monety zwanej dla niepoznaki demokracją.

Wszelakie ruchy oddolne są zakazane, czyli zamilczane przez media. Gdyby powstał sondaż, że dany Ruch ma obecnie 30% poparcia i rośnie w siłę, jest realną alternatywą do obalenia władzy postokrągostołowej, a media by dmuchały w ten balonik, to by ludzie zagłosowali na nich i by wygrali w cuglach. Obecnie większość wyborców będzie głosować przeciw Kaczyńskiemu na Tuska i odwrotnie. Jedni i drudzy nie kochają swoich liderów, ale nienawidzą kontrliderów. 

Polska jest zadłużónym bankrutem. Moim zdaniem PiS musi wypić to piwo które naważyło, ludzie ockną się i powywieszają ich w końcu. Gdy dojdzie PO do władzy, to winę, słusznie, będą zrzucali na poprzedników i nie będą mieli skrupułów do dzikiej prywatyzacji, balcerowiczowskiej, tego co zostało: lasy, KGHM, Orlen itd. Będą niczym syndyk upadłościowy Polski. 

Różnica między tymi partiami jest taka:

PiS dąży do wojny

PO dąży do zalewu Polski nielegalnymi imigrantai z Afryki.

Niestety mam przeczucie, że nie ważne, która z tych partii będzie u władzy, to dosięgnie nas i wojna i czarni "inżynierowie".

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika LordOfTheBots

Ludzie ockną się, gdy będą

Ludzie ockną się, gdy będą wysyłani na rzeź albo na ich głowy będą spadać bomby. Ustawy już podpisane a inne czekają na uruchomienie. Kto z tych mondrali śledzi portal sejmu? Nikt.

Zacznie się krótko po wyborach bo kto ich powstrzyma? Mają już zagwarantowane lokum zdala od granic Polski w ciepłych krajach. Mateuszek w ciągu ostatnich 2 lat wszystkich ziomali zatrudnił w KPRM. Sprawdź jak "napuchło" to coś. A dlaczego? Bo Kancelaria Prezesa Rady Ministrów czyli Pinokia jest ewakuowana w pierwszej kolejności.

No cóż. Ludzie wybierają. Jeśli DiP nie wprowadzi swoich przedstawicieli do Sejmu, a pewnie nie wprowadzi bo ma problem ze zbieraniem podpisów to wielu nie doczeka kolejnych wakacji.

Śmiać się? Płakać? Szkoda, że rykoszetem dostaną ci świadomi, których jest za mało by coś zmienić.

Portret użytkownika Medium

Każdy sympatyk DiP może

Każdy sympatyk DiP może zbierać podpisy jeszcze dziś: https://kwwrdip.pl/

15 października br. przy urnach wyborczych odbędzie się mecz Polska : Niemcy - jak pisze Gazeta Warszawska.

Ogólnie na świecie w związku z wyborami w USA jest inny mecz, na śmierć, pomiędzy globalistami (Biden) a narodowcami (Trump), które mają rozstrzygnąć losy świata.

Skomentuj