Google Maps pomoże niepełnosprawnym

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Teraz można zrobić dobry uczynek bez specjalnego wysiłku! Wkrótce każdy będzie mógł dodać informacje do Google Maps o obiektach związanych z dostępem dla osób niepełnosprawnych – informuje Telia Digitark.

 

W ramach Local Guides, użytkownicy będą mogli dodawać zdjęcia i inne informacje na temat restauracji, atrakcji, a także innych obiektów z myślą o osobach niepełnosprawnych. Dane o każdym miejscu mogą być uzupełniane. Ludzie wybierający się do miasta będą wiedzieć jakie konkretnie usługi są oferowane dla inwalidów, czy są specjalne miejsca parkingowe, toalety, windy itp.

 

Na tej podstawie rozbudowywany będzie opis przedmiotu w sekcji dostępności dla osób niepełnosprawnych. Informacja będzie przydatna dla ludzi, poruszających się na wózkach oraz osób, które mają problemy ze słuchem lub z widzeniem.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj