Google, Facebook i Netflix wprowadzają nakaz szczepień swoich pracowników

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Największe koncerny technologiczne w związku z ekspansją wariantu delta koronawirusa, zamierzają już wkrótce wprowadzić obowiązek szczepień u swoich pracowników. Jeśli tak wielkie firmy to zrobią, to reszta może pójść ich śladem.

Zarówno Google, jak i Facebook wszystkim swoim pracownikom biurowym zaoferują propozycję nie do odrzucenia: albo się szczepisz, albo szukasz nowej pracy.

Podobną strategię wcieli w życie także Netflix, którego pracownicy w większości rozsiani są po planach filmowych i serialowych całego świata.

Nadal nie wiadomo jakie kroki poczynią Apple, Microsoft i Amazon, gdyż szefostwo tych film jeszcze jednoznacznie się nie zadeklarowało.

Sytuacja ta rodzi niebezpieczeństwo, bowiem jeśli tak duże koncerny idą w kierunku nakazu szczepień, to mniejsze firmy także mogą zacząć powielać ten schemat.

Oficjalnie mówi się, że będą brane pod uwagę kwestie wiekowe, medyczne i religijne. Jeśli ktoś ma przeciwwskazania z tym związane, według zapowiedzi, będzie mógł uzgodnić kwestię indywidualnie ze swoim przełożonym.

Jednak firmy te zatrudniają tysiące ludzi i na pewno spora część z nich nie ma ochoty przyjąć szczepionki na COVID-19, a prawdopodobnie będzie musiała, jeśli będzie chciała pozostać w pracy. Nie każdy bowiem znajdzie argument za tym, żeby uchronić się przed szprycowaniem.

Globalny koronareżim jest więc w coraz większym natarciu.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Najlepsze są te bezosobowe

Najlepsze są te bezosobowe formy  "Ktoś tam, TE cosie TE one wprowadzają" Czyli kto ? Stróż nocny z Gogle i Netflix ? Wszystkie decyzje powinny być NORMALNIE powszechnie i nieodwołalnie OSOBIŚCIE CZYTELNE NAZWISKO w NAZWISKO a nie ktoś tam coś tam. Potem jak już się podpisałeś a źle wyszło, to pod ścianę idziesz DZIADU a nie coś tam ktoś tam ! ZASADA ODPOWIEDZIALNOŚCI OSOBISTEJ i tyle.

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Portret użytkownika keri

U nas niech wyszczepią

U nas niech wyszczepią wszystkich na stanowiskach politycznych, zwłaszcza POsłów -tych kowidiotowych skurwieli.

Przed każdym wstrzyknięciem w POlityków powinno być publiczne sprawdzanie, czy igla się nie chowa i test, czy to nie jest sól fizjologiczna.

Jak nie chcą się szczepić, a wciskają guziki za rozporządzeniami kowidowymi i je propagują, to powinni stracić zajmowane stanowiska jako dwulicowe świnie.

 

Szacuje się że  co drugi człowiek na ziemi zachoruje na raka a ty ciągle wierzysz w naukę i postęp cywilizacyjny?

 

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Raczej to drugie ich czeka.

Raczej to drugie ich czeka. Zobacz jak szybko przesiało się nam społeczeństwo na jawnych sqrwysynów i totalnych idiotów. Jest też 3-cia formacja, obudzeni. Ciekawi mnie jaki to już procent? Albo kiedy zostanie osiągnięta masa krytyczna?

Portret użytkownika axell69

Największy koncern  jeszcze

Największy koncern  jeszcze nie przeszedł nawet do  fazy testowania  na sobie jednak już dopuścił swoje owieczki  - udało  się z wodą  święconą  - to uda się z   każdym płynem . Mc Mazony      jeszcze długo a może i  wcale nie dościgną  KK  i jego  obrzydliwej  potęgi. 

Strony

Skomentuj