Godziny dla seniorów zostaną zlikwidowane. Rząd otwiera galerie sztuki i handlowe

Kategorie: 

Źródło: KPRM

Lockdown trwa w Polsce na róznym poziomie dolegliwości już od listopada. Prawie wszyscy już mają świadomość, że ilość rzekomych zakażeń koronawirusem nie ma przełożenia na to jak bardzo dolegliwe są nielegalne restrykcje nakładane na społeczeństwo rozporządzeniami wykraczającymi poza definicję ustawową. Widząc narastającą frustrację społeczną rządzący postanowili "poluzować" trochę obostrzenia.

Zaczął się ogólnopolski bunt przedsiębiorców, którzy postanowili wykazać się nieposłusznością obywatelską ze względu na metodyczne niszczenie biznesów przez rząd, dokonywane pod pretekstem walki z koronawirusem. Powstała wielka akcja #otwieraMy. Zbuntowali się już górale, otwierają się kolejne restauracje, a od 1 lutego otwiera się branża fitness. Rządzący widząc wzbierającą falę oburzenia wśród ludzi, musiał wykonać jakieś gesty wskazujące, że odpuszczają z terrorem.

 

Dzisiaj poinformowano, że od 1 lutego władza pozwoli nam iść do muzeum, do galerii sztuki. Jak wiadomo tego Polakom brakuje najbardziej. Przy okazji obiweszczono też otwarcie innych galerii - handlowych. Polacy będą mogli ruszyć na zakupy. Nie wiadomo tylko dlaczego nadal nielegalnie zamknięte są restauracje, puby, siłownie, sauny, baseny czy szkoły. Propozycja rządzących jest zatem dalece niesatysfakcjonująca.

 

Od 1 lutego zlikwidowane zostaną też tak zwane "Godziny dla Seniorów". Ten modelowy idiotyzm, wzorowany chyba na PRLowskiej prohibicji alkoholowej, skutecznie utrudniał życie zwykłym ludziom i powodował, że sklepy i urzędy pustoszały między 10:00 a 12:00. Rezygnacja z tej głupoty to symboliczne "wyprowadzenie kozy" z mieszkania, które powoduje radość, że już z nami nie mieszka. Całe szczęście, że na jakiś czas żegnamy ten nonsens.

 

Ludzie chcieli otwarcia siłowni, restauracji, hoteli, ale będą mogli iść do muzeum, galerii sztuki albo handlowej. Istnieje jednak ryzyko, że jeśli pozwolimy tym niszczycielom z rządu na wszystko co robią, to jeszcze trochę i cała Polska to będzie wyglądała jak jedno wielkie muzeum. 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika pikar

jak można wierzyć w wirusa

jak można wierzyć w wirusa jak choruje 1% populacji a umiera jeszcze mniej (po roku sumowania robi się dużo ) . Pozwolić chorobie rozwinąć się na ponad 50% populacji by zobaczyć efekty działania danej choroby ale i wtedy byłoby zle bo by ci co teraz nie wierzą by gadali że nikt z tym nic nie robił a więc to jest błędne koło . Przydałby się wirus który by zabijał 90% i przenosił się przez dotyk i po przez drogę kropelkową i nie bacząc na strefy klimatyczne natura wobec człowieka powinna przeprowadzić selekcję naturalną Człowiek jest największym szkodnikiem tej planety

Portret użytkownika pangolin

może gdyby udało się

może gdyby udało się przetransformować gospodarkę światową na bardziej zrównoważoną i rezyliętną no i oczywiście inkluzywną to może udało by się nam wyjść z tej opresji niewątpliwej. no to jak, pomożecie?

Portret użytkownika dąb-rozwadowski

jak dla mnie to niech wezmą

jak dla mnie to niech wezmą wszystkie i walą w siebie rano, w południe i na kolację. dziś w markecie przygladałem się ludziom jak noszą maski i może jedna osoba miała ją założoną prawidłowo reszta dla sztuki. ludzi którzy wierzą że ten kowid ich pogryzie chyba coraz mniej.

człowiek ma niby wolną wolę, ale niech tylko dupa zechce srać a w związku z tym lepiej być tak mądrym że aż głupim czy tak głupim że aż mądrym ?

Strony

Skomentuj