Na głowy mieszkańców Idaho spadło dwa tysiące martwych gęsi

Kategorie: 

Źródło: kadr z materiału CNN

W stanie Idaho doszło do dziwnego zjawiska. Dosłownie na głowy mieszkańców spadło dwa tysiące martwych gęsi. Specjaliści twierdzą, że jest to spowodowane epidemią ptasiej grypy, która wciąż występuje w części Stanów Zjednoczonych.

 

Eksperci uspokajają, że dla ludzi, choroba ta nie stwarza wielkiego niebezpieczeństwa, ale rozkładające się truchła ptaków mogą stworzyć zagrożenie jeśli nie zostaną uprzątnięte. Pojawiły się już informacje, że na padlinie próbują się pożywiać miejscowe orły.

Źródło: kadr z materiału CNN

Ornitolodzy twierdzą, że problematyczne stado gęsi było w trakcie corocznej migracji do północnych wybrzeży Alaski. Dziesiątki myśliwych, ekologów i wolontariuszy zbiera obecnie zwłoki padłych ptaków celem ich kremacji, co ma spowodować ograniczenie wpływu patogenów na miejscowe środowisko naturalne.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika lamson

Taaa. spadły nagle z nieba

Taaa. spadły nagle z nieba tysiące gęsi, nagle wszystkie chore na grypę po prostu w powietrzu padły trupem, gdy się dowiedziały, że to ptasia grypa. To  mówią specjaliści. Prędzej to będzie zaburzeni epola magnetycznego lub jakaś elektromagnetyczna fala. Ską doni biorą tych naukowców? Z pańśtw 3 świata?

Portret użytkownika Obywatelka

hej, czy ktoś tu słyszał o

hej, czy ktoś tu słyszał o geoinżynierii??? w stanach (ale niestety takze i u nas) szaleja, tworzac sztuczne chmury, powodujac bardziej ulewne deszcze, tworzac mgly i sprawiajac, by zniknely. ponadto eksperymentuja z tworzeniem sztucznej powloki, ktora mialaby nas ochronic przed globalnym ociepleniem. a do tego wszystkiego potrzeba rozpryskiwac aerozole w powietrzu!!! szkoda, ze nie chca zrobic sekcji zwlok tym ptakom, by rzeczywiscie zbadac, co  je zabilo. tak najlatwiej, poddac kremacji. przynajmniej nikt jak zwykle sie nie dowie, ze nad naszymi glowami puszczaja nam syf!!!

Portret użytkownika N1KT

Trzeba zrobić tak: zabrać

Trzeba zrobić tak: zabrać wykrojone płuca do labolatorium gdzie można zbadać dobrym gamma spektrometrem zawartość tego co zostalo w płucach (krew też można)... Według mnie to za dużo Fukushimskich radionukloidów wprowadziły w swój krwiobieg podczas tego długiego lotu, serce tego nie wytrzyma podczas tego ich największego wysiłku...

Portret użytkownika Arcanum

Zrobiliby autopsję i

Zrobiliby autopsję i sprawdzili czy wleciały w jakiś syf czy może mózgi im się ugotowały od mikrofal. Bo admin tym artykułem nie chce chyba powiedzieć, że 2000 gęsi umarło w locie w tej samej chwili z powodu jakiejś choroby? Chyba nie muszę pisać jak to niewiarygodna bzdura, a tak można wywnioskować z artykułu.

Strony

Skomentuj