Globalny popyt na paliwa kopalne rośnie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Światowe ceny ropy wzrosły do ​​90 dolarów za baryłkę, co może skłonić inwestorów do inwestowania większej ilości pieniędzy w długoterminowe projekty związane z paliwami kopalnymi, niwecząc nadzieje globalistów na ograniczenie emisji dwutlenku węgla zgodnie z narzuconymi odgórnie celami klimatycznymi i marnując miliardy wydane na inwestycje w redukcję CO2.

Według raportu finansowego think tanku Carbon Tracker, niedawny wzrost cen może oznaczać, że więcej potencjalnych projektów wygląda na opłacalne inwestycje w krótkim okresie. Jednak analiza sugeruje, że popyt na paliwa kopalne może zacząć spadać do czasu uruchomienia tych projektów, tworząc „scenariusz koszmaru” dla inwestorów i działaczy na rzecz klimatu.

 

Popyt na ropę i gaz gwałtownie wzrósł, gdy światowa gospodarka podnosi się po kryzysie gospodarczym spowodowanym pandemią COVID-19 z 2020 r., która doprowadziła do światowych niedoborów dostaw gazu i gwałtownych cen na rynku energii.

Międzynarodowa cena ropy wzrosła z najniższych poziomów około 20 USD/bbl w kwietniu 2020 r. do najwyższych od siedmiu lat 90 USD/bbl w środę i do końca roku może osiągnąć 100 USD. Tymczasem ceny gazu osiągnęły historyczne maksima na rynkach europejskich i azjatyckich, podsycając kryzys energetyczny.

 

Jednak zdaniem ekspertów jest mało prawdopodobne, aby wzrost ten utrzymał się przez cały czas długoterminowej inwestycji w paliwa kopalne. Specjaliści z Carbon Tracker sądzą tak z powodu zobowiązań klimatycznych rządu, w połączeniu z szybkim przejściem na pojazdy elektryczne i odnawialne źródła energii, co ma rzekomo doprowadzić do gwałtownego spadku popytu na ropę do 2040 roku.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ARTUR

Przecież to koncerny

Przecież to koncerny energetyczne prowadzą nagonkę i finansują teorię " ocieplenia " aby sprzedając ludziom byle co za ogromne pieniądze jeszcze bardziej ich zniewolić . Wskazuje na to nawet wywiad naszego szefa Orlenu który przyznał że ze sprzedaży paliw firma byłaby nie do utrzymania .

Portret użytkownika kolo21

3 razy musiałem odświeżyć

3 razy musiałem odświeżyć strone aby wpisać komentarz! Dlatego jak coś pisze to pod innymi komentującymi. A co do artykułu to zobaczcie ile nam samochodów w Polsce przybyło! Masa dosłownie, ludzie mają po 3,4 samochody przed domem stać. I to lepsze autka nie ulepy! Nie mają już miejsca w garażach i na podjazdach to zapychają ulice i chodniki. Ja tylko czekam aż PIS dobierze sie do nich. Tak samo paliwo znowu zdrożało 98 na 6.18. I gwarantuję że dojdzie do 6.50gr. A na wiosne 7 zł jak nic będzie kosztowało. Do czerwca dojdzie do 8zł i polaczki nadal cicho na dupach będą siedzieć. Mamy przesrane bo to naród tchórzliwy jak mało który.

kolo21

Portret użytkownika Set

Mylisz się kolego. To był

Mylisz się kolego. To był bardzo odważny naród, ale ile można walczyć z wiatrakami? Są już wypaleni, zmęczeni i mają już dosyć wojowania o nic. Przekuli miecze na uwielbienie do pracy jak Chinczycy, to już coś innego co było dawniej.

To jest wszystko przez to, że brak tym ludziom prawdziwego człowieka, który by jeździł od miasta do miasta i krzyczał, porywał mową. Ale sprawiedliwego.

Tylko, że wtedy tacy jak Arnold Rotshchild powiedzą tutaj, że to człowiek CIA i o co mu ,,tak na prawdę chodzi i jaki ma interes", bo przecież ludzie siedzą na dupach i to nienormalne, by się ktokolwiek wychylił i dał sprzeciw.

Portret użytkownika BRAT BOGA

To jeszcze nic z

To jeszcze nic z odświerzaniem strony.

Znikająca captcha to jest dopiero numer,

istne czary - mary.

Ale jakoś to siłą woli przemogłem bo sam

jestem Magikiem Smile

Portret użytkownika BRAT BOGA

Stwórca stworzył Prawo Karmy

Stwórca stworzył Prawo Karmy to co ty myślisz że

będzie stał nad kimś cały czas i patrzył co robi?

Stworzył sto miliardów Wszechświatów i ma

ciekawsze rzeczy do roboty.

Dał swojego syna który umarł za wszystkie nasze

grzechy : przeszłe, terażniejsze i przyszłe.

WSZYSTKIE!!!

Reszta zależy od nas samych Wolna wola i

naszej karmy.Czy ją poprawiamy czy pogarszamy.

Patrzy cały czas widzi wszystko i jest wszędzie (bozon Higgsa)

Spokojnie Stwórca wie co robi trzeba mu tylko zaufać i

będzie dobrze.

Skomentuj