Globalne zaciemnienie za pomocą smug kondensacyjnych zagraża naszemu klimatowi

Kategorie: 

Smugi nad USA

Kilka dni temu wspominaliśmy o badaniu, które wskazywało, że rośnie ilość docierającego do Ziemi promieniowania słonecznego. Zwrócono w nim uwagę na to, że są obszary naszej planety, w których następuje rozjaśnianie i takie, w których wręcz przeciwnie Słońca jest mniej niż wcześniej. Pojawia się coraz więcej opinii wskazujących na to, że mogą za to odpowiadać rozpylane w atmosferze aerozole dające podstawę długo utrzymujących się chmur.

 

Jak wiadomo zanieczyszczenie powietrza może znacznie zmniejszyć ilość światła słonecznego docierającego do Ziemi. Taki efekt wywołała na przykład erupcja wulkanu Pinatubo na początku lat dziewięćdziesiątych. Klimatolodzy odkryli, że następuje zjawisko globalnego zaciemnienia niektórych obszarów poprzez emisje aerozoli pozostających w atmosferze po przelotach odrzutowców oraz na trasach statków oceanicznych.

 

Uczeni sugerują, że może to być bardzo niebezpieczne dla naszego klimatu. Efektem zasiewania chmur może być występowanie suszy w niektórych częściach świata, co może prowadzić do głodu i śmierci tysięcy ludzi. Klimatolog James Hansen uważa, że "globalne zaciemnienie" wywoływane przez człowieka jest faktem i planeta jest przez to wychładzana mniej więcej o 1 stopień Celsjusza. Ilość zanieczyszczeń bynajmniej się nie zmniejsza, więc należy oczekiwać, że proces ten nie ulegnie wyhamowaniu, lecz raczej eskalacji. W rezultacie klimat może dojść do swoistego "punktu bez powrotu”, co zapoczątkuje globalne zmiany.

 

Bez względu na to czy ktoś wierzy w teorię o smugach chemicznych ( chemtrails), czy też nie, nie można nie dostrzegać równych wzorów smug na niebie układających się w szachownice. To może być przypadek, że trasy samolotów układają się w takie wzory geometryczne, ale nawet, jeśli tak to nie można tego ignorować, że ktoś swoim działaniem odcina duże obszary globu od działania Słońca.

 

Aerozole tworzą zasłonę porównywalną do tej, jaka utrzymywałaby się po wybuchu dużego wulkanu. Ich wpływ na globalną temperaturę jest ewidentny, a fakt, że się o tym nie dyskutuje publicznie można uznać za podejrzane. Jeśli uznamy, że to nie przypadek tylko tajna geoinżynieria realizowana za pomocą samolotów poprzez odpowiedni skład paliwa, to należy zapytać, czy przykrywanie nieba chmurami ma nas przed czymś chronić, czy wręcz przeciwnie?

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika MOBIS1

Robiłem ją zwykłym aparatem z

Robiłem ją zwykłym aparatem z zoomem, więc nie wklejam niczego z neta. Mówiełem o tej fotce co podesłałeś wcześniej i rzeczywiście podobna jest do tej z neta . Ten samolot ciągnie za sobą taką smugę co utrzymuje się na niebie i nie znika nawet po paru godz. Czy wierzysz czy nie już Twoja sprawa. Pozdr.

Portret użytkownika Kostek

Ale dowód przedstawiłeś..

Ale dowód przedstawiłeś.. zdjęcia satelitarne chmur i to w dodatku nie swojego autorstwa tylko "wyszukane na necie". Jaki to dowód ? Nawet nie widać żadnego samolotu. Jak zwykle, pokazałeś na co stać zwolenników, sama manipulacja i brak samodzielnego zbierania dowodów. Żałosne.
 
Powtórzę kolejny raz, zrób zdjęcie w HQ samolotu który cie opryskał, ok ?

Portret użytkownika Kostek

Ha właśnie, to kolejna próba

Ha właśnie, to kolejna próba manipulacji, gdyż skoro samolotu nie widać to skąd autor wie że to po przelotach ?
 
Powiem ci tak, autor nic nie wie na temat atmosfery i zjawisk zachodzących w niej. Tworzenie się frontów, ścieranie się mas powietrza, przepływ prądów strumieniowych.

Portret użytkownika Princesa

HaHaha ale wy gupki

HaHaha ale wy gupki jesteście. Mój men jest pilotem i pszyjechał dzisiaj do mnie swoim BMW i powiedział mi ze wszystkie samoloty mają transdekodery żeby je na radarach było widać i wszystkie można w internecie oglondać i nie ma żadnych tajnych lotów. A jak kturyś zapomni tego transdekodera to musi zawrucić na lotnisko i go zabrać. Nawet mi zdjęcie takiego dźeta co zawrucił dał. Zadzwonili do niego na koma że zapomniał i zawrócił z pasarzerami.

No i co fantaści?

Portret użytkownika Kostek

ŁOŁ FUCK !!! -

ŁOŁ FUCK !!! - "transdekodery", albo "zapomniał zabrać transdekodera to musi zawrócić" - tekst roku..... jak twój men tak ci powiedział, to lepiej żeby nie zasiadał za sterami nawet w symulatorze lotu. Nie dziwie się także że ludzie dają się nabrać na tą całą paranoję o chemtrails, bo skoro nawet ortografia jest nie do opanowania to jak można opanować fizykę czy meteorologię.

Portret użytkownika SurvivorMan

Jak Twój men zna się na

Jak Twój men zna się na pilotowaniu tak jak Ty na ortografii, to lepiej żeby nie siadał za sterami niczego bardziej skomplikowanego od roweru, bo zrobi krzywdę sobie i innym! Po drugie... Jakby o tajnych lotach wszyscy wiedzieli, to na czym miałaby polegać ich "TAJNOŚĆ"?

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj