Globalne ocieplenie zmienia stan wiecznej zmarzliny

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Wzrost średniej temperatury powietrza w Rosji przekracza tempo globalnego ocieplenia o ponad 2,5 razy, można ocenić na podstawie rosyjskiego centrum monitorowania i prognozowania sytuacji awaryjnych EMERCOM.


 

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele Rosyjskiej Akademii Nauk, Ministerstwa Energii Rostekkhnadzo, VNII GOCHS EMERCOM i wiele innych. Od połowy 1970 roku, średnia temperatura powietrza na powierzchni Rosji rośnie w tempie średnio o 0,43 °C na dekadę. Ponadto, w odniesieniu do terytoriów arktycznych, tempo wzrostu średniej temperatury osiąga 0,9 °C na dekadę. Naukowcy klimatolodzy przewidują dalszy wzrost średniej temperatury, pod koniec XXI wieku może to być dla północnych regionów Rosji nawet 4-5 °C.

Szef rosyjskiego centrum monitorowania i prognozowania sytuacji awaryjnych EMERCOM, Konstantin Moskin, zauważył, że znaczące ocieplenie klimatu zmienia stan wiecznej zmarzliny, która zajmuje około 25 procent powierzchni wszystkich gruntów i 63% terytorium Rosji.

Dodał również, że według prognoz, obszar wiecznej zmarzliny w Rosji może skurczyć się do połowy XXI wieku do 20-25%, a pod koniec XXI wieku 31-56%, co zwiększy istniejące ryzyko utraty stabilności budowli, obiektów infrastruktury transportu i rurociągów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet


Komentarze

Portret użytkownika gr

Rosyjska akademia nauk tak

Rosyjska akademia nauk tak jak i polski PAN to od 89r buda dla agentów Ameryki.  Tam same śiwki upodobnione do tych z USA i z nimi współpracujące  co nie dziwi ze znalazło się na earch-chronicles.com  Zobaczcie tylko pysk tych "naukowcow" a przyjdą wam na myśli  filmy z USA i tamtejsi aktorzy. W KAŻDYM BĄDŹ RAZIE...Z NAUKĄ MA ROBOTA TYCH LUDZI NIEWIELE WSPÓLNEGO  ...TO JEST akademia agent USA w Rosji jak i w polskim pan "PolskaAkademiaNauk"  wypadałoby zrobić tam porządek. .. bo od 89r jeszcze nikt tego nie robił. .. a taki tam syf  ze głową mała. ..

Skomentuj