Globalne ocieplenie zmieni smak piwa

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Amerykańscy naukowcy ostrzegają przed kolejnym nieoczekiwanym skutkiem zmiany klimatu - donosi Fox News. Zdaniem autorów badań z University of North Carolina, w wyniku globalnego ocieplenia zmienią się warunki uprawy chmielu, co ostatecznie doprowadzi do zmiany smaku piwa.

 

Eksperci pod kierownictwem Colleen Doherty badają stres u roślin, którego normalny wzrost zależy od wielu czynników. W wyniku globalnego ocieplenia noce się ocieplą, wiosny nadchodzą wcześniej, a susze staną się częstsze. Wszystko to zaburza wewnętrzną „chemię” roślin i ostatecznie wpływa na smak i kondycję roślin.

 

Dla porównania badaczka cytuje w rolnictwie termin „terroir”, określając zależność smaku wina, oliwy, sera, kawy czy herbaty od warunków, w jakich rosną rośliny lub pasą się zwierzęta. Wczesna wiosna daje większe szanse na szkodniki, a cieplejsze noce dezorientują rośliny, powodując skutki podobne do różnic czasowych u ludzi.

 

W rezultacie roślina nie jest w stanie zsynchronizować się ze swoim otoczeniem. Wydajność spada, a smak produktu końcowego pogarsza się. Colleen zauważa, że chociaż klimat Ziemi zmienił się w przeszłości, zmiana temperatury była znacznie wolniejsza i dała gatunkom szansę przystosowania się do nowych warunków.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika euklides

Wczesna wiosna daje większe

Wczesna wiosna daje większe szanse na szkodniki, a cieplejsze noce dezorientują rośliny, powodując skutki podobne do różnic czasowych u ludzi.

Ja mam inną teorię. Wzrost stężenia CO2 spowodował, że na ziemi nie brakuje żywności. To z kolei poskutkowało niekontrolowanym rozmnożeniem się badaczy-idiotów. Gdyby nie synektura powstała z dostatku, to badacz-idiota umarłby jako nieprzydatny i nieprzystosowany. Jednak przy każdej pladze występuje w końcu punkt przesilenia i to właśnie obserwujemy. Badacze-idioci zarżną ekonomię, nie starczy dla nich kasy z podatków, zabraknie żywności i będziemy mieli masowe wymieranie.

Portret użytkownika r.abin

Smak piwa się nie zmieni,

Smak piwa się nie zmieni, gdyż "goryczka" jest od Tauryny z żółci wołowej, a chmielu nie ma -lub jest symbolicznie. Tauryna jest pożądanym dodatkiem - chyba bardziej niż chmiel. Może w USA jest chmielu więcej, ale u nas j.w

Portret użytkownika Kwazar

Globalne ocieplenie być może

Globalne ocieplenie być może zmieni smak piwa ale najpierw trzeba ustalić jaki ten smak wogóle powinien być.Obecnie jest to w większości wypadków jęczmień i trochę chmielu oraz nie raz,mniejsze lub większe ilości żółci zwierzęcej dla barwy i goryczki.Czyli o jakie piwo i jego smak chodzi ? Bo te dzisiejsze jest już i tak chamsko modyfikowane.Może wszystko zmieni się na lepsze ? 

Skomentuj