Globalne ocieplenie wcale nie podlega obecnie zatrzymaniu

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Jeszcze niedawno pewne wydawało się to, że w okresie od 1998 do 2013 roku, tempo zmian klimatycznych na naszej planecie zdecydowanie osłabło. Ostatnio jednak, dwie grupy badaczy wykazały, że w rzeczywistości nie było żadnego okresu "pauzy" globalnego ocieplenia.

 

Według brytyjskich naukowców dowody na spowolnienie globalnego ocieplenia mogą wynikać ze zmiany sposobu pomiaru temperatury za pomocą boi na morzu. Do podobnych wniosków doszli też naukowcy z Uniwersytetu Stanforda w USA.

 

Jak się okazało, w wielu przypadkach, podczas obserwacji klimatu stosowane były metody statystyczne opracowane dla nauk biologicznych, medycyny i innych dziedzin, nie tylko dla geofizyki. Metody te nie biorą pod uwagę tego, że stan klimatu w bieżącym okresie lub nawet w każdym dniu, w znacznym stopniu wpływa na klimat, który wydarzy się jutro lub w następnym sezonie.

 

Po poprawieniu wszystkich błędów statystycznych, brytyjscy i amerykańscy naukowcy doszli do wniosku, że średnia temperatura na Ziemi wcale się nie ustabilizowała, tylko wzrastała w tym samym tempie, co w ciągu ostatnich 90 lat.

Zgodnie z wcześniejszą prognozą brytyjskich meteorologów, lata 2015 i 2016 mogą być najgorętszymi w historii obserwacji. Przyczyni się to również do wzrostu emisji dwutlenku węgla, który est nieuchronny w połączeniu z naturalnymi procesami takimi jak zjawisko El Niño.

 

Oczywiście po licznych skandalach z badaniami naukowymi preparowanymi dla ONZ-owskiego Panelu do spraw Zmian Klimatu - IPCC, mało kto wierzy w kolejne rewelacje skompromitowanych naukowców. Jednak w tym konkretnym temacie mogą mieć rację, ponieważ emisje metanu z Arktyki są tak znaczące, że zmieniają nagle klimat na Ziemi.

 

Metan jednak ma to do siebie, że jakkolwiek jego wpływ na klimat jest znaczący, to zdolność do ocieplania klimatu w długim okresie czasu jest niewielka. Możliwe jest też to, że po okresie topnienia wiecznej zmarzliny, elementem naturalnego procesu jest ochłodzenie, które biorąc pod uwagę mizerną aktywność słoneczną jest jak najbardziej prawdopodobne nawet w perspektywie najbliższych 10 lat.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika geralt

Klimat się zmieniał, zmienia

Klimat się zmieniał, zmienia się i zmieniać się będzie. A człowiek, jak to człowiek na wszystkim robi interesy. A jak mu idzie, to znaczy, że ma klientów. Od sprzedawcy na targu po sprzedawcę emisji CO2.
Wracając do tematu, człowiek może badać i obserwować klimat, a jedyne co powinien z tego mieć to wiedza pozwalająca na przygotowanie się. Powstrzymywanie zmian klimatycznych jest jednym z najdebilniejszych haseł naszych czasów. Nie wiem co napisać o wierzących w taką propagandę.

Portret użytkownika pib

globalne ocieplenie, czyli

globalne ocieplenie, czyli odwracanie uwagi od odbywającego się pomału przebiegunowaniu ziemii a jeżeli podejść do tego od strony religi co się dzieje na świecie z klimatem to na ewidentne początki zapowiedzianej apokalipsy z pisma świętego

Portret użytkownika taj

Aha, a najwięcej do

Aha, a najwięcej do powiedzenia w sprawie fizyki klimatu mają jak zawsze ludzie, którzy pojęcia o fizyce nie mają, a już tym bardziej o fizyce klimatu. Taka polska tradycja, wszyscy się znają na futbolu, medycynie, termodynamice układów nieizolowanych, a do tego każdy jest mega ruchaczem i stuka codziennie inną laskę...

Portret użytkownika taj

Autor "admin" ma nieprzyjemną

Autor "admin" ma nieprzyjemną manierę generalizowania poglądów w swoich artykułach. Do tego zaczynanie co drugiego zdania od "możliwe", "prawdopodobnie" to nie artykuł tylko spekulacje. Zmiany klimatu zachodzą, czy się to Wam podoba czy nie, a zamulanie o jakimś globalnym ochłodzeniu zakrawa na chorobę umysłową...

Portret użytkownika xx

Czyli co, wyniki pomiarów nie

Czyli co, wyniki pomiarów nie pasowały, to przemnożyli przez współczynnik Kowalskiego i wyszło to co miało wyjść.
Taka drobna manipulacja.

A swoją drogą "Globalne ocieplenie wcale nie podlega obecnie zatrzymaniu", ponieważ .... nigdy go nie było, a skoro go nie było, to nie mogło się zatrzymać.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj