Globalne ocieplenie spowoduje, że kraje Zatoki Perskiej przestaną nadawać się do życia

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Jak wynika z badań które przeprowadzili uczeni z MIT i Loyola Marymount University, państwa położone nad Zatoką Perską już dziś muszą przygotować się do przyszłych ekstremalnych temperatur - jeśli emisja CO2 będzie wciąż na takim samym poziomie. W przeciwnym wypadku Katar, Bahrajn, ZEA, Arabia Saudyjska, Kuwejt i Iran przestaną nadawać się do życia.

 

Wyniki badań, które pojawiły się na łamach czasopisma Nature Climate Change wskazują, że do końca obecnego wieku temperatura nad Zatoką Perską będzie sięgać nawet 77 stopni Celsjusza i będzie utrzymywać się przez co najmniej 6 godzin, co w połączeniu z wilgotnością będzie wręcz zabójcze. Jeden z autorów symulacji Elfatih Eltahir porównał przyszłe warunki, jakie mogą wystąpić w tym regionie, z efektem sauny.

 

Przewiduje się, że fale upałów będą nieznośne zarówno dla osób starszych i schorowanych, jak i tych zdrowych, które pracują na zewnątrz. Ludzki organizm nie będzie w stanie normalnie funkcjonować w takich warunkach i zwiększy to ryzyko udaru lub zgonu.

 

Sytuacja będzie o wiele lepsza w specjalnych, klimatyzowanych miastach. Wiemy że Zjednoczone Emiraty Arabskie obecnie pracują nad projektem, który pozwoli kontrolować temperaturę i wilgotność powietrza w Dubaju. Jednak jeśli państwa nie zdążą przystosować się do nowych warunków, ludzie będą musieli po prostu opuścić ten region i poszukać innego miejsca do życia.

 

 

Źródło: http://www.huffingtonpost.com/entry/parts-of-persian-gulf-could-be-too-hot-for-humans-by-centurys-end_562e8d32e4b00aa54a4ac233

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Zenek :)

"Imigranci podpalili oborę ze

"Imigranci podpalili oborę ze świniami bo obrażały ich uczucia religijne!!!!! Policjanci z Małej Polskiej ustalili i zatrzymali dwóch muzłumańskich imigrantów w wieku 19 – 23 lat podejrzanych o dokonanie podpalenia zabudowań gospodarczych w Małej Polskiej.

23-latka zatrzymano już w dniu zdarzenia, a młodszego z mężczyzn – dzień później. Podczas przesłuchania przyznali się do podłożenia ognia. Zebrane w sprawie materiały, pozwoliły na przedstawienie im zarzutów dotyczących zniszczenia mienia znacznej wartości, za co grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że sprawa dotyczy pożaru obory w Pręgowie, która stanęła w ogniu we wtorek nad ranem. W akcji ratowniczej uczestniczyło blisko 40 strażaków zawodowych i ochotników. Z płonącego budynku udało się im wyprowadzić konia, trzy krowy, trzy byki, cztery cielaki i świnię. Dziesięć świń spłoneło żywcem.

Oskrażeni przyznali się do zarzuconych im czynów, podczas przesłuchania dodali, że świnie znajdując się w pobliżu ich miejsca zamieszkania, obrażają ich uczucia religijne, sprawę kierowali do burmistrza, gdy ten nie reagował postanowili wziąć sprawę w Swoje ręce.

http://hot-info24.bydgoszcz.pl/spalili-swinie-uczucia-religijne/

Ps….Już się zaczyna….Po takim czymś należy dla przykładu powiesić ze świńskim ogonem w dupie i sznurze umoczonym w świńskiej krwi! Reszta zobaczy i będą wiać! Jakie trzy miesiące do 5 lat? Do pracy właśnie przy świniach pięć lat, będzie ok.!!!!
Dawaj socjal i zdychaj

Kula Lis 65 26.10.2015 11:52:19
"

(http://www.monitor-polski.pl/26-pazdziernika-2015-poczatek-nowej-ery-ludzkosci/comment-page-6/#comment-232916)

Portret użytkownika qba

Konflikt w Syrii wziął się z

Konflikt w Syrii wziął się z powodu międzyinnymi bezrobocia, a bezrobocie z powodu upałów i coraz to mniejszych zasobów wody. Tabuny ludzi uciekające z południa będziemy obserwować coraz to częściej ale co z tego jak i ten sam los spotka Polske i kraje na tej samej szerokości. Najdłużej wytrzymią kraje Skandynawskie ale wszyscy się tam nie pomieszczą.
Żal tylko czytać te spiskowe komentarze o CO2 bo problem jest bardzo poważny.
Jeden z najpoważniejszych w histori ludzkości z którymi to ludzkość zawsze wygrywała ale to co zostało już wypuszczone do atmosfery tego już nie wyłapiemy. Nadzieja w redukcji CO2 i spowolnienia procesu marsjanizowania Ziemi.

Portret użytkownika taj

Dokładnie, w przyszłości

Dokładnie, w przyszłości czeka nas dużo większa fala uchodźców z terenów pustynniejących albo zalewanych przez oceany. Ale oczywiście mądrzy inaczej, bazujący na wiedzy "rosyjskich naukowców" nadale będą twierdzić, że nadciąga epoka lodowcowa.... 
Już niedługo rzeczywistość zweryfikuje wasze bzudry...

Skomentuj