Globalne ocieplenie. Nauka, polityka i pieniądze. Część VI

Kategorie: 

Źródło: Internet

Polityka i Pieniądze. Tematy te będą omówione wspólnie, gdyż tak się składa, że są połączone ze sobą. Jeśli pojawia się korzyść polityczna to ktoś na tym zyskuje finansowo. Z kolei osoby i instytucje, które dysponują pieniędzmi mają wpływ na politykę. Zacznę od przybliżenia głównych postaci i instytucji związanych z globalnym ocieplaniem. 

 

 

       Al Gore. Jedną z najbardziej znanych osób promujących teorię AGW (Antropogenic Global Warming). Al Gore nie ma przygotowania naukowego z fizyki, chemii czy oceanografii. Nie opublikował on też żadnego artykułu naukowego na tematy związane z klimatem. Jego dorobek to trzy książki, dwa filmy i kilka artykułów o charakterze popularno-naukowo-alarmistyczno-propagandowym. Jedyny kontakt z nauką Al Gore miał na studiach gdzie zetknął się ze znanym już wtedy oceanografem i badaczem cykli CORogerem Revellem, który jako pierwszy w latach 60. wysnuł tezę, że COpoprzez efekt cieplarniany może mieć wpływ na klimat ziemi i działalność ludzka może ten proces przyśpieszyć. Spowodowało to wzrost zainteresowania tym tematem i zaowocowało wielką ilością badań i publikacji w następnych latach.

 

Revell dalej prowadził swoje projekty i analizował doniesienia naukowe. Pod koniec lat 80. doszedł do wniosku, że wpływ COna klimat jest nieistotny i że był to przedwczesny alarm. W roku 1988 napisał w tej sprawie dwa listy do kongresu USA i opublikował artykuł, w którym przeprosił za swoje opinie. Kilkakrotnie też w publicznych wystąpieniach przedstawiał nowe konkluzje. Revell obawiał się, że powstający nurt AGW pójdzie w niedobrym kierunku. W roku 2001 Al Gore przegrał wybory prezydenckie i jak sam mówił nie miał planu na przyszłość. Wkrótce przypomniał sobie o profesorze Revellu i jego badaniach. Gore poświęcił się całkowicie propagowaniu teorii AGW nie przejmując się ostatecznymi konkluzjami swojego dawnego mentora. W 2007 r. opublikował książkę i film “Niewygodna Prawda”. Ta publikacja przyniosła mu 50 milionów dolarów zysku, nagrodę Oskara w kategorii filmu dokumentalnego oraz pokojową nagrodę Nobla, którą otrzymał wspólnie z IPCC. Przez następnych kilkanaście lat Al Gore był wszędzie zapraszany, obdarowywany zaszczytami, tytułami i medalami także od rządu polskiego.

 

Za honoraria z wystąpień otrzymał 110-120 milionów dolarów. W tym też czasie Gore uruchomił kanał TV o tematach środowiskowych. Program był nudnie prowadzony i po kilku latach znalazł się blisko bankrutctwa. Nie splajtował jednak lecz został sprzedany firmie Al Jazira, która od lat bezskutecznie próbowała wejść na rynek USA. Sprzedaż przyniosła Gorowi 200 milionów dolarów zysku. Aktywiści AGW szykowali się też do wielkich ekologicznych inwestycji. W Londynie powstał fundusz inwestycyjny “Millenium”, którego jednym z założycieli i zarządców był Al Gore. Fundusz przygotowywał się do obrotów trylionami dolarów do czego jednak nie doszło. Al Gore musiał się obejść rocznym dochodem kilkunastu milionów dolarów. Oprócz tego Gore jest przewodniczącym Zjednoczenia na Rzecz Ochrony Klimatu (Alliance for Climate Protection) oraz dyrektorem Climate Reality Project. Jest on współwłaścicielem funduszu Green Investment Management i członkiem zarządu Instytutu Zasobów Światowych (World Resources Institute). Wszystko to przynosi ogromne dochody. W ciągu kilkunast lat propagowania teorii AGW majątek Al Gora wzrósł z około 200 tysięcy dolarów do około 450 milionów. Al Gore stał się właścicielem dwóch wielkich willi w Pensylwanii i Kalifornii. Jego odcisk węglowy z tych domostw jest większy niż odcisk 20 średnich rodzin w USA. Do tego dochodzą liczne podróże prywatnymi odrzutowcami, limuzynami itp. Jeśli ratować świat to z fasonem.

 

      Rajendra Pachauri. Były przewodnicący IPCC (Intergovernmental Panel on Climate Change) podobnie jak Al Gore nie ma żadnych osiągnięć naukowych. Z wykształcenia jest inżynierem kolejnictwa i mechaniki. Swoją karierę zaczął w zakładach obsługi lokomotyw o napędzie Diesla w Indiach. W latach 70. ukończył wydział ekonomii i energetyki na Uniwersytecie Zachodniej Wirginii. Następnie pełnił różne funkcje w organizacjach rządowych w Indiach i ONZ. Pachauri mówił o sobie, że jego największą zaletą jest umiejętność prowadzenia ciekawej rozmowy na wszelkie tematy ze wszystkimi ludźmi. Był on po prostu aktywistą środowiskowym. W roku 2002 został przewodniczącym IPCC a w roku 2007 odebrał w imieniu tej organizacji Pokojową Nagrodę Nobla. Nagroda była także przyznana Al Gorowi. Pachauri propagował utrzymanie COna poziomie 350 ppm. Był on też członkiem niezliczonych organizacji, banków i funduszy. W Indiach prowadził Instytut Energii i Zasobów (TERI), który przez lata otrzymywał dziesiątki milionów dolarów w donacjach od państw europejskich i prywatnych osób. Rajendra Pachauri stał się właścicielem willii na najdroższej ulicy w Indiach w mieście Bombaj. Niestety kilka lat temu sprawy przybrały dla niego niekorzystny obrót gdyż został zwolniony z pracy w instytucie po aferze, która trafiła do sądu. Pachauri w wieku 78 lat wysłał kilka tysięcy tekstów i maili o charakterze erotycznym do jednej z pracownic (30 lat).

 

    Antonio Gutteres. Obecny przewodniczący ONZ jest z wykształcenia inżynierem. Od lat 70. jest członkiem Portugalskiej Partii Socjalistycznej. Był 3 razy premierem kraju i wieloletnim przewodniczącym swojej partii. Propagował wzrost wydatków na zasiłki i wejście Portugalii w strefę euro, co kilka lat później doprowadziło do załamania finansowego. Organizował muzułmańską emigrację do Europy i USA. Przez kilka lat był przewodniczącym Międzynarodówki Socjalistycznej. Organizacja ta jest spadkobiercą i kontynuatorem sowieckiego Kominternu założonego w latach 20. Komintern przygotowywał aktyw komunistyczny do przyszłych rządów na świecie po zwycięstwie rewolucji co zresztą jest w dalszym ciągu celem tej organizacji. Gutteres przez kilkanaście lat pracował na różnych stanowiskach w ONZ.

 

          Thorbjorn Jagland. Były premier Norwegii i obecny Sekretarz Generalny Rady Europejskiej (Secretary General of the Council of Europe). Od młodości członek Norweskiej Partii Pracy (socjalistycznej). Wieloletni przewodniczący tej partii i wice-przewodniczący Międzynarodówki Socjalistycznej. W latach 70. i 80. Określany przez KGB jako ważne i przyjazne źródło. Posiadał pseudonim “Jurij”. Zablokował wydanie książki obnażającej działania KGB w krajach skandynawskich oraz ignorował doniesienia służb Brytyjskich o aktywnych szpiegach KGB w Skandynawii. Wieloletni członek i przez kilka lat przewodniczący komitetu Pokojowej Nagrody Nobla. Jagland otwarcie popiera stanowisko Rosji w spornych sprawach i zabezpiecza jej interesy w Europie.

 

    Książę Karol. Brytyjski następca tronu wzrastał w atmosferze typowej dla swojej klasy społecznej. Interesował się botaniką, brał udział w polowaniach i doglądał swoich posiadłości. Poślubił księżnę Dianę i założył rodzinę. Wydał nawet książkę o ogrodach pałacowych w centralnej Anglii. Niestety w 2004 r. wprowadzono w królestwie zakaz konnych polowań na lisy i książę był zmuszony do znalezienia nowego hobby. Postanowił zainteresować się globalnym ociepleniem. Temat stał się modny i ponadto włączenie się do nurtu wykazałoby zrozumienie spraw nauki oraz troskę o poddanych. Aby pokazać, że sprawy traktowane są poważnie Książę Karol natychmiast rozkazał wymienić żarówki w swoich pałacach. Staromodne z drucikiem wolframowym zastąpiły nowe energooszczędne, luminescencyjne. A trzeba wiedzieć, że książę posiada trzy pałace, kilka domów i willę pałacową w Londynie. Ba, dorzucił do tego nawet swój przyszły dom-Pałac Buckingham. Było więc tych żarówek wiele i na pewno zaczęto oszczędzać prąd oraz chronić środowisko. BBC przygotowała nawet program na ten temat. Zmiana żarówek nie została niezauważona. Książę Karol zaczął być zapraszany na konferencje klimatyczne i środowiskowe. Jego reputacja rosła i był proszony o otwarcie konferencji IPCC w Kopenhadze a potem w Paryżu. Ostatnio aby wykazać swoje całkowite poparcie dla ograniczenia ilości COnastępca tronu zamówił najnowszy model Jaguara o napędzie elektrycznym. Auto kosztuje 107 tysięcy dolarów i zostało na życzenie odbiorcy pomalowane na jego ulubiony kolor Loire Blue. Jest to jedyne auto Jaguar w tym kolorze. Książę często wypowiadał się o nadchodzących klimatycznych kłopotach i 8 lat temu stwierdził, że pozostało 8 lat aby zapobiec katastrofie. W tym roku łaskawie przedłużył okres krytyczny o dodatkowe 30 lat. Pamiętajmy, iż te wszystkie mądrości płyną od kogoś kto porzucił najbardziej lubianą i najładniejszą księżniczkę świata. Książę Karol-dobry Pan, czekamy aż zostanie królem.

            Christine Lagarde. Wieloletnia członkini Socjalistycznej partii Francji. W 2014 została mianowana dyrektorem Międzynarodowego Funduszu Walutowego (IMF). Zastąpiła na tym miejscu innego francuskiego socjalistę Dominiqua Strauss-Khana, który stracił tę pozycję po aresztowaniu go przez policję w Nowym Jorku za próbę molestowania pokojówki w hotelu. Po zmniejszeniu roli USA w IMF przez Baracka Obamę, Lagarde poparła przyznanie znacznie większej roli Chinom i Rosji. Państwa komunistyczne miały stanąć na czele światowego ruchu globalistycznego i finansowego. Lagarde mówiła nawet o przeniesieniu siedziby IMF z Nowego Jorku do Pekinu i wprowadzeniu światowego rządu oraz waluty. Plany te były zawarte w przemówieniu dla Centrum Globalnego Rozwoju (Center for Global Development), organizacji sponsorowanej przez Georga Sorosa, Billa Gatesa i innych globalistów. IMF przygotował 5–cio punktowy program związany z globalnym ocieplaniem oparty na wprowadzeniu podatku węglowego i różnych inwestycjach klimatycznych. Głownym źródłem pieniędzy miały być Stany Zjednoczone.

            Christiana Figueres. Aktywistka klimatyczna, globalistka pochodząca z rodziny polityków z Kostaryki. Wyznawczyni buddyzmu, który był dla niej “przewodnim światłem” w czasie COP21 w Paryżu. Założycielka Centrum Podtrzymywalnego Rozwoju dla Ameryk. Zasiada w zarządach wielu organizacji klimatycznych. Przewodnicząca Ramowej Konwencji w Sprawie Zmian Klimatu (UNFCCC). Nie posiada dorobku naukowego w dziedzinie klimatu. W swoich wystąpieniach powtarza złowieszcze prognozy na przyszłość. 

            Kristialina Georgiewa. Bułgarskiego pochodzenia ekonomistka, która pełniła różne wysokie funkcje w Brukseli. Od niedawna Dyrektor Zarządzająca Banku Światowego (World Bank). Georgiewa jest całkowicie oddana ideologii AGW i na zjeździe COP24 w Katowicach zapowiedziała, że WB przeznaczy w najbliższych latach 200 bilionów dolarów na inwestycje klimatyczne w rozwijających się krajach.

              Laurence Tubiana. Wieloletnia działaczka klimatyczna we Francji pochodząca z lewicowo nastawionej rodziny. W czasie studiów wstąpiła do Rewolucyjnej Komunistycznej Legii, która w latach 2000. przeobraziła się w Nową Partię Antykapitalistyczną. Prezez Instytutu Podtrzymywalknego Rozwoju (ISD). Globalistka, doradca Chin i Indii w sprawach klimatycznych. Dyrektor Europejskiego Funduszu Klimatycznego (ECF). Brała udział w przygowaniu porozumień w Kyoto, Kopenhadze i Paryżu.

           Pokojowa Nagroda Nobla. Ustalona w 1901 r. przez Parlament Norwegii. Nagroda jest przyznawana corocznie za promowanie przyjaźni i pokóju między narodami. W roku 2007 nagrodę otrzymał Al Gore i Rajendra Pachauri (IPCC). W tamtym czasie przewodniczącym komitetu przyznającego nagrodę był Thorbjorn Jagland. To właśnie dzięki jego zabiegom wyróżnienie dostali działacze klimatyczni. Dla nas Polaków było to szczególnie obraźliwe gdyż w tym samym roku była zgłoszona do nagrody Pani Irena Sendlerowa. Dla komitetu Pokojowej Nagrody Nobla propaganda klimatyczna była jednak ważniejsza niż ocalenie życia 2500 żydowskich dzieci z getta w Warszawie. Pani Sendlerowa w czasie wojny została aresztowana przez Gestapo, torturowana i skazana na rozstrzelanie. Armia Krajowa wykupiła ją od Niemców i przekazała partyzantom poza Warszawą. Po wojnie Pani Irena Sendlerowa była wielokrotnie nękana przez UB i bita. Dopiero po 1956 r. państwo komunistyczne zostawiło ją w spokoju. Bohaterka żyła bardzo skromnie i zmarła w 2008 r. nie doczekawszy się należnego jej uznania. Jagland jeszcze raz popisał się w roku 2009 kiedy to wymusił przyznanie Pokojowej Nagrody Nobla dopiero co wybranemu na prezydenta Barackowi Obamie za jego “przyszłe osiągnięcia”. W ten sposób nagroda Nobla stała się elementem gry politycznej światowych socjalistów.

            Ramowa Konwencja w Sprawie Zmian Klimatu (UNFCCC).Instytucja ONZ powołana do życia w 1992 r. w Rio de Janerio podczas konferencji środowiskowej (Earth Summit). Jej zadaniem jest przygotowywanie i wcielanie w życie porozumień klimatycznych. Ma roczny budżet około 60 milionów dolarów.

            Bank Światowy (WB). Instytucja założona po II–giej Wojnie Światowej. W 2012 Barack Obama mianował na jego prezydenta lewicowca i globalistę–Jima Yong Kima. Pod jego przywództwem WB przeznacza na inwstycje klimatyczne dziesiątki bilionów dolarów. Yong Kim w 100 % popiera teorię AGW.

 

      Międzyrządowy Zespół ds. Zmiany Klimatu (IPCC-Intergovernmental Panel on Climate Change). Orgaznizacja ONZ powołana do życia w 1988 r. poprzez Światową Organizację Meteorologiczną (WMO) i Program Środowiskowy Narodów Zjednoczonych (UNEP). Jego zadaniem jest przygotowanie raportów dla rządów państw członkowskich ONZ, które są podstawą do prowadzania polityki klimatycznej. Do tej pory przygotowano 4 raporty. W październiku 2018 r. IPCC opublikował Specjalny Raport o Ociepleniu o 1,5°C , który był podstawą do prac 24-go Szczytu Klimatycznego w Katowicach (COP24-Conference of Parties 24). Raporty IPCC były wielokrotnie krytykowane przez naukowców za niedbałe wprowadzanie danych, opieranie się na niemiarodajnych żródłach, pochopne wyciąganie wniosków i używanie wadliwych modeli klimatycznych

 

     Unia Europejskia. Organizacja ta prowadzi bardzo aktywne działania finansowe popierające teorię AGW. Komisja Europejska dąży do przeznaczenia 25% swojego rocznego budżetu na programy klimatyczne. Unia Europejska przekazuje dziesiątki bilionów dolarów państwom rozwijającym się poprzez takie instytucje jak:

            • Globalne Przymierze Klimatyczne Plus (GCCA+) 

            • Zewnętrzny Plan Inwestycyjny Unii Europejskiej (EUEIP)

            • Europejski Fundusz Podtrzymywalnego Rozwoju (EUFSD)

            • Fundusz Zielonego Klimatu (GCF)

Celem UE jest przeznaczanie od 2019 r. na fundusze klimatyczne 100 bilionów dolarów rocznie a nie 30-40 bilionów tak jak to było w latach 2013-14. Komisja Europejska jest wspierana przez Europejski Bank Inwestycyjny (EIB), który w roku 2017 przekazał na te cele około 65 bilionów dolarów.

            

    Europejska Towarowa Giełda Energii (EU ETS   European Union Emission Trading System). Powstała na początku lat 2000 i kontroluje 11.000 elektrowni i fabryk we wszystkich 28 państwach członkowskich UE.  Ma ona wpływ na 45% ogólnej produkcji gazów cieplarnianych. Jej celem jest ograniczenie produkcji COo 43% do roku 2030 (od poziomu z roku 2005). W tym celu UE ustanowiła rynek  “jednostek węglowych”  i przyznała je poszczególnym zakładom i państwom. Każda “jednostka węglowa” to równowartość 1 tony emisji CO2. Jednostki mogą być trzymane na zapas, sprzedawane lub wymieniane pomiędzy zakładami. W przypadku emisji COwiększej niż określonej przez UE zakład musi płacić ciężkie kary za “dodatkową” produkcję i emisję CO2. Od początku lat 2000. ETS przyznawał znaczne ilości jednostek po niskiej cenie.  Kryzys ekonomiczny w późniejszych latach utrzymywał niską cenę i spowodował nadmiar jednostek na rynku. W 2017 Komisja Europejska wpromadziła poprawkę w postaci Rezerwy Stabilizacyjnej Rynku (MSR).  MSR ma usunąć z rynku około 390 milionów czyli 24% jednostek emisyjnych aby zmusić zakłady i państwa do ograniczenia produkcji CO2. Dodatkowo co roku ilość nowych jednostek bedzie zmniejszana o kilka procent. Sama zapowiedź tych zmian spowodowała wykupywanie “waluty węglowej” i nagłą zwyżkę cen z kilku dolarów na początku 2018 do 20 dolarów pod koniec roku. W nadchodzących latach cena ma wzrosnąć do 30 i następnie 50 dolarów. Tak więc produkcja prądu staje się coraz droższa. Na tym może skorzystać np. Francja, która produkuje tanią energię w elektrowniach atomowych. Dla Polski będzie to oznaczać duże trudności ekonomiczne. Już obecnie rząd stara się zniwelować zwyżkę hurtowych cen energii elektrycznej poprzez zmniejszenie podatku pobieranego od elektrowni. W ten sposób państwo przenosi wyższe ceny prądu z odbiorców na siebie. Zmniejszenie podatku dla firm jest potrzebne aby obejść ograniczenia w bezpośrednim dotowaniu elektrowni w UE. Państwo polskie będzie się starało ograniczyć emisję CO2. W przyszłości jest planowane powolne przenoszenie się z węgla na gaz ziemny, który spala się bardzo wydajnie produkując o 50% mniej COniż węgiel oraz zakładanie Leśnych Gospodarstw Węglowych. Będą to obszary zalesiane szybkorosnącymi drzewami pochłaniającymi CO2z atmosfery.  

 

            Ilość ludzi popierających teorię globalnego ocieplenia jest ogromna i nie sposób wymienić wszystkich. Można tylko wskazać poszczególne grupy. Tak więc są to naukowcy, którzy świadomie produkują śmieciową naukę aby mieć dostęp do milionowych funduszy i dotacji. Jest to cała armia urzędników ONZ zatrudnionych w różnych komisjach, komitetach, grupach roboczych, grupach stałych i doraźnych, podgrupach, podkomisjach, grupach specjalnych i nadzwyczajnych. W sumie są to dziesiątki tysięcy ludzi. Wspólnota Europejska, która ma rozbudowaną biurokrację także nie żałuje funduszy na sprawy klimatyczne. Każde państwo ma swoich ministrów od spraw energii, środowiska, zielonych technologii, energii odtwarzalnych, wdrażania nowych technologii, zmniejszania negatywnych skutków wdrażania itd. Do tego istnieją organizacje pozarządowe będące ulubionym miejscem dla ludzi młodych, którzy znaleźli tam otwarte drzwi dla siebie. Są to organizacje środowiskowe koncentrujące się na oceanach, lasach, drzewach, górach, gatunkach zwierząt lub okręgach geograficznych. Interesy poszczególnych grup często są zbieżne więc zawiązują stałe lub doraźne asocjacje, zrzeszenia i przymierza. Grupy te są często bardzo krzykliwe i radykalne. Czują się też bezkarnie, gdyż mają ochronę swoich wpływowych protektorów. Świat biznesu nie pozostaje w tyle i przygotował specjalne fundusze inwestycyjne gotowe do finansowania każdego zielonego projektu gdyż są one gwarantowane przez poszczególne kraje i duże organizacje. Banki mają specjalne oddziały do inwestycji “węglowych”.

Do tego wszystkiego dołączają się gwiazdy filmowe z Hollywoodu. Często są to ludzie bardzo bogaci, którzy prowadzą ekstrawagancki a nawet dziwaczny styl bycia. Oczywiście sprawy naukowe są im obce więc powtarzają zasłyszane hasła i slogany. Szukają popularności i uważają, że mają prawo mówić innym jak mają żyć mimo iż sami nie są w stanie prowadzić w normalny sposób swojego życia rodzinnego i osobistego.

Często znajdują tutaj miejsce ludzie, którzy przewidują katastrofy nadmiernej populacji i ekologiczne. Można tu wspomnieć doradcę UN Jeffrego Sachsa, gościa i lektora Międzynarodówki Socjalistycznej. Sachs uważa, że UN musi wdrożyć system kontroli populacji na świecie i zapobiegać ociepleniu. Proponuje redystrybucję pieniędzy i wysokie podatki. Przed konferencją w Kopenhadze Sachs proponował wprowadzenie światowych podatków od tranzakcji finansowych i podatku “węglowego” oraz utworzenie globalnego systemu edukacji i ochrony zdrowia. Sach jest przewodniczącym Instytutu Ziemii (Earth Institute), w którego zarządzie zasiada Rajendra Pachauri i George Soros.  Soros wspiera ten instytut poprzez swój Fundusz Otwartego Społeczeństwa (Open Society Institute). Podobnie do niego myśli Paul Ehrlich, ateista i wyznawca kultu Matki Ziemi. Ehrlich wspólnie z Sachsem opublikował książkę “Bomba Populacyjna”. Innym przykładem jest Niemiecki ateista Hans Joachim Schellnhuber, który zaproponował wprowadzenie “budżetu węglowego” dla każdego człowieka na ziemi. Można tu dodać Naomi Oreskes, która występuje w roli doradcy w różnych środowiskach i znawcy historii klimatu itd, itd. 

                                                   Należy zastanowić się w jaki sposób powstał światowy ruch globalnego ocieplenia. Otóż wielu autorów widzi jego początek w latach 90. kiedy komunista Michaił Gorbaczew założył organizację Międzynarodowy Zielony Krzyż (International Green Cross). Następnie wygłosił przemówienie w Moskwie a później na zgromadzeniu ogólnym Klubu Rzymskiego, który od 1968 r. zajmuje się różnymi problemami w Europie. Na tym spotkaniu Gorbaczew ogłosił utworzenie Grupy Specjalnej do Zmian Klimatu (Climate Change Task Force). Organizacja ta była wzorem organizacyjnym dla przyszłych grup. Ta inicjatywa znalazła podatny grunt w 

1992 r. na spotkaniu ONZ poświęconym ziemi (Earth Summit). Wprowadzono tam pojęcie podtrzymywalnego lub ciągłego rozwoju (Sustainable Development), który przypomina marksistowski model świata. Głoszono konieczność zmian w sposobie życia społeczeństw aby chronić środowisko. Niektórzy autorzy uważają, że ekstremalna ochrona środowiska naturalnego jest narzędziem do wprowadzenia nowego ładu społecznego. Pojawia się tu porównanie dwóch systemów politycznych i ich działania na środowisko. Przedstawia się kapitalizm jako system, który wykorzystuje i wyniszcza środowisko oraz socjalizm jako sposób na jego ochronę i podtrzymywalny rozwój. Oczywiście wszyscy, którzy żyją dłużej niż kilkanaście lat wiedzą, że jest dokładnie odwrotnie ale nie ma to znaczenia bowiem nawet dzisiaj padają hasła, że problemu globalnego ocieplenia nie da się rozwiązać dopóki będzie istniał system kapitalistyczny w obecnej formie. Kapitalizm jest oparty na prywatnej własności. Ludziom po prostu trzeba zabrać pieniądze i przeznaczyć je na nowe cele. Używa się hasła "redystrybucji bogactwa". Zabieranie pieniędzy można przeprowadzić poprzez wprowadzenie nowych podatków, zwiększenie istniejących oraz zwykłe przelanie funduszy ze skarbca państwowego na konta ONZ i innych organizacji. Przeprowadzanie tej rewolucji klimatyczno-ekologicznej przecież kosztuje. Planowane jest zlikwidowanie kopalń i elektrowni węglowych. W tym samym czasie będzie się inwestować w nowe źródła energii jak turbiny wiatrowe czy panele słoneczne. Zaistnieje ogromna preferencja gospodarcza a zwykły obywatel będzie zmuszony ograniczyć zakupy prądu i benzyny gdyż nie będzie go na to stać. Oficjalnie te zmiany społeczne mają przynieść dobrobyt i wzrost liczby miejsc pracy, jednak dotychczasowe doświadczenia np. z Hiszpanii temu zaprzeczają. W kraju tym socjalistyczny rząd zainwestował znaczne sumy w energię odnawialną i doprowadził do zapaści ekonomicznej oraz bezrobocia.

Można zadać pytanie w czyim interesie jest ograniczenie produkcji ropy nafrowej i węgla w Europie i USA? Kto jeszcze oprócz lewicowych organizacji na tym skorzysta? Odpowiedź jest prosta jest to Republika Rosyjska. Obecnie niektóre kraje europejskie są już w 80% uzależnione od rosyjskiego gazu  i do niedawna Rosja była największym producentem ropy naftowej. Ograniczenia i protesty w USA i Europie są na korzyść Rosji. Okazuje się, że Rosja przekazuje miliony dolarów organizacjom pozarządowym i grupom środowiskowym aby ich protesty podtrzymywać. Oczywiście nie odbywa się to bezpośrednio lecz poprzez instytucje pośrednie i banki na Karaibach. Sprawą tą zajął się nawet Senat USA. Stwierdzono, że organizacja z San Francisco, Sea Change otrzymała i rozdała w latach 2007-2015 około 400 milionów dolarów. Odbiorcami pieniędzy były także Climate Action Network, Tids Foundation, Southern Alliance for Clean Energy, Sierra Club i inne. Jest to tylko jeden z przykładów Rosyjskich wpływów na te grupy. Celem tych działań jest zatrzymanie produkcji gazu ziemnego i ropy. Rosja nie chce mieć konkurencji a sama niedawno podpisała kontrakt z Chinami o wartości 400 bilionów dolarów na dostawę gazu. Zauważmy, że w samej Rosji nie ma żadnych protestów klimatycznych.

W USA administracja Baracka Obamy na różne sposoby starała się ograniczyć wydobycie ropy, gazu i węgla. Zablokowała np. budowę rurociągu z Kanady do Teksasu. Kiedy po zmianie administracji rozpoczęto budowę natychmiast pojawili się agresywni młodzi ludzie aby protestować. Oni nie muszą chodzić do szkoły lub pracować. Oni mają na to czas a ich organizacje pieniądze. Działania klimatyczne odbywają się na wielu frontach. ONZ  co roku organizuje wielkie konferencje klimatyczne (UNFCCC) na których co kilka lat podpisywane są  nowe zobowiązania. Najbardziej znane to konferencje, które odbyły się w Kyoto, Kopenhadze, Paryżu i ostatnio Katowicach. Omówimy dokładniej dwie z nich w Paryżu i Katowicach.

 

Zapraszam do lektury części VII i ostatniej a w niej: COP21, COP24 oraz zakończenie.

(COP-Conference of Parties)

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Henryk Świca
Portret użytkownika Henryk Świca

Komentarze

Portret użytkownika Henryk Świca

Ważne, że Ty to czytasz i

Ważne, że Ty to czytasz i chyba się czegoś dowiedziałeś. Taką mam nadzieję. Oprócz Ciebie te wpisy czytano prawie 10 tysięcy razy więc jest to 10x10x10x10.

Inne portale o których pisaleś przedtem są ekskluzuwne. Tam nie chcą aby jakiś tam bloger im bruździł pod nosem. Można najwyżej dodać komentarze z których nic nie wyniknie i na które nie mam czasu. Strona Nauka o Klimacie jest opłacana przez Europejski Fundusz Klimatyczny i jest to taki IPCC na Polskę więc mają fumdusze i czas. W końcu pokonałem trudności techniczne i będę robił więcej wpisów do ekologia.pl.  

Dzięki za wpis i pozdrawiam.

 Od lat śledzę "Globalne Ocieplenie" i nie lubię być okłamywany.

Portret użytkownika inzynier magister

Po tym, jak Władysław

Po tym, jak Władysław Kosiniak-Kamysz wprowadził PSL w koalicję z "tęczowymi" z LGBTQ i z "zielonymi", domagającymi się "otwarcia klatek", zakazu hodowli zwierząt futerkowych, drobiu, a nawet zakazu dojenia krów - wydawało mi się, że już nic głupszego polityczny lider polskiej wsi zrobić nie może. Okazałem się człowiekiem małej wiary i wyobraźni. Prezes Kosiniak-Kamysz zażądał bowiem w imieniu swej partii wpisania do Konstytucji RP członkostwa w Unii Europejskiej i zapowiedział podjęcie przez PSL prowadzącej do tego inicjatywy.Rzecz jest niesłychana - w żadnym z państw tworzących Unię nikt na podobny pomysł nie wpadł. Politycy z tych największych, wręcz przeciwnie, podkreślają nawet, że Unia Unią, ale na swoim terenie to oni rządzą, a nie jacyś nie wiadomo przez kogo wybrani eurokraci - niemiecki odpowiednik Trybunału Konstytucyjnego wręcz ogłosił nadrzędność krajowej konstytucji nad traktami wspólnotowymi, co sprawia, że Niemcy nie wykonują orzeczeń TSUE i, na zasadzie "co wolno wojewodzie", wszyscy zdają się tego nie zauważać. Europejska oligarchia nie ukrywa, że dąży do ustanowienia wewnątrz UE granic celnych i do wznowienia protekcjonizmu, do podziału Europy na, brutalnie mówiąc, dutkających i dutkanych. Trwa już propagandowa ofensywa, która zepchnięcie Europy Śródkowej do roli eksploatowanej kolonii ma uzasadnić rzekomym "niespełnianiem europejskich standardów praworządności" - przy czym głównie ma to dotyczyć niedostosowania się przez region do nowinek rewolucji obyczajowej, co do których w momencie rozszerzania UE najsolenniej zaprzysięgano się, że traktaty wspólnotowe tej sfery nie dotyczą, Unia nic do tego nie ma i niczego w kwestii aborcji czy "związków partnerskich" narzucać nikomu nie będzie.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika r.abin

Może oni na klimacie się nie

Może oni na klimacie się nie znają - ale na robieniu pieniędzy - jak najbardziej. A klimatolodzy, patrzą - skąd chleb jedzą. Zauważyłem, że bezskuteczne są próby zainteresowania ich oddzieleniem naturalnych wpływów przyrody od efektów działalności człowieka (bo są). Te ich "średnie ruchome" na zapisach temperatur rocznych (czy sezonowych) - to najlepszy sposób na ukrycie naturalnych przebiegów cyklicznych. Bo nikt nie zaprzeczy, że w Polsce bywało cieplej niż obecnie  - zwłaszcza przed 1250 rokiem (bo drugie oziębienie było ok 1450r)

Portret użytkownika Ha$s

Zmiana klimatu jest

Zmiana klimatu jest pochodzenia astronomicznego. To ściema że jest pochodzenia antropomorficznego. Bajzel robi układ Nemesis (brązowy karzeł o temp 45 stopni C) i jego planety. Jak w bajce, raz na 3600 lat mam przemeblowanie z górami i oceanami. Prawdopodobnie już we wrześniu będzie widać wszystko gołym okiem :p...obym miał nasrane we łbie :/

Skomentuj