Globalne ocieplenie może wywołać ochłodzenie

Kategorie: 

http://americaswatchtower.com

Wydaje się to sprzeczne z intuicją, że globalne ocieplenie może spowodować, iż niektóre regiony będą doświadczać ochłodzenia. Jednak najnowsze badania wyjaśnia maszyna Rude Goldberga od procesów klimatycznych. Potrafi ona połączyć lata cieplejsze niż zwykle z zaostrzonymi zimowymi warunkami pogodowymi w niektórych częściach półkuli północnej.

 

Judah Cohen, modeler klimatu w firmie konsultingowej Atmospheric and Environmental Research w Lexington twierdzi, że średnie temperatury na świecie rosną od końca 1800 roku, ale najbardziej gwałtowne ocieplenie nastąpiło w ciągu ostatnich 40 lat. Średnie temperatury na Arktyce rosną prawie dwa razy szybciej. Mimo tej tendencji, zimy na półkuli północnej stały się zimniejsze i bardziej ekstremalne w południowej Kanadzie, wschodniej części Stanów Zjednoczonych i znacznej części północnej Eurazji. Dokładniejsze zapoznanie się z danymi klimatu od 1988 do 2010 roku, łącznie z zakresem lądów i mórz pokrytych śniegiem i lodem, pomaga wyjaśnić w jaki sposób globalne ocieplenie wpływa na ochładzanie.

 

W swoich badaniach naukowcy łączą dane klimatu i pogody z różnych źródeł, aby oszacować pokrycie śniegiem Eurazję, a następnie spekulują o tym jaki ten czynnik może mieć wpływ na zimową pogodę w innych miejscach na półkuli północnej. Najpierw silne ocieplenie na Arktyce w ostatnich dziesięcioleciach między innymi wywołało powszechne topienie lodu morskiego. Bardziej otwarte wody w Oceanie Arktycznym doprowadziły do większego odparowania, które nawilża atmosferę. Poprzednie badania połączyły cieplejsze lato ze zwiększeniem zachmurzenia oceanu w związku z nadchodzącą jesienią. To z kolei zwiększa pokrycie śniegu na Syberii gdy zbliża się zima.

 

Jak się okazuje naukowcy odkryli, że pokrywa śnieżna w październiku ma największy wpływ na klimat w kolejnych miesiącach. To dlatego, że jesienią powszechne pokrywy śnieżne na Syberii wzmacniają system semipermamentu wysokociśnieniowego, nazywany wyżem syberyjskim, który utrwala zjawisko klimatyczne zwane Arktyczną Oscylacją i kieruje zimne powietrze do regionów umiarkowanych w okresie zimowym.

 

Anne Nolin, naukowiec klimatolog w uniwersytecie Oregon State w Corvallis zauważa, że północna Eurazja jest miejscem najbardziej zaśnieżonym każdej zimy. W poprzednich badaniach można było zauważyć związek między pokrywą śnieżną na Syberii i klimatem w północnej części Pacyfiku.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika gelooss

Tak sobie czytam komentaże, a

Tak sobie czytam komentaże, a wystarczy pomyśleć jak byście prowadzili swoją własną firmę. czy zatrudnilibyście 500 osób wśród których 100 osób pracuje a reszta się kręci, czy tylko te 100 osób, którzy są dobrymi pracownikami i łatwo się nimi 'rządzi'. Nie wiem czy dobrze zobrazowałem o co mi chodzi ale dokładnie tak biegnie nasza polityka w nadchodzącą przyszłość.

Portret użytkownika kto wy i tak adminy wiecie

Klimat zosta zmieniony po

Klimat zosta zmieniony po przez wyciek w zat. Meksykańskiej teraz Golfstrom dociera Anglii nie jak wcześniej do Grenlandii przez co jest cieplej w EU zach.( plus geoinżynieria+ chemistr...).EU płn będzie zimniejsza a południowa cieplejsza. Afryka gorąca. 

Portret użytkownika pxxp

Jeśli coś się ociepla, to

Jeśli coś się ociepla, to chyba tylko stosunki między usraelem, a jewstanami zjedn. Jak robi się cieplej, to automatycznie do atmosfery trafia więcej odparowanej wody, a co za tym idzie więcej chmur... Zwiększa się również powierzchnia parowania z uwagi na topniejące lodowce... To jest jeden Wielki Cyrk i SYF..., a zwłaszcza chemtrialsy... Kiedy wreszcie ludzie się zbuntują i wezmą w końcu sprawym we własne ręce... Do tego niestety potrzebny jest jakiś przełom, kataklizm z ewidentnej winy rządzących etc. Ludzie żyją w bańkach mydlanych... Niektórzy nawet biją pokłony tym złudzenią o wolności...  Pozdro600

Portret użytkownika ananasxxx

wystarczy zadbać o świadomość

wystarczy zadbać o świadomość ludzką i sprawa załatwiona.Ja mówię prawie wszystkim znajomym że GMO i transformacja.Jeśli ogółem zadbamy o planete to sama nam to wynagrodzi.Ale ile można tłumaczyć w kółko jedno i to samo.Może zwykli naukowcy nie wiedzą o czymś takim jak siła wspólnej świadomości bo są pochłonięci zbytnio pracą nad pewnymi zjawiskami(swojego rodzaju oryginalność).Planeta da nam wszystkim ciepły klimat jeśli zwykle zadbamy o świadomość ogółu.pozdro

 
Wybralliśmy drogę życia dla sposobu w jaki poznamy Boga.

Pozdrawiam serdecznie

Portret użytkownika oris

fakty sa takie ze co2 ma

fakty sa takie ze co2 ma gówno do gadania to wzrost temp powoduje wzrost co2 a opużnienie sieka pona pól wieku to sa fakty!!!!!!!!!!1!!!!!!! a ONI poprostu nie maja pojecia co robia ale przeciez sie nik nie przyzna a słuchać ludzi którzy mówia inaczej przecież ICH jest wiecej wiec przegadaja durne masy sie zdenerwowałem dzisiaj rano pozdr dla wszystkich z otwartymi oczami duszy siemka 

Strony

Skomentuj