Globalne ocieplenie może pozostawić ludzkość bez dostępu do Internetu

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy z University of Madison ostrzegają – ludzkość może pozostać bez Internetu do roku 2033. Powodem jest globalne ocieplenie i podnoszenie się poziomu morza.

Duże miasta, położone w pobliżu wybrzeża, mogą niebawem zostać zatopione. Nowe badania pokazują, że szkody wyrządzone przez podnoszenie się poziomu oceanów mogą być katastrofalne, a problemy zaczną się znacznie wcześniej niż oczekiwano.

Tylko w Stanach Zjednoczonych ponad 6,5 tys. kilometrów kabli światłowodowych może zostać zatopionych w ciągu kolejnych 15 lat. – „Większość szkód, które przewidujemy stanie się szybciej niż sądzimy.” – powiedział Paul Barford, profesor informatyki na Uniwersytecie Wisconsin-Madison.

 

Problem polega na tym, że kable światłowodowe, które zostały położone 20–25 lat temu, nie są całkowicie wodoodporne. W tamtym czasie nie wydawało się to realnym problemem, dlatego żadne środki zapobiegawcze nie zostały podjęte.

Zgodnie z obecnymi prognozami naukowców, oczekuje się wzrostu poziomu mórz, nawet w najbardziej optymistycznych scenariuszach. Nawet jeśli wszystkie kraje postarają się zmniejszyć swój niszczycielski wpływ na klimat, zatrzymanie tego procesu może zająć kolejne kilkadziesiąt lat.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Ractaros96

Zatopienie tych kabli nie

Zatopienie tych kabli nie jest żadnym problemem, bo ich przepustowość 20-25 lat temu była delikatnie mówiąc niewielka. Wtedy kable światłowodowe miały przepustowość kilkudziesięcu gigabitów na sekundę, a dzisiaj kładzie się kable o przepustowości 1000 razy większej. Sieć nawet nie odczuje tych braków.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika Andras

Zacytowany przez ciebie

Zacytowany przez ciebie artykul donosi, ze nazajutrz mieszkancy zobaczyli wszedzie gruba warstwe pylu. Chmura pylu zablokowala swiatlo sloneczne. Potem pyl spadl na okolice. Nie ma tu miejsca na czary i okultyzm.

Portret użytkownika Ractaros96

Internet satelitarny o takich

Internet satelitarny o takich samych parametrach co światłowodowy jest kosmicznie drogi, o ile taki jest w ogóle dostępny dla przeciętnego konsumenta. Pomijam fakt, że często ma on nałożony limit danych w miesiącu, więć jeśli miałbyś się cieszyć pełną prędkością, to tylko przez krótki czas.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Andras

Czapa sniegu na Kilimandzaro

Czapa sniegu na Kilimandzaro zmalala w ciagu 30 lat. Jednakze satelitarne fotografie arktycznego lodowca wykazaly wzrost o 60% miedzy 2012 r. a 2013 r. Te fotografie przedstawil Nigel Farage w Radzie Europejskiej.

www.youtube.com/watch?v=EFpzaQPKC54

Jednak w wielu miejscach Ziemi sa goretsze lata i lagodniejsze zimy. Nie oznacza to, ze zmiany klimatyczne sa spowodowane przez przemysl. Moze to byc skutek uzycia instalacji do podgrzewania stratosfery, HAARP, itp. Temperatura Plutona tez sie podniosla. Nie jest nam znana obecnosc ludzkiego przemyslu na Plutonie.

www.skepticalscience.com/pluto-global-warming.htm

Strony

Skomentuj