Globalne ocieplenie dramatycznie zmniejszyło liczbę owadów zapylających

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy z USA i Meksyku wykazali znaczny spadek liczby owadów w lasach deszczowych w Portoryko. Zdaniem ekspertów uszczuplenie populacji insektów spowoduje, że owadożerne zwierzęta zaczną znikać z powierzchni Ziemi.

 

Zdaniem ekspertów zjawisko polegające na zanikaniu owadów odzwierciedla globalny trend, który zagraża bezpieczeństwu żywności na świecie. Specjaliści zwracają uwagę jak potrzebne są owady zapylające. Nie ma dla nich alternatywy poza stosowaniem specjalnych oprysków. Ich brak oznacza po prostu mniejsze plony.

 

W 2014 roku międzynarodowy zespół naukowców oszacował, że w ciągu ostatnich 35 lat liczba bezkręgowców, takich jak pszczoły i chrząszcze na świecie spadła o 45%. Najbardziej dotknięte regiony są w Europie, ale zanikanie owadów zapylających dotyczy też obu Ameryk. 

 

Od jakiegoś czasu wiadomo, że dramatyczny spadek liczby owadów latających jest wynikiem stosowania pestycydów niszczących ich siedliska. Naukowcy policzyli ilość bezkręgowców w latach 70-tych ubiegłego wieku, a także w 2013 roku. Stwierdzono, że biomasa stawonogów przez ostatnie 40 lat zmniejszyła się znacznie, osiągając 1/4 lub 1/8 tamtej wysokości. 

 

Od stycznia 1977 do stycznia 2013 liczba przechwyconych owadów spadła 60 razy.W tym samym czasie liczba owadożernych jaszczurek zmniejszyła się o 30%, a niektóre gatunki zupełnie zniknęły z lasu. Znacząco zmniejszyła się też liczba żab i ptaków. 

 

Eksperci twierdzą, że za wszystko to winę ponosi tak zwane globalne ocieplenie. Specjaliści uważają, że dowodem n a to jest to, że przez ostatnie 40 lat średnia temperatura w lasach tropikalnych wzrosła o 2,2 stopni Celsjusza. To zakłóca cykl hodowlany owadów, które nie mogą składać jaj i w konsekwencji wywraca to do góry nogami łańcuchy pokarmowe.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Lol

To ocieplenie czy pestycydy?

To ocieplenie czy pestycydy?

Kolejny manipulancki artykuł finansowany przez globalistów.

Ja myślałem że jak jest ciepło to jest więcej owadów a jak zima to mniej.

A jak pryskają ciągle ziemię chemia to potem zdziwienie.

STOP nafufofcowej zarazie!!!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika SurvivorMan

Jak pisałem niejednokrotnie,

Jak pisałem niejednokrotnie, że już niebawem będziemy się mordować o żywność i szklankę jakiejkolwiek wody zdatnej do picia, to dostawałem minusy (bez odpowiedzi, co też o czymś świadczy)... A fakty pokazują, że wszystko właśnie w tym kierunku idzie...
A cywilizowany pasożyt będzie się sprzeczał co było przyczyną tego stanu rzeczy, aż do samego swojego końca...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Skomentuj