Globalne ocieplenie doprowadzi do głodu na świecie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W czasach gdy marnuje się tak wiele żywności głód jest czymś niewyobrażalnym. Nie oznacza to jednak, że nam nie zagraża. Zdaniem naukowców, na skutek globalnego ocieplenia, do 2070 roku utracimy wiele rodzajów nasion używanych obecnie jako podstawa ludzkiej diety.

 

Badania przeprowadzone przez specjalistów z University of Arizona, wskazują na to, że zmiany klimatu postępują znacznie szybciej niż w poprzednich erach mimo, że globalne ocieplenie było już odczuwane na Ziemi wielokrotnie w czasach preindustrialnych. Prędkość zachodzenia zmian powoduje, że rośliny mają za mało czasu na przystosowanie się do owych warunków i wiele z gatunków może zniknąć bezpowrotnie.

Przeanalizowano dane 236 gatunków roślin na całym świecie. Według obliczeń, wiele upraw może zniknąć 2070. Na liście roślin zagrożonych zniszczeniem, znalazła się pszenica i ryż, które dostarczają połowę wszystkich kalorii spożywanych przez ludzi.

Nowe badania wykazały, że obecne ocieplenie klimatu odbywa się z około pięciu tysięcy razy większą prędkością niż zdolność roślin do zmian. Naukowcy ostrzegają również o możliwości zniknięcia kukurydzy, żyta, jęczmienia, sorgo i traw stosowanych w rolnictwie do karmienia zwierząt gospodarskich. Dlatego autorzy konkludują, że może dojść do głodu na Ziemi, na nieznaną dotychczas skalę.

Praca na ten temat została opublikowana w czasopiśmie naukowym - Biology Letters.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.3 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika yannu

Porażająca się propaganda NWO

Porażająca się propaganda NWO! Klimat siągle się zmienia, a adaptacja roślin polega przede wszystkim na przenoszeniu się na te tereny, gdize AKTUALNIE PANUJĄ DLA NICH DOBRE WARUNKI WEGETACJI. Mielibyśmy więć ryż pod Krakowem i Warszawą i banany we Wrocławiu. Poza tym zdjęcia sugerują, że ocieplenie oznacza pustynnienie, a JEST ODWROTNIE! WIĘKSZA ILOŚĆ CO2 W POWIETRZU POMAGA W WEGETACJI I np. SAHARA SIĘ ZMNIEJSZA!!!

Portret użytkownika husarz

głód był, jest i będzie.

głód był, jest i będzie. Kiedy w Egipcie tysiace lat temu ludzie budowali piramidy, podziemne tunele, mieli piekne ogrody na pustyni i nawadniali ziemie, kiedy w średniowieczu europejczycy budowali warownie, zamki, płynęli do najdalszych zakątków świata, gdy powstawały uniwersytety i człowiek chciał się rozwijać z dnia na dzień.. w tym samym czasie  czarni z  tymi samymi mózgami, rękoma budowali lepianki z gówna i jedli rodzine, co jak widać do dzis trwa w Afryce i na bliskim wschodzie i tylko interwencja białego człowieka lub zniewolenie czarnych zmieniło co nie co na plus. Ci którzy zostali pozostawieni sobie wierzą , że puszka coca coli to znak od złych duchów i dalej budują domki z gówna słonia, umierają z głodu bo w Afryce wazniejszy jest dorosly samiec i on je pierwszy bo poluje , a na koncu są kobiety ..potem dzieci. Z drugiej strony biali i azjaci to cholerne pazery i chciwe gnoje więc raczej nic sie nie zmieni w ciagu najbliższych lat

AMOR PATRIAE NOSTRA LEX

Skomentuj