Głębokie warstwy wody jeziora Michigan w USA nagrzewają się, a naukowcy nie wiedzą, dlaczego

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Wielkie Jeziora, jako największy na świecie system powierzchniowych wód słodkich, wywierają ogromny wpływ, widoczny i niewidoczny, na ponad 34 miliony ludzi. Długoterminowe badanie opublikowane w Nature Communications pokazuje niewyjaśnione ocieplenie wody na dużych głębokościach. Zjawisko zostało odkryte w jeziorze Michigan. 

Korzystając z 30-letniego zestawu danych z pomiarów temperatury wody głębinowej w jeziorze, naukowcy z Laboratorium Badań Środowiskowych Wielkich Jezior działającą w ramach NOAA zbadali, jak zmiana klimatu wpływa na sezonowe wzorce mieszania się w jeziorze Michigan. Okazuje się, że to, co dzieje się na powierzchni jeziora latem, tak naprawdę wpływa na głębokie wody jeziora zimą.

„Odkryliśmy, że ten długoterminowy zbiór danych potwierdza, że ​​głębokie wody jeziora Michigan się nagrzewają” - powiedział Eric Anderson z NOAA GLERL, główny autor badania. 

Wzrost ogólnej temperatury wody w jeziorze może prowadzić do trwałych zmian w sezonowych wzorcach mieszania się wody. 

 

Ostatecznie może to zmienić podstawowe poziomy funkcjonowania jeziora Michigan, nieuchronnie zaburzając strukturę całego ekosystemu Wielkich Jezior. Zmiana ta może mieć negatywny wpływ na rybołówstwo i miasta położone wzdłuż ich brzegów. 

 

Naukowcy nie potrafią jeszcze wyjaśnić, co się dzieje, i sugerują, że procesy te mogą być związane ze zmianami klimatu. 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Piotrek

Rośnie temperatura wnętrza

Rośnie temperatura wnętrza Ziemi , dno jeziora rozgrzewa się od jądra Ziemi i to ma wpływ na klimat a nie odwrotnie. Wszystkie erupcje wulkanów są tego potwierdzeniem. Pojazdy pozaziemskie utrzymywały równowagę temperatur niektórych wulkanów teraz tego nie robią bo jest jakiś plan ! Energia emocjonalna eter zasila zarówno jądro Ziemi jak i ludzkie serca to są naczynia połaczone; co myśli i co czyni człowiek tak reaguje wnętrze Ziemi ! Gwiazdy, Planety Słońce to są wnętrza serc potężnych istot kosmiczych, których przez ich wielkość nie widzimy tylko wnętrza ich serc. Ziemia też jest wnętrzem serca. Kosmos jest bilogiczny żyjemy we wnętrzu poteżnych istot kosmicznych we wspólnej energii emocjonalnej. Jeśli pójdziemy drogą niezgodną z oczekiwaniami właściciela tego kosmicznego ciała , wszystkie czynniki kosmosu będą starały się nas "uleczyć" (niektórych zniszczyć) zgodnie z odwiecznym planem ciała kosmicznego.

Portret użytkownika Quark

Innymi słowy wyznajesz

Innymi słowy wyznajesz animizm w skali makro . Oczywiście każde podejście filozoficzne skłaniające ludzi do zachowania umiaru i równowagi w przyrodzie jest dobre ale z tymi "istotami" to już mocno przesadziłeś.

Portret użytkownika Easy Rider

Przekupni "naukowcy" zdobyli

Przekupni "naukowcy" zdobyli kolejny dowód na globalne "ocipienie". A przy okazji, obalili prawo fizyki, mówiące o tym, że masa właściwa cieczy maleje wraz ze wzrostem temperatury - no bo w jaki sposób woda cieplejsza miałaby znależć się na dnie jeziora, przy założeniu, że ta podwyższona temperatura pochodzi od słońca w porze letniej? Jeżeli rzeczywiście proces podgrzewania wód głębinowych ma miejsce, to jedyną przyczyną może być wpływ geotermalny - ale to nie jest argument do wykorzystania na rzecz "ocipienia".
Skoro ludzie uwierzyli, że od uderzenia samolotów wieże WTC zamieniły się w pył, a Boeing wleciał do Pentagonu przez otwór o średnicy 5 m - to uwierzą w każdą bzdurę, tym bardziej, że poziom edukacji od wielu lat systematycznie maleje.

Portret użytkownika drako_tr

Haha...nie trzeba Nibiru

Haha...nie trzeba Nibiru Alienku, Ty się już sam resetujesz, kagańcem. Wink

...jak już Ziemia zostanie, oczyszczona, nie będzie na niej miejsca dla spedalin i lewackich odpadów. Przetrwają najbiedniejsi i normalne rodziny, i faktycznie "To już się dzieje", finał  nastąpi jeszcze w tym pokoleniu.

Portret użytkownika Quark

Gdybyś jeszcze potrafił

Gdybyś jeszcze potrafił logicznie wyjaśnić jak coś z zewnątrz może podgrzać wnętrze ziemi nie nagrzewając jednoczesnie jej powierzchni i nie będąc widocznym ?? - A poza tym mowa tu o ociepleniu głębszych jedynie warstw wody w jeziorze (pojedynczym jeziorze) co pewnie jest spowodowane przedostaniem się gorącej magmy bliżej jego dna . Jednakże efekt ten i tak wkrótce spowoduje ogrzanie się tego akwenu w całej objętości bo ciepła woda jako lżejsza unosi się ku górze a na dno zawsze opada woda o najwyższej gęstości a tą ma woda o temperaturze 4*C.

Skomentuj