Ginące motyle dowodem na gwałtowność zmian klimatu

Kategorie: 

Źródło: Wikipedia

Zoolodzy z Nowej Zelandii zaczynają się niepokoić.  Nie udaje się odnaleźć zwyczajowej liczby przedstawicieli motyli z gatunku Danaus plexippus zwanych pospolicie monarchami. Zwykle owady te odbywają rutynową migrację sezonową. Tym razem z niej nie powróciły.

 

W przeciwieństwie do swoich odpowiedników z Ameryki Północnej, nowozelandzkie motyle tego gatunku nie pokonują ogromnych odległości. Z sezonu na sezon, przenoszą się z wyspy południowej na północną dostosowując się do warunków pogodowych.  Jednak, ponieważ była niezwykle chłodna zima wiele motyli zginęło.

 

Eksperci uważają, że znaczny spadek liczebności motyli to skutek zmian klimatu. Prognozy ekspertów są jednak optymistyczne. Biolodzy mają nadzieję, że w ciągu najbliższych kilku sezonów motyle odbudują swoją populację po tegorocznej ostrej zimie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika nn

Czasami coś się

Czasami coś się wypsnie..ostatnio w lokalnej gazetce czytam o "typowych" nastrojach emigracyjnych wśród młodzieży gimnazjalnej (sic.już nawet!) popieranych (nawet) przez rodziców! .. a i że Polska jest na 202 mscu wśród 209 krajów badanych pod względem dzietności- odnowa biologiczna narodu następuje gdy wskaźnik jest>2.1 (u nas obecnie wynosi 1.3 (a obecnie winniśmy obserwować tzw wyż demograf.kolejnego pokolenia powojennego) - czyli jak mawiam i już z 5lat temu zauważyłem-PDNT cd.).
Jest gorzej niż źle, niestety.

nn

Portret użytkownika nn

hopsiup napisał: O tym

hopsiup wrote:

O tym zapominają chyba "nasi umiłowani przwódcy". Piszę "chyba" bo może jednak wkalkulowali taką reakcję ale to oznaczać może jakieś "delicje" na deser.

 
..."
10 chętnych na 1 miejsce. Ruszył nabór do policji
"

nn

Skomentuj